Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 34

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

ti-am vizionat pozicile,mama mama ce comori ai...doamne sunt absolut super.pupici de la noi.

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

alexa_teo, in legatura cu inversarea rolurilor, asa a fost si la noi. De mici, de cand au inceput sa-si manifeste personalitatea, a fost tot asa: cand una era mai artagoasa si cealalta mai cumintica... cand invers! Acum s-au mai asezat apele cat de cat (dar nu complet, stai linistita!) si pot spune ca Anita e mai cuminte, Miriam e mai "exploratoare", dar cand vine vorba de "nu facem asta" atunci se schimba treaba: Miriam intelege mai usor, pe cand Anita nu se lasa pana nu obtine totul dupa bunul ei plac!
Si, tot referitor la schimbul de roluri, daca o cert pe una ca a facut vreo prostioara, vine cealalta, ma ia-n brate si zice:"Eu sunt cuminte, eu o ascult pe mama..." (Ca-mi vine sa le mananc!!... )

E greu cu doi dar, cum ziceai si tu: si bucuria e dubla!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

LA MULTI ANI, GABRIEL SI IOAN!!!!

Sheannamp, sa-ti traiasca feciorii, sa creasca mari si sanatosi, sa aiba parte-n viata de tot ce-i mai frumos si bun!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuulti ani, Gabriel & Ioan !!!



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

LA MULTI ANI, GABRIEL SI IOAN!!!!

Sheannamp, sa-ti traiasca feciorii, sa creasca mari si sanatosi, sa aiba parte-n viata de tot ce-i mai frumos si bun!!


_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele


"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"


si din partea noastra!!!
fetelor eu o sa intru mai rar, azi vine buni si o sa fiu mai mult plecata si sambata plecam la mare!




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Buna diminete, dragi mamici!

Am intrat sa va salut si sa uram si noi "La multi ani!" sarbatoritilor.

Dalina, multumim pt poezie. Ne-a atins sufletul.

Noi ne pregatim de concediu. Duminica plecam la mare. Am mari emotii, fiind primul concediu in 4 si cu copii. Daca aveti sfaturi in legatura cu programul zilnic, plaja, plimbari etc sunt binevenite.
Copii cresc pe zi ce trece. Observ in fiecare zi noutati in dezvoltare. La Abi gimnastica de recuperare a fost de mare folos. Merge destul de bine, tinut de manute, dar inca nu se ridica de una singura. In rest e foarte activa, si e mult mai indrazneta,decat Tamas, ceea ce priveste locurile noi de exploatat.
Amandoi ne dau de inteles, daca vor laptic, daca le e sete sau daca le e foame. Dupa ce venim din concediu incercam si olita.
Abi are 2 cantecele preferate si imi "spune" daca vrea sa-i cant. Tamas are o poveste preferata si trebuie sa-i spun de 4-5 x in fiecare seara.
Inca nu dorm toata noaptea, cateodata trebuie sa l-e dam laptic, ca laptele meu nu l-e mai ajunge.
Facem baie la amandoi deodata si tare le place.
As putea povesti pagini intregi despre copii ... dar sigur fiecare dintre voi poate sa faca la fel

Va pup pe toate.

Va doresc o zi insorita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

buna din nou!

dalina banuiesc ca asa este la toti copii cand sunt 2 daca unu e certat celalat vrea alintat ca e cuminte,nu-i bai ca trecem noi peste orice.

LA MULTI ANI!si din partea noastra lui Gabriel si Ioan!sa aiba parte in viata de tot binele,toata fericirea,iubirea din lume.

pussi,speram sa nu uiti macar din cand in cand sa intri sa ne spui cum sunteti.

3in1 sa aveti un concediu pe cinste sa profitati si sa va distrati la maxim.Distractie placuta!

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:


LA MULTI ANI GABRIEL SI IOAN!!! SANATATE SI FERICIRE!!

in alta ordine de idei, stiti ceva de suplimentul pentru gemeni? a aprobat si Base, ca eu la faza asta am ramas.... multumesc!

concedii placute andrea si pussi, sa veniti va rog cu impresii, poze, detalii, si noi o sa plecam anul asta la mare, prin august si sunt cu frica in san... pana atunci, o sa exploram muntele!

v-am pupat!

Luminita, mami de Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si eu astept impresii de la mare.
Concediu placut fetelor!!!!


Luminita,
http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?cam=2&idp=9734 scrie ca e trimis spre promulgare. In MO inca nu a aparut nimic.

32+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

mie mi-a venit decizia doar cu o indemnizatie..deci...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput