Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 34

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani Ioan si Gabriel desi cu intarziere.

10+

odiseea noastra
nepoteii mei

Haideti sa il ajutam pe Mihaitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

pussi, andrea, drum bun si distractie placuta la mare! S-aveti vreme buna!! (Va invidiez ... eu n-am avut curajul sa plec cu ele.. soatza nu-si ia concediu.. ) Am amanat si plecarea la salina pana in toamna, pentru ca am citit pe niste forumuri ca vara racesc foarte usor copiii, din cauza diferentelor de temperatura afara - salina.
Oricum, asteptam impresii si pozici de la voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

La multi ani Ioan si Gabriel
Concedii placute fetelor, sa va distrati la maxim.

Noi de abia avem o luna si jumatate, mai avem de stat acasa pana sa plecam in concediu.

Fetelor eu am implinit 42 zile de la nastere. Sunt inca in concediul de sarcina si lauzie. 126 zile se termina pe 8 iulie. Pot sa depun dosarul pt indemnizatie acum sau tb sa astept pana pe 8 iulie? Daca depun dosarul acum tb sa renunt la luna care o mai am din concediul de sarcina si lauzie?

petrean dureaza mult pana vine decizia? dar banii?

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu mi-am depus actele in 9 mai..si mi-a venit decizia in 27 parca..si banii vor intra luna asta intre 10-25. Dosarul nu-l poti depune decat dupa ce-ti efectuezi concediul (cat alegi)din cele 126 zile. Eu asa stiu

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

petrean iti multumesc mult Credeam ca dureaza mai mult de cand depui dosarul si pana vin banii. La ce te referi prin "cat alegi"?


"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am stat doar 42 zile..ca nu-mi convenea toate 126:D

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

la multi ani Ioan si Gabriel! Anna mai treci pe la noi si povesteste-ne de baieti

noi am inceput operatiunea olita, deocamdata numai dupa-amiaza ( ca nu ma chiloti destui) parca la tudor a fost mai usor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

neata
app de olita si noi le folosim de ceva vreme si spre uimirea mea,dimineata fac si pipi si caca iar spre timpul zilei,le mai pun la olita dar uneori se nimereste sa faca pipi alteori nu,dar cert e ca ne place de la bun inceput sa stam pe ea,nu le-a fost deloc teama.

pupam totii puiutii.si mamicile lor.

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Asteptam fetele care pleaca in concediu sa ne povesteasca cum a fost cu doi sau trei copii in concediu!
Am fost si noi la medic, se pare ca vom avea doua fetite,avand in vedere ca mai avem un baiat, suntem foarte fericiti!

18+

http://bd.lilypie.com/H3bYp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=speranta&year=2009&month=11&day=1&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

speranta..sa fiti sanatoase toate 3 si sa duci sarcina cu bine

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput