Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Copiez aici mesajul postat la capitolul anterior:
Neata, neata,
La multi ani tuturor celor care poarta numele Sfintilor Constantin si Elena, precum si sarbatoritilor de 21!!!!
Tocmai cand ne pregateam sa ne intram in clubul stirbilor am zarit pe gingiuta Evei, umflata ca o gogosica, o urma de dintisor. Asa ca, in curand ne inscriem si noi in clubul dintosilor!!!!
Nerantula, ma bucur ca Gruia a facut progrese cu papica, deja 200 ml/zi inseamna ceva, fata de nimic. Bijuteriile le-am remarcat si eu mai demult, mi-au facut cu ochiul mai multe modele, insa in perioada asta nu prea am la ce sa le port avand in vedere ca ma imbrac sport si nici daca nu m-as imbraca asa nu cred ca as putea sa le port din cauza de copil atras de orice accesoriu: ceas, cercei, colier, etc. Pe unde ai gasit incaltaminte cu talonete? Intreb pt. ca si noi trebuie sa-i luam Evei, care usor, usor se pregateste de mers.
Feli, Falkone e demential!!! El tace si le face. Cat despre povestea cu babeta, mie nu-mi miroase a bine, ar trebui investigat ce si cum. Noroc ca d-na. Vio a fost pe faza.


Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Daca va place de mine mozolici, votati-ma www.infobebe.ro/galerie/displayimage-42.html" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Irina, Ada, insanatosire grabnica puiutilor!


Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Daca va place de mine mozolici, votati-ma www.infobebe.ro/galerie/displayimage-42.html" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Pupici,
multumim pentru incurajari.
Novocalmin nu aveam in casa asa ca ori ma duceam la farmacie sa iau si sa mai stau un pic sa vad ce e cu febra aia nenorocita ori sa ambalez copilul sa il car la urgenta. Am ales sa merg direct la urgenta si bine am facut. Acolo doctorita a mustacit un pic, i-a pus un novocalmin supozitor si a zis ca gata. Dupa ce i-a luat din nou temperatura avea tot 39.7 asa ca s-a speriat si ea si i-a invelit piciorusele cu un tifn rece, tot nu a scazut si pana la urma i-a facut o perfuzie nu stiu cu ce si am ajuns la 38 de grade.

Acum are tot 39, cu tot nurofenul si paracetamolul masii.
Cica are rosu in gat, dar nu cred, chiar a mancat mai mult decat de obicei si de urlat urlaaaa cat o tin plamanii.


de Andreea-Maria

"Nu meritã sã plângi pentru nimeni, iar cei care meritã nu te vor face sã plângi."
Gabriel Jose Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Irina, mai fa-i o baie mai calaie sau pune-i un body umezit pe ea

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

oof, irina, imi pare rau!
Doamne ajuta sa-i treaca repede si sa-i scada febra.

La ganglioni a controlat-o? Cu asa febra mare sa nu fie vreo roseola sau similar...
Daca nu are alte simptome (muci, tuse, raguseala, puroi in gat) nu prea ai ce sa-i dai, decat sa tii febra sub control.
Adica ce mai zic si eu, ca doar stii si tu asta.
si Doamne ajuta!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Deci eu nu va mai zic nimic de mancatul lui Gruia , tocmai ce mi-a refuzat fructele cu urlete

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata si de la noi. Cafea nu mai da nimeni??

Imi pare rau ca sunt bebei bolnaviori
Ada ia mai lasati mucii si la altii...sper sa scapati repede
Irina cum sunteti..sper ca e mai bine puiuta..si niste bataita pentru tati
Joy multa sanatate Sofiei..eu zic sa mai faceti niste investigatii

Si acum sa va impartasesc ultima bucurie pe care mi-a facut-o Radu.
De 2 nopti adoarme singurel.
Nu mai pot de bucurie..l-as manca cu tot cu fulgi
Dupa 7 luni de leganat..si mai ales acum cand are 9 kg...am scapat...imi vine sa cant de bucurie..nici ziua cand ii vine somn nu mai vrea leganat..il pun in pat..ma pun langa el si -i cant putin...in 5 min e dus..nenea ene vine pe la gene.yupiiiiiiii
Stiu..am luat-o razna...dar sunt happy...ma scuzati

LA MULTI ANI TUTUROR CARE POARTA NUMELE DE CONSTANTIN SI ELENA!!!!!

LA MULTI ANI TATALUI MEU!!!SA-MI TRAIESTI!!!(deci se lasa cu mese..gratare..ce mai o zi superbaa)
Va pup..poate va molipsesc un pic cu bucuria mea

LE...offf acum am citit...Irina..sper sa scada febra.

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF
In conditiile astea, « nu » devine ff rar dar atunci cand il spun apasat sa inteleaga ca nu deloc o gluma. Daca as repeta mereu nu aia nu aialalta devine un refren si sunt aproape sigura ca nu va lua in seama, o sa se obisnuiasca sa i se spuna « nu ».


Exact! Si eu cred ca asta e f important.
Am vazut mamici care le urla copiilor "Nu alerga" sau alte nonsensuri din astea. Pai cind se indreapta spre marginea strazii ce-i mai spui atunci?
Da, asa e. Importanta e comunicarea.

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

ada, sanatate pt baietei
irina, sanatate printesei
pt mamici curajoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Paula, am niste poze cu inotatorul, le vrei?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput