Burtici fericite de septembrie-octombrie (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata si de la mine.

Eu sunt inca adormita. De-abia am reusit sa ma trezesc azi. Bine ca e vineri si la mine e zi scurta ca altfel......

Kiki, felicitari pt bebeii sanatosi. Eu zic ca ar fi frumos ca bebele rusinos sa fie fetitza. Imi imaginez ca e super frumos sa ai gemeni si sa mai fie si fetita si baiat. Super ar fi. Eu una asa mi-as fi dorit. Dar cum o vrea Dzeu. Sanatosi sa fie.

Roxxy, da, am cam petrecut. Doar ca acum de dimineata am o greata cronica de imi vine sa mor. Nu am exagerat eu chiar foarte tare dar.... la mine orice as face tot rau imi e. Nici nu puteam sa nu petrec daca au fost 9 sarbatoriti la noi la munca.

Elenutelor, voi cum ati petrecut? Cred ca nici nu ati reusit sa va treziti inca.

O zi buna si scurta.

Monica 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Beeeeyyy, astia amaratii de lucreaza la multinationale n-au zi scurta vinerea Facem schimb ?



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 23+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna fetelor.
Kiki felicitari pentru baietei. Sa creasca mari si sanatosi.


18+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Si ca sa va binedispun daca tot e vineri.

No offence pentru slabanoage, dar cu dedicatie pentru "plinute"

Acum cateva zile, intr-un oras din Franta, pe un afis cu o tanara spectaculoasa la intrarea intr-o sala de gimnastica, scria:
"În vara aceasta ce vrei sa fii: sirena sau balena?"

Se spune ca o femeie tanara, ale carei caracteristici fizice nu conteaza, a raspuns la întrebarea de publicitate în aceati termeni:

"Draga domnilor:
Balenele sunt mereu înconjurate de prieteni (delfinii, leii de mare, oamenii curiosi). Acestea au o viata sexuala foarte activa, raman gravide si au balenute micute dragalase, pe care le alapteaza.
Se distreaza de minune cu delfinii, umplandu-si burta cu creveti. Se joaca si inoata, cutereira marile, cunoscand astfel de locuri minunate ca Patagonia, marea Barens sau recifii de corali din Polinezia.
Balenele canta foarte bine si chiar inregistreaza CD-uri. Sunt impresionante si, practic, nu au nici un dusman care sa le vaneze, in afara de om. Ele sunt iubite, aparate si admirate de toata lumea.

Sirenele nu exista. Si daca ar exista, ar sta la coada la cabinetele de psihoterapie, deoarece acestea ar avea o problema serioasa de personalitate: "femeie sau peste?".
Nu au viata sexuala, pentru ca-i omoara pe barbatii care se apropie de ele, si pe langa acest aspect, pe unde si cum ar putea? Deci, din aceasta cauza, nu au copii. Ele sunt frumoase, adevarat, dar singure si triste. Oricum, cine ar vrea sa apropie de o tipa care miroase ca un peste?
Pentru mine este clar, doresc sa fiu o balena.

PS: In vremurile astea, in care toata mass-media ne baga in cap ideea ca doar femeile slabe sunt frumoase, eu prefer sa ma delectez cu o inghetata impreuna cu copii mei, cu o cina buna cu un barbat care ma face sa vibrez sau cu o cafea si prajiturele impreuna cu prietenele mele.
Cu timpul castigam în greutate, pentru ca acumulam multe cunostinte si informatii si cand nu mai au loc in cap sunt distribuite in restul corpului. Asa ca nu suntem grase, suntem teribil de culte. De astazi, cand o sa ma uit la fundul meu în oglinda, o sa ma gandesc:"Dumnezeule, ce inteligenta sunt ... "


Morala: nu sunt grasa...sunt teribil de culta!




ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 23+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

pe acelasi principiu: eu sunt ingrozitor de culta.....

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (23+) de 2 oameni cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Ieri am fost la ginecolog. Mi-am vazut comoara, i-am vazut limbuta si l-am vazut cum casca. Totul este bine. Mi-a mutat data nasterii pe 16 octombrie, dar totusi mai astept sa vad ce imi spune la eco morfofetal din 1 iunie. Mi-a dat o veste buna, sarcina a urcat, nu mai este jos. Am intrebat de ce ma dor oasele pelviene asa devreme si mi-a raspuns ca nu ar fi normal sa ma dor decat incepand cu 30 de saptamani. Mi-a recomandat sa ma duc in concediu medical. Sa mirat ca eu in loc sa ma ingras, slabesc, iar bebele creste bine chiar mai mult decat ar trebuii.

18+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Monica ai reusit sa imi binedispui toata ziua. Am ras pana la lacrimi. Este super ce ai scis.
P.S. Si eu sunt mardra de cultura mea.

18+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

BUNA dimineata si de la noi,

KIKI felicitari ptr baietei!

TITI si pe mine ma dor oasele pelviene.Si la sarcina cu Alessio m-au durut.Si de la inceput.Doctorita mea a spus ca e normal.

Voi cum suportati caldura? Ca eu efectiv cad jos de cald.Ieri Alessio a fost foarte indispus si moale....ce ne facem la vara???




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Monica, sa inteleg ca tu vrei sa ne binedispui asa de dimineata. Foarte buna povestioara.

Titi, felicitari pt bebel. Si eu sunt cam in aceeasi situatie cu tine. Dr mea s-a cam speriat la ultimul control ca nu am luat deloc in greutate insa bebe e foarte bine. Eu zic sa nu te consumi prea tare pt ca bebele isi ia de la mama tot ce are nevoie chiar daca asta inseamna sa o lase pe ea fara vitamine si minerale. Daca iei vitamine prenatale deja e ok. Mie mi s-a recomandat totusi sa beau 3 litri de apa pe zi ca sa nu aiba bebe probleme.



Monica 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Neata burticutelor!

Monica super faza, cred ca ma inscriu la balenute.
E vineri. Nici multinationala mea nu are program scurt dar asta e viata

Mergi la inceput