Fiv in Europa (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Oanoce te miri ca uite ca o ajung din urma pe fata aia! Eu sunt la nr. 8 daca nu pui la socoteala si o incercare fara stimulare, cica FIV natural, ca erau 3 foliculi, dar goi.....Oricum, eu una de cand sunt pe forumul asta nu am auzit de vreo reusita de FIV pe CM natural.....Dar io una nu doresc la nimeni recorduri din astea!
Fetelor, eu una m-am constipat si de pe drum si nu stiu cum sa ma deconstip fara medicamnete. Acum incerc cirese cu apa multa. Poate da rezultate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Kita pierdusem siru la a cata incercare esti, da permite-mi totusi sa ma mir(in sensu apreciativ) si de 8 si de 11(nici una pe ciclu natural) si de 19 (ne povestea de o colega de-a ei care se afla la a 19 incercare).Zicea ca mai face cate unul pe an pana la 35 si apoi se opreste, asa ca ce sa ma mai plang eu cu 'doar' 3 la activ....


In alta ordine de idei kiwi au proprietati laxative la mine merge imediat
pupe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

KITTA si eu votez pentru kiwi si daca mai bei si niste lapte pe langa o sa fuuuugi la wc!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu ma descurc bine cu o cafeluta dulce-dulce.

30+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Kitta la mine merge cu magneziu. Nu face rau la nimic. Te relaxeaza si te trimite si la baie. Bafta multa.

Au inceput veteranele de pe forum sa ramana gravidute. Deci Kitta, Liliana, Kora, Luca e randul vostru.Doamne ajuta sa ramaneti toate gravidute.

Azi am schimbat si noi prefixul. Am facut 30 de saptamani.

elena +30 Ana Maria & Matei Stefan AMR 8 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Kitta, merge si cu tarate+iaurt, dimineata pe stomacul gol... macar le mai variezi cand simti ca nu mai ai succes cu o metoda...
Oricum, f interesanta experienta la austriecii astia. Poate ma lipesc si eu la intalneala, de data asta si imi povestesti mai pe larg... dar cred ca numai la anu' mai ajung eu prin strainataturi...
Pana atunci, m-as multumi cu grecii Catalinei, cand isi deschid portile... si altceva local, ca nu mai am loc de concedii si alte alea...
Mai stau in expectativa si cu belgienii, vreau sa vad ca au facut treaba buna cu Lilisor
Sa stii ca mare noroc ai avut, Luca, cand te-au calcat nenorocitii aia. Eu stiu un caz (real) cand tipa a pierdut intr-adevar sarcina si a venit acasa dupa ce hotii golisera tot, deci nu i-a surprins. dar socul a fost f puternic si nici dupa nu-si revenea ca lumea, a stat cu teama multa vreme...
Beyyy si vreau sa o felicit anume pe Avalon!!! nu-mi venea sa cred, citeam si reciteam! sarcina cea mai usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, mi-a facut un progesteron de capul meu luni dimineata adica in Z3 de la ET ca austriecii nu mi-au recomandat si mi-a iesit > 40. O fi bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

KITTALa cata experienta ai tu... ai facut bn,ca se sp ca medic mai bn ca noi insine nu exista.Vroiam sa te intreb ceva.Cum adica niciun fiv nu a fost pe CM natural.eu am luat melleva35(anticon)sami dispara chistul de 7 cm si nu mia mai venit ciclu de 60 de zile.Este prima oara in viata mea cand mi se intampla asta.eu vreau sa merg la Wunschbaby,am facut anlizele asa la amenoree si cele hormonale:estradiolII 86.02 Progesteron 0.369 ProlactinaII 411.2 FSH 15.77 LH 7.58.Nu stiu ce inseaman inca nu lea vazut un dr. si mia iesit la CMV-igG 13.9 SI CMV-IgM non reactive.In rest toate bune si la mine si la sot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Kitta - e f bine ! esti in grafic pt trim.1 de sarcina

Fetelor merge cineva in curand in Austria ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

ELENADA bine vam regasit!Eu iti doresc de pe acum o nastere usoara.Sa fii sanatoasa si sa se nasca BB-ei tai sanatosii si frumosii.unde o sa nastii?sau tu o sa faci cezariana cred?!recomandatimi si mie un medic bn in bucuresti.sami citeasca analizele.mie sincer imi vine sa ma urc la avion si sa ma duc direct la viena asa la o prima consultatie.eu acum am fost la DR.CEZARA BUCUR de la GIULI,dar nu iam sp ca vreau sa fac FIV la Viena si ea mia dat o lista cu ce analize treb sa fac pt FIV.Sfatuitima va rog ca nu mai stiu sunt tare dezorientata.

Mergi la inceput