Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 34

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello dragutelor.

Nu am mai scris de mult dar va citesc zilnic.
Pana acum a fost totul ok cu noi.
Ieri am aflat ca am colul sters iar baiatul impinge de zor in el.
Il mai tine firul de cerclaj.
Ambii pitici sunt in reprezentatie craniana pregatiti de nastere.
Se pare ca sunt foarte grabiti. Acum stau in pat in speranta ca poate ii mai pacalesc sa mai stea ca sunt asa micuti.
Am sperat ca ii voi duce pana 37 de saptamani
nici nu am gandit altfel.
Acum ce o vrea Dumnezeu.

Si eu am facut vergeturi. Daca nu m-am dat cu creme cu uleiuri si tot degeaba. Cred ca e prost materialul. Si eu am o burta mare si nu prea sunt grasa. Am slabit foarte mult. Asa teama am de cum va ramane burta.

Dr mi-a zis ca daca e sa nasc saptamana asta sau cealalta el ar vrea sa incercam nasterea naturala. Eu am fost deacord. Acum o sa vedem ce va fi.

Pupici tuturor




elena +32 Ana Maria & Matei Stefan AMR 6 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

fetelor eu m-am dat cu banala crema DOINA pe tot parcursul sarcinii si nu am absolut nici o vergetura. si burtica mea a fost mare spre final dar dupa nastere pielea si-a revenit incredibil. parca nu as fi fost gravi niciodata.

elenada stai cumintica in pat si incearca sa mai duci 1 - 2 sapt. insa chiar de va fi sa fie sapt aceasta nu trebuie sa-ti faci probleme, din mic se face mare, sanatosi sa fie. ai mei au avut la nastere 1700 g si 2000 g si sa-i vezi acum la 4 luni ce dolofanei sunt si sanatosi tun.

tuturor

Eni de Raymond si Roland (01.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am folosit crema..si nu ma operez din cauza vergeturilor..ma operez pt ca mi s-a intins f tare pielea..iar cand s-a retras..nu a mai avut unde sa se retraga..am ramas asa..cu o bucata de piele aiurea..care mentionez..nu se vede asa..dc stai normal in picioare..insa dc ma pun intinsa..e jaleeeeeeeeeeeee

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Asa zic si eu ca piticii vor fi bine.
Mie groaza de statul in spital.
E asa cald si in spital e si mai cald
aer nu ai in salon si sunt 9 paturi
mori sufocat
Ce o fi o fi

pupici

elena +32 Ana Maria & Matei Stefan AMR 6 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

buna ziua

avalon nu ma gandesc la o operatie estetica,la fel cum spunea petrean acceasi problema o am si eu,daca stau in picioare nici nu se vede,am aceasi burta ca inainte de a ramane gravi,dar daca stau intinsa in pat e jalnic....

elenada stai linistita in pat,eu am stat in spital 2 saptamani inainte de a naste de la jumatea lui iulie pana am nascut in august,era jalnic,nu mai suportam si trebuia sa stau numai la pat,n-aveam voie sa merg nicaieri...

intrebare:cum se impaca copii vostrii cu caisele?teo a mea papa cat de cat,dar alexa nici macar sa guste sa vada ce ii dau...cum sa fac sa accepte,macar sa guste sa vada daca ii place.



In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

elenada, iti tin pumnii, sa fie totul bine, sa stea puiutii cat mai mult la caldurica!!

bogdana, alexa, asa sunt si eu... la mine se mai vede si burtica... eu inca nu m-am gandit la operatie. o sa bag sport la greu si daca nu tine.. om vedea. oricum e in scadere din ce vad, chiar si fara sport...

avalon, e f fain cu 2 nazdravani... pe mine ma uimesc pe zi ce trece... e o perioada extrem de frumoasa.... si-mi pare ca trece asa de repede timpul!! of...
eu am stat acasa din luna a 5-a, nu am facut cerclaj, dar colul era destul de scurt inca de pe atunci.... in ultima luna am stat 90% din timp in pat, incepusera si contractiile, eram pe gynipral... la 35s am nascut, s-au rupt membranele... asta a fost, multumesc lui Dumnezeu ca a fost bine!

PS: ochii albastri nu stiu de unde i-au furat nazdravanii, ca eu si sotul ii avem caprui.... dar asa mi-am dorit, baieti cu ochi albastri si asta mi-a dat Dumnezeu! acum vreau si o fetita creata cu ochi caprui, s-o brodi?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.andreea spune:

buna seara.sunt si eu o viitoare mamica de gemeni in urma fertilizarii in vitro.acum avem 30 de saptamani.va citesc de mult timp dar abia acum am simtit nevoia sa intervin.de obicei sunt o persoana mai timida cu toate ca mi-ar fi placut sa comunic cu cineva care se afla in situatia mea..dar la ultimul ecograf s-a descoperit ca un fat are putin mai mult lichid amniotic si as vrea sa stiu daca cineva s-a mai confruntat cu asa ceva pt ca sunt disperata.va multumesc anticipat si sper sa ma primiti printre voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.andreea spune:

si am mai uitat ceva .pe langa polihidroamnioza,mai este si hipotrofie fetala.va multumesc si sper sa primesc vre-un raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bun venit Andreea si sarcina usoara cat mai aproape de termen. Eu nu pot sa te ajut cu ce ai intrebat..ca nu ma pricep

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

b.andreea bine ai venit pe forumul .
Aici s-au strans mamicutele cu sarcini obtinute prin FIV si te asteptam si pe tine.
Si AICI sunt cele cu varsta sarcinii apropiata de a ta.
Nici eu nu stiu ce sa-ti raspund. La mine pe la sapt 12 a sarcinii dr. a vazut ca un saculet e mai mic decat celalat, dar la urmatoarea eco isi revenise. Sau nu a prins rima data pozitia buna sa-l masoare. Dr. ce zice?
Si ce surprize ai in burtica? Fetite, baietei sau o pereche?

33+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput