Burtici fericite de septembrie-octombrie (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Lutoniana, ma bucur ca acum te-ai mai linistit. Pacat insa ca nu ti-au facut si eco. Poate ca ar fi indicat sa mai stai pe capul lor din cand in cand si poate ca o sa te alegi si cu o eco pana la urma.

Oricum, si eu am zis ca imediat ce simt ca ceva nu e in regula ma voi duce la spital imediat.

Monica 17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Lutoniana multumesc de incurajari. Of, dar ce sperietura ai tras. Bine ca este bebe bine. Ce frumos este acolo la voi la nasteri din ce povestesti tu. Nu tipa nici o viitoare mamica? Ca eu asta imi aduc aminte din Romania de acum 5 ani proape cum tipa toata lumea in sala de travaliu de dureri. Nici aici nu-ti fac eco decat daca este un caz urgent si daca considera ei necesara ecografia. cam ca la voi numai ca eu aici platesc si asigurarile de ma usuca si mai am si un copay pe langa. Dar noi sa fim sanatoase si bebei sanatosi si nascuti la termen ca trecem noi peste toate.
Monikus am inteles acum ca mi se vad mesajele, multumesc. Adevarul e ca fetele cand scriu eu dorm si pana citesc tot deja subiectele sunt dezbatute si rasdezbatute. Asta e cu fusul asta orar diferit.

Adriana 20+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

vik-cj,te rog mult,ajuta-ma,am inteles ca esti farmacista :eu am scris si anterior,am arsuri GROAZNICE,care se urca in sus pe git,zilnic.De la orice le am,inclusiv apa.se intimpla si seara,cind ma culc.Ce sa ma mai culc.Ce pot sa iau ca sa mai dau un ragaz,macar 3-4 zile,ceva sa nu dauneze la bebelus?Maalox se poate?Te rog sa ma scuzi pentru intrebare,ajuta-ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Unombun iti raspund si eu chiar daca nu imi era mie adresata intrebarea. Si eu am avut arsuri dureri de stomac. Dr ginecolog mi-a recomandat Tums si Maloox. De la Tums mi se facea greata si nu aveau nici un efect. dar Malooox este sfant pt mine deocamdata. Imi trec destul de repede arsurile si chiar si ceva dureri de stomac. Maloox nu are contraindicatii in sarcina. Sanatate si sper sa-ti treaca si tie cu Maloox.

Adriana 20+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

fetele dati mi si mie va rog din sufletttt siteul acela webphotos sa va vad si eu burticile alea frumoase unde sunt ingerasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

vreau sa va spun k sunteti superbeva doresc din tot sufletul bebei sanatosi , in primul rand frumosi si sa stea acolo cumintei in "marsupiu" pana la termenfelicitari inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ALEESICOO multumesc de cuvinte.De asemenea.Ce fetite!! Ca de pe acum adultii sunt innebuniti dupa el.Cand merg in parc ma plictisesc cat zic in gand ptuu sa nu fie de deochi.Unele persoane cred ca-i fetita.Sa speram ca e fetita,chiar daca important se stie...e sa fie sanatos....

IULIAPAPUSA eu am 1,70 m si 47 kile aveam acum 9 ani cand am venit in Italia. Eu una tanjesc sa am din nou 52 kile...stateam asa de bine!! 47 erau prea putine....dar 52 ptr mine erau perfecte.

MADALINA multumesc de compliment. De asemenea si tie!

CRISSBEBE e perfect daca au toata aparatura.V-am zis ca sa stiti,dar se vede ca de anul trecut au trecut la fapte. Asta e important.Sa fii sigur de orice.

KEMSY ce de cuvinte frumoase! Va multumesc! Si eu iti doresc numai bine!

Exact asta vroiam sa zic si eu ce ai scris tu KEMSY ca aici nu dai 1 cent.Eu dupa ce am nascut...epuizata fiind dupa 27 de ore, am vrut sa dau cate 50 de euro la ostetrica si la moasa.....am prins-o prima oara pe moasa si cand a vazut ce vroiam sa-i dau tareeeeee s-a mai suparat.Vai imi venea sa intru in pamant.La ostetrica nici nu am mai indaznit sa-i dau....si in Ro????

UNOMBUN eu am luat Maalox si nu prea m-a ajutat.Pe mine ma ajuta Gaviscon.





DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si speram, samburica din burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dano ai aflat ce ai in burtica?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna seara si de la mine!
Am fost la eco, bebe e perfect, a ramas tot fetita (uff, ce stres am avut, a fost primul lucru pe care l-am intrebat ) si seamana perfect cu mine!!! Uraaaa!!!!
Anamaria, si eu tot la Medlife am fost, la dr. Cheles, la 17.30. Ecografista mi s-a parut cam superficiala, am stat maxim 15 minute la masurat. Si m-a enervat ca cica nu a reusit sa-mi vada colul, pentru ca fusesem la wc inainte. Chiar asa, mai fetelor, sa nu se vada colul deloc din cauza asta? Pe mine ma interesa in mod special asta, ca sa stiu ce fac cu concediul. Dar o sa o rog pe doctorita mea vineri sa ma controleze cu mana. Macar sa stiu si eu daca e inchis si cat de cat lung.
Astazi am umblat toata ziua cu diverse treburi, sunt obosita de nu mai stiu de mine, asa ca va pup si vorbim maine, dupa ce ma intorc de la Baby Expo.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 23+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Hai buna seara si de la noi !

In seara asta, am zis ca nu scapati doar sa va citesc, musai tre sa si scriu ceva, ca prea am tras chiulul.
Felicitari tuturor fetelor care au fost la eco, si-au atasat carucioare colorate si au aflat ca bebelusii din burtica sunt sanatosi si in grafic.

Legat de carcei, in perioada cat am luat Magnerot, am fost bine, reuseam sa ma intind noaptea in pat fara sa am simptomele vreunei intinderi super dureroase, dar cum l-am oprit, imediat au reaparut. Voi intreba medicul daca si cat trebuie sa mai iau.
Centura de siguranta o port, am purtat-o si la sarcina trecuta pana in ultima clipa (ultima clipa insemnand fix cu o saptamana inainte de nastere, cand am fost nevoita sa strabat 365 km cu masina -pura inconstienta in ochii altora, insa aproape toata sarcina trecuta a fost marcata de incertitudini de toate felurile, printre care la loc de frunte a fost lipsa unei locuinte stabile, dar le-am razbit pe toate, iar copilasul mult dorit a venit vesela pe lume si cu o sclipire fantastica in ochisorii superbi.). Consider ca e f importanta purtarea centurii, ne fereste de multe, la fel cum este esential pt bebelusi si copilasi scaunul de masina.
In contextul asta, imi reactualizez rugamintea si rog fetele care stiu, sa imi recomande un scaun pt bebelus. La Daria nu am avut decat de la 1 an si 3 luni (deci de la alta categorie de varsta), intrucat de atunci am avut si masina, iar acum va trebui sa cumparam unul, de imprumutat sanse 0.
Coplata afurisita despre care se vehiculeaza sper din suflet sa devina istorie, sa uite ca le-a trecut si asa aiureala prin capatzana, ca sunt deplasati rau de tot.

Lullaby_2009, sa inteleg ca esti graviduta de-a noastra ? Daca da, bine ai venit si la cat mai multe postari !
adriana, succes la eco, te asteptam sa impartasesti cu noi bucuria ca bebelusul din burtica este sanatos !
danangie, bine ai reaparut !
iuliapapusa, referitor la sani, nici pe mine nu m-au durut excesiv, doar am simtit ceva mai multa tensiune, dar nu in mod constant si nici nu au crescut fantastic de mult, nici macar nu s-au lasat, au ramas la fel de ridicati. Si la fel a fost si sarcina trecuta si, slava Domnului, am alaptat 1 an si 3 luni cu mare drag. Nu cred sa fie un semnal ingrijorator ce spui tu, doar vezi cat suntem de diferite.

Referitor la diferente, mie in sarcina asta uu mi-a aparut linea negra si nici nu cred sa mai apara, dar la cealalta am avut-o si a trecut la cateva luni dupa nastere. Randul trecut, burta era plina cumva si pe laterale, acum creste semet in special in fata. Nu mai zic ca ma umflasem la fata, aveam falcute mai serioase, acum nu, dar pentru asta mai am vreme.

Hai cristina, te asteptam !

Geani 23+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput