Puiuti de Randunici 2008!!! ( 262)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Kya, mie imi suna a enterocolita asta. Asa a avut Sabin acum 2 saptamani si i-am dat Augmentin pt microb, Hydrasec care e un dezinfectant pentru stomacel si saruri Prolyte pentru hidratare. Daca are crampe merge si Debridat. Si la noi a debutat cu febra mare 3 zile cu 40 grade, iar dr mi-a spus ca mucusul in scaun e semn clar de enterocolita.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Kya, ar putea fi si rotavirus, n-as sari cu Augmentin (mai ales cu Augmentin) fara sa o vada doctorul. Acuma vezi si tu cum evolueaza dar neaparat sa incepi sa o hidratezi. Prolyte nu stiu cum sunt, dar sarurile de rehidratare de la Humana sunt ok la gust. ia-i si da-i repede.
Raluca: a mai intrebat sotul la politie si intr-adevar nu intrebase el bine prima data. Deci: pt copiii DEJA trecuti pe un pasaport care e valabil nu e nicio problema, doar de ACUM incolo se face pasaport separat!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Raluca, are testare maine si 29 de enciclopedii de terminat.

Naty, nu ma justificam deloc. Povesteam si eu...

Rupere de nori la Bv, doarme pruncul de rupe!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

salutare ..uff gata am terminat si eu de trebaluit,am gatit o ciorba de gaina batrana[:D} ca am fiert la ea de mi-au iesit ochii din cap si o ciorba de legume pt socrela...

deci am vazut o albinutza tare dragalasa ..mai si ce tortuletz suuuper si ce petrecere mami papacios...cat despre bona..hmm eu as renunta ,sincer imi pare f rau de oamenii bolnavi dar mai rau imi pare de copilul meu..sau poate mai ai o discutie cu bona si poate intelege ca nu e bine cum procedeaza...

nicoleta ti-am vazut studiosul..noi studiem cand servim masa..avem o carte cu cele mai frumoase povesti si o rasfoim la fiecare masa...stie sa-mi arate ,iepurasul,ursul,ham ham,pis pis,veveritza si vulpea..cand le vede in poze si il intreb unde e mama ursul..il arata..mai si greseste dar in mare parte le arata...

kya off imi pare rau ..multa sanatate...am citit ca a fost f french style la paris ...pozepozepoze...dar cand ai tu timp

clodute am votat..boierie pe capul tau nu gluma...

zoze doamne ajuta sa fie bine ...eu am avut o strabunica ,care a trait 94 de ani asa cum l-ai descris tu pe bunul tau..a fost cea mai draga bunicutza pe care am avut-o vreo data...

mstela doamne ajuta sa reusesti cu programul..cred ca si eu daca m-as fi intors la serviciu la fel as fi patit...cred ca tine si de conducere ca pana la urma patronul pune in aplicare legea lui..

nicoleta,gecko,clau eu nu am slabit mai deloc cand alaptam dar si mancam la greu nu saream o masa iar micul dejun il primeam la pat in fiecare dimineata,mi-l aducea ori soacra mea ori socrelu,incepusem sa ma simt f prost ,le-am zis sa ma lase ca merg eu sa mananc in bucatarie dar ei nu stai linistita sa ai grija de copil..

naty ma bucur sa vad ca iulia e bine ..doamne ajuta!!!

olga si eu m-am trezit azi cu o durere de cap ,moleseala,umflata ..nu stiu de la ce ..parca nici nu puteam sa merg eram greaaa rauuuu..dar vad ca mi-am revenit ..

va pupacesc pe toatre ca se trezi micu'







RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Da,mai Nico ploua asa de tare si dorm si copii mei de sting!Am mai terminat cu treburile si am incarcat poze de luni
aici

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Kya, du-i si tu o coprocultura maine dimineata si o proba pentru Rotavirus (desi Matei nu a avut deloc mucus in scaun, era doar atos si urat mirositor in prima faza...)

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Simo, Stefan nu doarme, nu ca nu i-ar fi somn, dar e orgolios , cum sa doarma el, daca nu o mai face de atata timp?? Faine poze, super cu gradina!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:



Acum cāteva zile, intr-un oras din Franta, pe un afis cu o tanara spectaculoasa la intrarea intr-o sala de gimnastica, scria:
"Īn vara aceasta ce vrei sa fii: sirena sau balena?"

Se spune ca o femeie tanara, ale carei caracteristici fizice nu conteaza, a raspuns la īntrebarea de publicitate īn acesti termeni:

"Draga domnilor:
Balenele sunt mereu īnconjurate de prieteni (delfinii, leii de mare, oamenii curiosi). Acestea au o viata sexuala foarte activa, ramān gravide si au balenute micute dragalase, pe care le alapteaza.
Se distreaza de minune cu delfinii, umplandu-si burta cu creveti. Se joaca si inoata, cutereira marile, cunoscand astfel de locuri minunate ca Patagonia, marea Barens sau recifii de corali din Polinezia.
Balenele cānta foarte bine si chiar inregistreaza CD-uri. Sunt impresionante si, practic, nu au nici un dusman care sa le vaneze, in afara de om. Ele sunt iubite, aparate si admirate de toata lumea.

Sirenele nu exista. si daca ar exista, ar sta la coada la cabinetele de psihoterapie, deoarece acestea ar avea o problema serioasa de
personalitate: "femeie sau peste?".
Nu au viata sexuala, pentru ca-i omoara pe barbatii care se apropie de ele, si pe langa acest aspect, pe unde si cum ar putea? Deci, din aceasta cauza, nu au copii. Ele sunt frumoase, adevarat, dar singure si triste. Oricum, cine ar vrea sa apropie de o tipa care miroase ca un peste?
Pentru mine este clar, doresc sa fiu o balena.

PS: In vremurile astea, in care toata mass-media ne baga in cap ideea ca doar femeile slabe sunt frumoase, eu prefer sa ma delectez cu o inghetata impreuna cu copii mei, cu o cina buna cu un barbat care ma face sa vibrez sau cu o cafea si prajiturele impreuna cu prietenele mele.
Cu timpul cāstigam īn greutate, pentru ca acumulam multe cunostinte si informatii si cand nu mai au loc in cap sunt distribuite in restul corpului. Asa ca nu suntem grase, suntem teribil de culte. De astazi, cānd o sa ma uit la fundul meu īn oglinda, o sa ma gāndesc: "Dumnezeule, ce inteligenta sunt!... "


Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


PARTY 1 AN
www.slide.com/r/gCNsr74Xkj9DOJL503EFc_02cclMlwuR?view=original" target="_blank">PRIMUL AN
www.slide.com/r/ngX7UTqy6j9-k1r0wHHBw6CafzclVMQ2?view=original" target="_blank">PRINTESA MEA
www.slide.com/r/NzZ_p6sI4D8nTigb-_dcTX4UkETSg2hF?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">scumpiceii


Doua lucruri trebuie sa le dam copiilor: radacini si aripi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo27

Da,mai Nico ploua asa de tare si dorm si copii mei de sting!Am mai terminat cu treburile si am incarcat poze de luni
aici

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008







pai bine mai simo...tu vrei sa stea copilul in casa cand e curtea plina de distractie...si casuta si topogan si masina si trambulina...sa le stapaneasca sanatos pe toate si grija, grija cu pufuletii aia sa nu ingrase....ca stau cu impresia ca inca un pic si nu mai intra fundul Barosanelului pe topogan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami33




Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)


PARTY 1 AN
www.slide.com/r/gCNsr74Xkj9DOJL503EFc_02cclMlwuR?view=original" target="_blank">PRIMUL AN
www.slide.com/r/ngX7UTqy6j9-k1r0wHHBw6CafzclVMQ2?view=original" target="_blank">PRINTESA MEA
www.slide.com/r/NzZ_p6sI4D8nTigb-_dcTX4UkETSg2hF?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">scumpiceii


Doua lucruri trebuie sa le dam copiilor: radacini si aripi




Mergi la inceput