MONTIGNAC (120 )... In suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

seara buna!

Mai fetelor voi ma uimiti ce cumintele sunteti! ptiu ptiu sa nu va deochi, bravo voua si ce harnicute sunteti!

Eu aseara am fost harnica:curatenie, spalat, calcat, epilat, manichiura, pedichiura, m-a apucat 12 nopatea, pentru ca azi aveam gand de duca .... si m-a dus heheheh, am fost la Tulcea la acvariu, fiimiu e inebunit dupa tot ce inseamna pesti, mergem la acvariu aici in Galati saptamanal, da am zis sa vedem si altul, daca se iveste ocazia si ajunge-ti in Tulcea merita vizitat.
Am fost cuminte in plimbare, am mancat o sal;ata bulgareasca si am baut un frape in tulcea, da acasa cand am ajuns iar am calcat rau pe alaturi, am cumparat si facut vinete, nu mai mancasem de mult si le-am mancat evident cu paine alba , deci luni vreau porc.

Sa va zic ca mama e inca cuminte???? ba chiar m-a tras de maneca ca i-am promis in we un tort cremos conform, da nu am avut nici timp nici chef, poate maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

La multi ani elflo, viata lunga si interesanta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Mi-am luat cartea "Mananc, slabesc si ma mentin", am luat la cunostinta de retetele fetelor...
Mi se pare tare complicat. Sper sa reusesc sa ma tin.
V-a intrat repede in reflex monti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare fetelor! va amintiti de noi?
Din pacate nu am avut vreme sa intru sa va mai citesc in ultimele saptamini. Ieri m-am intors de la craoiva (am stat doua saptamini), azi plec la bucuresti...poate dupa ce ma linistesc si termin cu drumurile astea apuc si eu sa-mi arat fata pe aici.
de cuminte nu am fost cuminte, am calcat pe multe becuri, ma bucur ca am pus doar un kil pe mine.

asa ca, andanii, sint de acord cu turma de porci pe care o s-o primesc si poti sa-mi pui unul si saptamina viitoare, ca sigur nu-mi revin pina atunci.

Ymca si [p][p][p]

Elflo,

Bun venit pentru fetele noi si va tin pumnii sa va puteti tine de treaba.

Am gasit si eu noua carte a lui monti, am cumparat-o si am citit o parte din ea pe tren. restul, la intoarcerea de la bucuresti...

va pup pe toate si va iubesc. sa stiti ca nu am uitat de voi si ma intorc curind cu forte proaspete!


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

unde umblati? la gratare?

Mihaela pentru inceput trebuie sa stii: nu cartofi, orez, zahar, fainoase si alcool, restul cu combinatiile le prinzi din mers, in reflex iti intra repede, ideea e sa te poti abtine, eu daca imi pune cineva in fara o friptura cu cartofi sa ma ierte monti da eu nu rezist , recunosc sunt o purcica si in fiecare luni vanez un .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

tot io, am facut tortul pufos si cremos de pe culinar, dar rezultatul nu m-a incantat, am folosit mascarpone in loc de philadelphia si mi se pare cam gretos.
Intrebare: pot folosi gelatina? ma gandeam la un tort cu o crema de portocale care mie imi place ft. tare, crema pare ok, adika mascarpone ( care de fapt se obtine din smantana si acid citric), frisca dorna, fructoza, portocale, gelatina. ce ziceti merge combinatia?adi ca combinatia merge, e foarte buna , da e si monti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Mihaela, vezi ce patesti daca te iei de Elena lu' Gheorghe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

LA MULTI ANI ELFLO!!!SA FII SANATOASA SI FERICITA!!!

Anca, ma bucur ca ai reusit sa intri si sa ne mai dai vesti despre tine. Poate trece si perioada asta mai incarcata si atunci revii la monti

StMihaela, bine ai venit printre noi. Cum a spus si Alina, la inceput e un pic mai greu dar te inveti repede. Sunt cateva principii de baza: alimenetele cu Ig mai mic de 35 se pot combina cu grasimi, cele intre 35-50 nu se combina cu grasimi. Renunti la cartofi, zahar( inlocuiesti cu fructoza sau stevia), la faina alba( inlocuiesti cu faina de soia, amestec de faina integrala si tarate, faina de linte sau naut), orez( e bun doar orezul basmati si doar in combinatii glucidice), paine alba( inlocuiesti cu wassa sau finn crisp sau paine home-made cu faina integrala si tarate). Cand mai ai intrebari iti va raspunde oricare din fetele de aici

Alinam, mie mi-a placut foarte tare tortul pufos dar eu l-am facut cu branza Philadelphia si am pus in crema fructe de padure congelate sau visine. Intr-adevar doar cu crema goala nu cred ca e chiar asa grozav dar cu ceva fructe e .

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

Saru'mina mult de urari.
Sa dea Dumnezeu sa fim toate sanatoase si fericite si sa trecem cu bine peste toate greutatile pe care viata ni le aduce in cale.Si acum, la 35 de ani, sint ca in prima zi : neagra si grasa!! mai putin cheala, ca asa zice mama ca ma prezentam si numai ei ii paream frumoasa, restul cam se schimbau la fata cind ma vedeau!
Anca, ma bucur ca te aud...saraca de tine, dar in ce program ai intrat!
Ne vedem dimineata la raport...aoleu...ce raport o sa am!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna dimineata fetelor!!!

Eu nu raportez nimic..mai am o problema, mi s-a stricat cantarul!!!

O saptamana minunata si multe kg duse.

Mergi la inceput