Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Irina, numai tu stii ce e in sufletul tau acum. Sper sa va lase febra asta mai repede si sa descoperiti si ce o provoaca.

Mi-a aratat cineva articolul asta.

Ada bebeloi si bebedoi cum inghit eurespal? La mine a fost o aventura intreaga.



de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

cristina, sa-ti traiasca taticu! sa fie sanatos!
si felicitari pt baietel cuminte!
eu insist....desi poate stresez..
cu intrebarea aia referitoare la peritol...sau altceva.
nu ma supar daca sunt si pareri contra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu
nu ma supar daca sunt si pareri contra.



ce tare!!! hai ca am lesinat de ras, imi place cum gandesti.
Din pacate nu am opinii contra peritol ca nu stiu ce este...

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare!
Fac cinste cu si pt ziua de ieri!Multumesc tuturor de urari! si tuturor!
A fost superb, ne-am petrecut toata ziua impreuna toti 3, mai putin vreo ora cat a fost sotul sa repare AC la masina si tot nu merge asa ca acum iar e la reparatii; seara am fost in afara orasului la o terasa super faina si am mancat ceva yammy!Fara cadouri,ca a intervenit izolatia exterioara si pleaca vreo 3000 lei
Eva ai mare dreptate, trebuie gasita calea de comunicare cu copilul...eu is obsedata de "NU E VOIE" si voi incerca sa folosesc cat mai putin posibil. Eu cu sotul am cazut la intelegere,inca dinainte de a ramane gravi, ca daca eu zic NU el zice la fel...cu socrii voi avea ceva bataie de cap sa-i fac sa priceapa.
Nerantula cati cm are Gruia? Lucas are 73cm dupa masuratorile noastre, la 8luni3sapt si mi se pare cam putin.
Fetele din Iasi ajutati-ma,va rog! CAut un homeopat bun in Iasi, ca la noi nu e nici unul!Pls .

Multa sanatate puiutilor bolnaviori!
boboceilor de 21 si celor cu numele Elena si Constantin!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

va rog, cititi www.okey.ro/lila/index.php/dar-din-dar-se-face-rai/" target="_blank">AICI

pe scurt, care aveti hainute de copii intre 3-14 ani, e un apel la sfarsitul articolului

}{ multumesc!!

eu sunt undeva la cap trecut, acum citesc...sau citeam...ca s-a trezit gaza...

blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Neatza fetelor
Noi am avut azi tren la 6 si dupa aia doar un pic de somn..da` deh il iert ca e de la dintzoci. Cand credeam ca lu` fii-miu nu o sa ii mai iasa dintii never (nu baleste deloc, nu roade cine stie ce) s-a intamplat minunea si am vazut gingiutza sparta.

Multumim pt urari si la randul nostru le intaircem sarbatoritilor de astazi si Elenutei in special

Irina eu am fost la spital cu Vladut acum vreo luna cu febra mare si i-au dat o doza de Calpol combinata cu Nurofen 2ml cu 2ml. I-a scazut febra instant. si stiu prin ce treci (tu cum mai esti?)

Ada offf...asta iti mai trebuie ca in rest.... sa treaca la amandoi bb-ii.

Feli te-ai scos de acum incolo ochii pe Falkone ca pe butelie, oricum bine ca n-a patit ceva, nu s-a lovit nu s-a julit.

Nerantula buna ideea ta cu incaltamintea, o sa studiez si eu subiectul sa vad ce gasesc.

Khristin ce mai faceti? Cum va petreceti in vara asta? Btw noi plecam totusi pt o saptamana in Spania (am vb cu o cunostinta in Barcelona care ne-a spus ca e mediatizat intens subiectul dar ca de fapt realitatea nu ar fii asa cum se descrie, acum..Doamne ajuta).

Andyp

Mamidestefan si eu sunt pt dieta cand il intarc pe Vladut, da`sa vedem cand o fii asta ca al meu e mare fan tzitzi.

Babytza

Va pup pe toate, ma duc sa-i fac papa ca ma cearta deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neata!

Am fost ieri la pediatra, bilantul nostru la 9 luni arata cam asa: 9000g, 71cm. La 6 luni avea 7700 si 67 cm. Sunt super multumita!

Se discuta despre incaltari. Noi avem sandalutele astea. Sunt usoare, flexibile...ok.

Irina multa sanatate micutei!

Revin cu un filmulet.


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Se intampla fenomene ciudate :)
Desi am scris mai mult in mesajul anterior...nu-mi apare decat jumate. Daca dau edit apare, daca dau reply la fel...
Hmm....

Edit: apare :)

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Neata! bbbbbbbbbbb

Am fost ieri la pediatra, bilantul nostru la 9 luni arata cam asa: 9000g, 71cm. La 6 luni avea 7700 si 67 cm. Sunt super multumita!

Se discuta despre incaltari. Noi avem sandalutele astea. Sunt usoare, flexibile...ok.

Irina multa sanatate micutei!

Revin cu un filmulet.


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi




Giulianna, apare ok, nu ai pus prima virgula la linkul 1 si de aia apare asa.

le: too late

**************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


Pentru a intelege dragostea parintilor tai trebuie sa cresti tu insuti un copil. (proverb chinezesc)
Copiii invata sa zambeasca de la parintii lor. ( Shinichi Suzuki )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

ratonel, io n-am inteles ce vrei tu sa faci cu peritolul...

Pediatra mi-a zis sa-i dau lui Teo ca sa-i creasca pofta de mancare, si mi-a zis ca efect advers, da somnolenta.
Eu stiind de la sora mea... fosta astmatica, de peritol, am decis sa nu ii dau. Este un antialergic, si nu mi-a placut deloc ideea sa-l folosesc pe post de calmant, de facut pofta de mancare sau de adormit copilul...asa ca am zis pas.

Acu, tu stii ce probleme are Sasha si de ce i l-a recomandat. Daca ai incredere in cine l-a recomandat, da-i.
Daca nu, sau daca vrei sa doarma noaptea copilul si atat, da-i alte remedii.
CalmaBaby de 3 ori pe zi cate 3ml, de ex. Sau cauta ceva homeopat.

deci io sunt aia contra, dah?


300 Teo isi ia medicamentele constiincios. Stie deja ca nu scapa de mine altfel si ma tin de el cu orele. Asa ca il strig sa vina, vine si inghite toate alea pe rand frumos.
Coryzalia chiar ii plac si mi le cere...
Radu in schimb nu e deloc incantat. Asa ca ia eurespal cu forta, ce sa-i fac? mai scuipa, mai impingem la loc, ideea de baza e sa-i bag seringa pe langa obraz cat mai in spate, unde nu mai poate flexa limba ca sa scuipe.




Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput