Ingineri fosti, viitori...(29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Salutare
Nico, sper sa se faca repede bine Andra. Sanatate multa.
Cristinica, mai scot 2 bucati de masele. Am un snop de morcovi cu tot cu gradinar.
Oti, cum stati cu invatatul?
Eu azi ma duc sa dau avansul pentru concediu, abia astept vacanta!!!!!! Uf...pare asa de departe...

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Nico sarut mana de tratatie. azi servesc si eu o cafea ca sunt cu ochii lipiti pentru ca nu am dormit noaptea trecuta - party la vecini pana la 3 fara cand n-am mai rezistat si mi-am luat functia in serios si le-am dat stingerea.
Otilia sarut mana de urare pentru mutare. Oficial sunt impachetata toata in mi si milioane de cuti, valize, sacose ... Am ajuns la concluzia ca nu o sa resusesc sa ma mut never - ever nici macar cu jumatate din ceea ce am. Singurele chestii pe care le vreau sunt hainele mele bineinteles, cartile si dvd-urile.
Ancuta de ce mama ai tu asa multe maselute de scos? Nu se mai puteau trata? Tu esti tanara si nu ar trebui sa ai asa de multe de scos ori nu te duci regulat la stomatolog. Eu am decat o masea lipsa si aia din vreme alui inpuscatul cand m-a apucat prin iunie o durere de masea si pentru ca faceam pregatirile de 23 august nu am ajuns in timp la dentist. Eu ma duc o data la 6 luni dar cu sfintenie. In schimb nu ma duc la ginecolog. Am 4 ani de cand nu am fost la un ginecolog adevarat. prin 2007 am facut aici un test gen Papnicolau.
Eu sa ma apuc de treaba ca zilele aste anu-mi prea iese nimic.
Va pupic si sa aveti o zi super!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Oti domnisoara mea se irita tare de la scutece asa ca e musai fara. Ii pun doar cand doarme. Din pacate nu spune mereu cand face si ... la wc face doar acasa. Cu olita nu e tare prietena, ii place mai mult reductorul.
Si Valcea e o destinatie buna pt concediu .
Anca . Noi inca nu stim unde vom merge in concediu. Ar trebui la mare pt dermatita Andrei dar noi vrem la munte. Oricum in max o luna trebuie sa mergem undeva.
Morcoveii ar trebui sa ii trimiti la mine sa fac un suc la copii . Cred ca accept si gradinarul caci sunt singura acasa.
Nici Elena nu a mai intrat de ceva vreme. Fata draga sper ca esti bine. Poate iti faci timp sa ne spui ce mai face soacra. Razvanel cum e?
Katik sper ca nu esti suparata pe noi. banuiesc ca sunteti toata ziua prinsi dar poate ne pui macar ceva poze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Am inceput operatiunea olita.
De vreo doua saptamani am inceput sa il dezbrac de scutec cam pe la 15.00, cand ajungeam eu acasa si il lasam sa circule asa cu "cuculetul la soare" prin casa, pe terasa sau prin curte, bineinteles, cu olita in preajma mereu. Si observ ca toate rugamintile si explicatiile mele au avut ecou in mintea lui, pentru ca l-am vazut tot mai des ca se opreste din joaca lui sau din treburile lui prin casa si se aseaza pe olita si face pipi. Apoi se ridica si ma atentioneaza cu interjenctiile lui ca are ceva sa imi arate. Il laudam toti si aplaudam si ii spunem ce mandri suntem de el si apoi bate si el din palme si e fericit la vederea bucuriei noastre.

Si asa incepe sa constientizeze ca a face pipi sau cacuta la olita e ceva foarte bun, ceva care produce bucuria tuturor.
Sunt primii pasi in aceast operatiune de eliminare a scutecului (pe care probabil o vom finaliza anul viitor), dar eu ma simt mai emotionata decat as fi crezut, vazand ca am inceput-o in ritmul lui, fara a-l stresa si chinui.

Soacra mea e bine, se pregateste de chimioterapie.


Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nico,Elena, Ana mea nu a vrut deloc olita, o avem pe post de jucarie. I s-a parut normal sa imite adultii si sa meraga la toaleta. Acum e perioada propice ca vine vara si pot sta mai dezbracati. Si la fel se irita des, nu suporta scutecul, si-l dadea singura jos.
Bafta fetelor la operatiunea olita/reductor.
Critina, vrei bataita. Cel mult un an pentru Papa Nicolau. Eu am dat aseara proba si o gramada de bani consult+test ca nu-s asigurata in Ro.
Anca, maine merge iar cu un desen la prof la corectura. Si dupa aceea o saptamana invata, o sa spuna nota cat de mult s-a stresat. Oricum am reusit sa-l imping de la spate si acum se descurca singurel cu ce mai are.
Cobesc, ca iar ma striga sa me intrebe ceva.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maristef spune:

salutareeeeee,

am avut o perioadaaaaa de era mai usor sa imi bag degetele in priza!!!

cica pe de o parte se mai linistesc apele....


maine dau mai multe detaliin si reintru in gashka

pupacealaaaaa

mama Biutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, trupa!

Dupa doua saptamani de scolarizare, iaca am reusit sa ma reintorc in campul muncii, mult mai dashteapta si mai destupata decat atunci cand am plecat!

In rest ... toate bune si frumoase: ne pregatim de serbare, de incheiere de an scolar ... de concediu ... chestii din astea!
Imi cer scuze ca n-am apucat sa citesc din urma, dar sper ca toate-s bune la voi.

Va si va invit la un mic dejun copios: pofiti, deci, la , ceai cu lamaie, laptic, capucino, fresh, ciocolata calda si-o decilioasa , sa ne mearga din plin, ca tot este WE-ul pe-aproape!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Pregateam o cafea dar vad ca s-a intors Pisi. Multam` de bunatati si ma bucur ca te-ai intors.
Maristef abia astept sa povestesti. sa inteleg ca deja s-au linistit apele
Elena pai daca o tine in ritul asta in doua luni scapati de scutec.
Otilia nu e asa de usor fara scutec ca eu nu stau la casa. In baie spal covorul lunar . Nu am renuntat la covoare caci nu imi place sa port sosete sau papuci si mi se pare rece parchetul. In camere am covoare mari din lana.
Cu examenul o sa vezi ca o sa fie foarte bine. sigur vine acasa cu o nota buna.
Noi ieri am fost la o petrecere intre tigani. De Inaltare ei merg cu prietenii/colergii/sefii intr-o zona frumoasa si pun carne la protap. Noi mers impreuna cu colegii sotului. A fost frumos. Am luat si copiii si s-au simtit foarete bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Eu am intrat decat sa va spun ca azi este marea mutare deci sunt varza... La servici este ca la nebuni...
Va povestesc maine daca am supravietuit sau nu.
Pupici!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Hello gashka!
Nu stiu Cristinica cum sta cu mutarea, dar eu am minus 2 masele de minte dupa ziua de azi, care vasazica nu mai am nici una. Am avut ceva peripetii fiindca era as pierd avionul...nu l-am pierdut dar mi-au pierdut ei bagajul si abia acum 5 minute l-am primit, de azi dimineata de la 9, dupa care am venit la chinuiala si m-am ales cu mulaj pt aparat dentar si ultimele 2 masele scoase dintr-o singura operatiune, precum Croitorasul cel Viteaz. NU m-a mai cusut asa ca am avut toata ziua gura plina de sange si n-am mancat nimic toata ziua pana acum jumate de ora cand am primit niste gris cu lapte....si io visam la friptura si ciorba .In continuare mor de foame. Si m-am umflat ca un popcorn de la dexametazona....probabil tot de la asta mi-e si sete. Uf. Toate ca toate, bine ca nu ma doare.
Cristina, eu nu pera merg la dentist fiindca de fapt nu am probleme mari..dintii mei sunt, Slava Domnului, sanatosi. Problema era cu maselele de minte, ca imi crescusera si imi inghesuisera toti dintii..si incepusera sa fie urati, sa ma doara, sa nu ii pot curata...daca nu faceam acum hei-rup-ul asta si mai lasam lucrurile asa, ar fi fost mult mai rau dupa aceea...fiindca faceam parodontoza...si deja am artrita la incheietura mandibulei cu maxilarul. Asa ca...eu am ales sa tai rau de la radacina si sa rezolv problema acum, asa, mai cu forta, fiindca daca o luam incetisor probabil din 3 masele scoateam una acum si alta peste 5 ani....
Otilia, pai chiar nu intelege ca la examen se duce el, nu tu? Nu pot sa inteleg chestiile astea, asa era prietenul meu din facultate...mergeam sa ii arat la analiza matematica cum se rezolva problemele.....si el citea revista Chip. II lasam probleme de facut sa vad daca a inteles, cand verificam, nu facea nici una. Si la examen voia sa copieze de la mine si sa ii explic in timpul examenului cum se rezolva...ORi stii si tu ca abia ai timp sa-ti faci subiectele tale, dar pe ale altora. Bine ca mai aveti doar un examen, sa dea Domnul sa scapati.
Aseara mi-a trimis mesaj seful meu ca sta in aeroport in Copenhaga ca au facut astia varza zborurile si s-a plictisit. I-am aratat repede lui Iepumare sa nu citeasca cumva intamplator si sa isi faca saracul idei. Nu stiu cum sa gestionez situatia asta, omul asta se poarta ca si cum am fi prieteni si se asteapta ca noi, angajatii, sa ii tinem de urat in timpul lui liber. Nici nu stiu cum sa i-o tai, ca daca nu era seful meu i-o taiam de mult, numai ca ma sustine dpdv profesional si e cam cu dus si intors.
Pisi, ce ai mai invatat mama? Mai bine ma invata si pe mine cineva cum se fac copii, ca vad ca mie nu imi iese.
Elena, sper sa suporte bine soacra ta chimioterapia. Imi pare foarte rau pt ea.
Nico, aha, deci ti-e de gradinari acum....am inteleeeeees. [:P]

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput