Fiv in Europa (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Am ajuns si noi acasa 4, inclusiv Lucky care a avut si el o vacanta de vis si care parca a intels si la intoarecere nu m-a mai calarit ca inainte...
LilianaFIm-ai luat de data asta - 3 embrionasi! Felicitari! Si noi care amandoua eram in prag de ovodonatie! Eu, cum am mai zis si ma repet, multumesc lui DD pentru incercarea asta care mi-a demonstrat ca mai exista ceva pe traseu si dr. de aici nicidecum nu au pus problema donatiei la prima vizita cand le-am povestiti tot istoricul si chiar si-a dat tot interesul sa scoata tot. V-am mai povestit de cei 2 foliculasi recuperati de prin lichidul Douglas ceea ce nu am mai auzit. Poate ca embrionasul e chiar unul din cei 2!
Fetelordaca vreti intalneala si ghiceala haideti sa o punem saptamana viitoare pana in testul meu ca am alta stare de spirit. Dupa, nu se stie....Si daca e sa fie pozitiv, las ca ne intalnim de 2 ori ca sa dau si de baut
Catalina2307 o aduci si pe Sheri ca vad ca s-a dat la fund
Avaloanepaote vii si tu ca sa te sarbatorim si sa ma mai exersez o data pe tine sa vad daca confirm ce a zis medicul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Kita - minunat, si mie imi pare super profi clinica asta din povestiri ! Iti doresc din suflet sa-ti poarte noroc si sa ai un bebe sanatos!
Liliana - nici nu stii ce ma bucur de vestile tale !!!! Nu pot sa cred ca ai 3 puiuti in burtica ! cat ai avut endometrul ? Doamne ajuta, sansele de la care pleci sunt maxime, sper sa mearga bine pana la capat, adica pana peste 8 luni jumate !
Luca - eram chiar ingrijorata ca nu mai stiam nimic de tine ... draga mea, asta sa fie problema ... inarzierea CM. Imi pare rau de evenimentul neplacut de care ai avut parte, incearca sa te relaxezi si sa fii increzatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Buna dimineata

Elenada Ioanatugs GoggY Catalina Nicol Oana Kitta Pisix LucaLuca

OANADEMUNCK

NICOL

Kitta ..asa e iubita..noi in prag de ovo..iata-ne cu puiutii nostri...sa fiu sincera am o mare admiratie pt tine,pt vointa si puterea de a merge mai inainte..felicitari din tot sufletul si fie ca puiutul sa ramina acolo unde e pt tot timpul necesar si apoi la 9 luni sa iasa sanatos si frumos..am senzatia ca e chiar un cavaler ..sa auzim de bine...

Pisix ...la punctie a fost sotia dr.,a zis ca endometrul e frumos...dar Platonel zicea ca oricum e traumatizat...ca nu-i place...in sfirsit chestii de astea si solutii de mama surogat daca nu va fii bb ...sint asa intre optimism si frica...vom vedea..tu cum te simti iubita????........numai bine...

LucaLuca uff..ce experienta..chiar asa viata e asa imprevizibila!!!!....lasind de-o parte "hotii"...iti doresc multa bafta la fiv-ul apropiat...se pare ca e "boare PRIELNICA" prin aer ...sa auzim numai de bine

...si un pt amica Lucia & ana ...daca citeste pe aici

tuturor si un tren de pt voi toate fetele dragi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ceteste,ceteste Lucia si ti-a tinut pumnii si inca se mai roaga sa ramana 9 luni cu tine embrionasii transferati la burtica.Hai Lilisor ca va fi bine. Doamne ajuta ca acum stii de mutatie ca sincer eu cred ca asta era buba.Ti-am mai spus parerea mea de outele tale. Platonelul o fi mai exigent,dar daca dr ala mare cu HSC a spus ca ai verde si sotia lu' Platonel a zis de bine, nu te stresa aiurea ca sa aive liniste puiutii la implantare.Ma bucur mult pt voi si astept langa tine.
Bafta tuturor,sa fie cu okisori!
KISSES


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Buna- am sa postez si aici mesajul cu analizele in speranta ac poate ati mai facut din ele - am rugamintea sa ma lamuriti si pe mine dc sunt ok - in afara de fibrinogen toate se incadreaza in limite normale dar as vrea sa stiu si parerea voastra-
Anticorpi antispermatici 10.51 < !4 negativ
Proteina C 118 - (70-30)
Proteina S 73 - (55-140)
Fibriogen 408 (200-400)
Antitrombina III 92 (>80)
Anticorpi anticardiolipinidici 3.70 (Negativ<12)
Anti TPO 8 (<34)
DHEAS 122.9 (98.8-340)
Estradiol 100.6 ziua 3 (faza foliculara 46-607)
FSH 11.9
LH 6.3
Prolactina 492
FT4 - 16.3
TSH 2.81

Multumesc,
Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Kitta , Liliana Fi DOAMNE AJUTA!! sa fie cu ochisori
Luca ma risc cu o intrebare, chit ca risc sa ma aleg cu niste rosii/pietre/...., un test de sarcina ai facut? Au fost cazuri cu mult mai putini deci nu poate fi exclus sa se fi intamplat ceva.
Pisi un pupic si o imbratisare stransa.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

lili felicitari pentru cei trei copilasi ai vostri!!!!Eu iti tin pumnii ca de data asta sa fie totul bine pana la nastere si dupa aceea sa ai o viata fericita si implinita!!!!

Luca ciudat cu cm-ul asta...chiar asa , vorba lui Miki un test de sarcina ai facut? Cat despre hoti...nici nu imi pot inchipui ce a fost in sufletelul tau,ce sperietura ai tras! E bine cand se termina totul cu bine....Bafta in continuare!

LAVINUTZA nu inteleg valorile de referinta la Proteina C .Zici ca ti-a iesit 118 si valorile de referinta sunt intre 30-70? Sau cum? E bine ca ai facut fibrinogenul,daca e putin peste limita nu e problema,vei putea lua aspenter dupa punctie.Proteina C reactiva nu ai facut-o? FSH e cam mare,dar asa cum am zis de atatea ori un ovocit si bun trebuie sa avem ca sa iasa bebe...Bafta in continuare!


Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Girls, mersi de gandurile bune. Test de sarcina, respectiv beta, am facut - e obligatoriu inainte de a face injectia de blocaj, era negativ. Iar, gata, azi sunt Z1!! Uf! Nu voi putea incepe vineri stimularea, cum era prevazut ca principiu, dar nu e grav, nu ma agit, nu sunt contracronometru, acum mult a fost putin a ramas, astept momentul optim.

Cat despre jaf, a fost intr-adevar traumatic, nu atat jaful in sine, cat faptul ca hotii erau inca in casa/preajma si *curajosul* meu companion s-a dus spre ei, ceea ce putea insemna ca se putea indrepta spre revolverul sau ranga lor. Ramane ideea ca viata poate bascula de la un minut la altul. (Ca anecdota, nu sunt Monica Bellucci, ca si apartamentul ei din Fr a fost spart weekendul asta:). Azi am fost la politie si la asigurari si tot insistau sa ma duc sa fac o sedinta de terapie psihologica, e inclusa in pachetul de asigurari. Iar in Romania nu se face consiliere psihologica nici dupa ce pierzi sarcina!

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Uff Lucaaaaa bine ca-ti veni CM-ul, ma duc sa ma imbat.
Cat despre jaf, imi inchipui prin ce ati trecut, eu am visat de cateva ori ca au intrat hotii in casa cand eram singura. Bine ca totul s-a terminat fara incidente ... banuiesc ca si pisu e intreg.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Sara buna!

LilianaFi cum mai esti? ce fac bebeii, au inceput deja sa dea din picioruse?:)Pupe multe astept vesti bune!!!!!

Luca Doamne Fereste, ce experientza! Mie mi-e o frica de mor de asa ceva, sper sa nu am parte niciodata! ingrozitor


Kita iti tin pumnii stransi stransi sa stii!!

Miki_miki

Fete am uitat sa va zis o chestie care pe mine m-a impresionat, cand am fost cu liliana la spital in aceeasi camera cu ea era o tipa de 30 de ani care se afla la a 11-zecea incercare..un-spre-ze-ce incercari, mi s-a facut parul maciuca....in ziua aia eram in aceeasi camera trei fete cu aceeasi problema endometrioza toate aflate de la al treilea in vitro in sus!oricum clopul jos si pentru fata aia!!

Mergi la inceput