Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Noapte buna!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

buna dimineata si ...

Gruia azi noapte s-a trezit din senin pe la 1 si a plans/urlat neconsolat cam o ora, timp in care n-am putut sa-i fac nimic, nu stiu ce a avut, mai aveam putin si il imbracam sa plecam la urgente, desi aparent nu avea nici o suferinta. Nu avea febra, nimic! In cele din urma am reusit sa-l calmez punandu-i 'Gummy bear' la laptop si, dupa alta jumatate de ora de frecus in pat cu mine, a adormit.
Dimineata acum iar s-a trezit in urlete, insa au durat mai putin, in cateva minute s-a calmat

Aveti vreo idee ce poate sa fi fost? L-am pipait de dinti, nu am simtit nimic si nici umflate nu par sa fie gingiile. Nu-si baga degetele in gura, nu se strangea de burtica ... uooof

edit: avea/are muci si nasul infundat,posibil sa-l deranjeze asta asa tare? Acum mi se pare o bomba cu ceas, poate incepe plansul in orice clipa, ca tocmai a mai incheiat o repriza ..

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata! Vreau sa dooorm, fii'miu insa nu. Nerantula, ceva asemanator face si Cipri de ceva zile bune, nu urla, dar miorlaie intr-un mare stil si se trezeste aproape la fiecare ora Eu cred ca dintii sunt de vina. Daca il deranjeaza mucii, Cipri se freaca energic la nas.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

I-am scos o tona de muci cu o manevra pe care am vazut-o la neonatoloaga: turnat ser intr-o nara si aspirat simultan din cealalta. Nasul e curat acum, dar plansul continua
Oricum, ce pot sa-i dau contra mucilor?

Alina, la Cipri se simt in vreun fel dintisorii?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

neata!!
cafea, laptic, pepsea, ceai verde si inka avem

Nerantula, ma sperie ce povestesti tu acolo. Pup puiul mic. Chiar nu am nici o idee ce poate fi. In perioaa asta nu m-as gandi decat la dinti.

La capitolul fobii nu ma bag. nu ca nu as avea, dar parca nu am manifestarile descrise de voi. Da ma sperie (un gandac, un paianjen). dar il atac. sar pe el instantaneu. nu stiu cu un soricel/sobolan ce as face. sigur nu l-as ataca, dar nu cred nici ca m-as manifesta vizibil. sper



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata

Dau si eu cafea
Iepurila

Giuliana tu ti-o cauti rau cu sirenele astea O sa iasa scandal mondial balene vs. sirene

Nerantula exact un episod de genul asta am avut si noi ieri . Tot asa, plans neconsolat si nimk nu parea sa il calmeze. Dar eu l-as pune pe seama dintilor chiar daca nu se simte nimik nou iesit si nici nu imi dau seama care ar putea fi urmatorul iesit. Daca zici ca nici burtica nu este si nici febra nu are, nu imi dau seama ce altceva ar putea sa fie decat durerea de gingiute. La noi tot asa plangea si inaintea primului dintisor, deci am cu ce sa compar. Puuuup si sa va treaca repede supararea care va face sa plangeti asa tare

Alina

Irina cum e printesica ?

Moni pup mamica pe burtica si felicitari de noua saptamana incheiata cu bine Moni 23 saptamani !!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Vot pt Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

NEatza si de la noi

giulianna, bestiala povestioara. Si eu dau pe afara de culta ce sunt

babytza da 23, trece timpul si mie incep din ce in ce sa-mi tremure pe mine. M-a apucat o fricaa teribila, am inceput sa visez urat noaptea.. brr



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 23+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neatza!!
Iepurica multumesc mult!Am notat!
Nausica eu sunt cea mai speriata de miscatorii mici... De ex. eram in Olanda si am vazut un soarece...m-am cocotat pe canapea si l-am chemat pe sot de la munca sa vina sa ma salveze si, dupa aia, in fiecare seara trezeam sotul din somn ca mi se parea ca aud soareci in casa;cand a fost perioada carabusilor nu ieseam seara din casa deloc;conduceam si se izbeau carabusii de parbriz...ma feream de parca imi veneau in fata, si trageam si de volan aiurea;am vazut odata un gandac in baie si,urland, m-am dus si l-am trezit pe taicamiu sa-l kilareasca sa pot merge si eu in baie..io-s de groaza la fazele astea...o iau razna rau de tot!!De asta prefer sa stau la bloc!Sper sa nu-l afecteze pe Lucas

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Pana la urma, ca n-am mai citit din urma, bobocimea a fost ieri la beby expo sau am si eu vreo sansa in uichend sa okesc un bobocel?



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 23+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata

Am un somn in mine, ceva de speriat. De la 6 sunt treaza . Acum balotez o super strong, cine doreste e invitata mea.

Pitica mea e tare agitata, nu mananca, ziua nu doarme decat fffff putin - apropos, n-am mai vazut asa ceva la nici un alt pici, ieri a dormit in 3 reprize cate 20 de minute peste zi. Noaptea se trezeste de foame, lapte nu vrea sa bea ... . Si dimineata la 6 a fost in picioare. Sunt rupta de somn si de oboseala si nici afara nu mai prea rezist in ritmul asta, adica iesit dimineata, venit acasa sa-i dau sa manance si iar iesit. Pic de pe picioare . Trebuie sa lucram putin la un program de somn peste zi, idei, ceva? Ca de mancare nu va mai spun nik ...

Nerantula, si Carla a avut 2 reprize de plans necontrolat, si afara pe deasupra. Niste nervi si urlete de n-am vazut asa ceva. Isi strange pumnisorii si tremura toata de nervi. Nu stiu ce faza mai e si asta . Sper ca nu are nimic haiducelul . Sunt frumoase sandalutele. Am gasit si eu ceva asemanator dar ... avem probleme cu numarul, Carlei numarul 18 ii este mare si mai mic n-am gasit din piele.

bebelusii cataratori - Edi & Noah, coboratori - Alex si pe frumoasa Bianca.

Babymom, te rog spune-mi si mie daca pentru un harait in gat, mai ales dimineata ar trebui sa-i dau Carlei Eurespal. Nu tuseste, nu are nasul infundat, dar are mucozitati undeva intre nas si gat, de acolo se aude.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput