Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(88)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

vai de capul meu...nu credeam ca o sa mai termin de cititnici pana maine...multumesc din suflet tuturor fetelor pentru gandurile bune si incurajari..si nu in ultimul rand pentru morcovei

clody...........spao la scris si ai sa vezi ca o sa iei si licenta cu brio.Imi pare rau ca treceti prin asa ceva..suntem alaturi de voi si la cat de nervoasa sunt zilele astea de durere cred ca daca vin pe acolo o sa le zboare toti fulgii la smecherii aia..cred ca sunt inconstienti sa nu le asigure oamenilor echipamente speciale.Nu ai ceva rude pe langa tine cu care te intelegi mai bine care sa te ajute cat timp o sa fie sotul plecat?


carla...........pai nu trebuie sa fie neaparat vreun eveniment ca sa fac baclavale..si foarte tare faza cu oja.Nu te mai stresa cu socrul tau ca faci rau si la titita si ne suparam.Ma intrebasei ca de ca pana vineri sa stau la pat..pai de durere nici nu pot sa stau in picioare,ba ma ia si mai tare cu contractiile

laurraa........sa-ti traiasca comoara..eu doar am vazut-o pe nepotica si m-am inmuiat ca untul


kiralina........felicitari pentru noua semnatura


Bebe Beca.........Sara e o dulcica...e super tare cand maraiesi multi ca sa treaca "limbricii"la pitica


strunfita........tinem pumnii ca totul sa fie bine la dr.


anda magda.......asa concert as vrea si eu pentru fi-meace masina de spalat ai

ancy............sa treaca colicii la flacau


serialbastre........stai cumintica..


mh.............felicitari mamico,refacere rapida si mult laptic la printesa sa creasca mare si frumoasa


voicu_bebi........felicitari mamico si refacere usoara.Sa-ti traiasca printesa mare si sanatoasa

37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Mh ce frumoasa poveste . Ai riscat un pic dar a meritat, si daca nu risti nu castigi. Ma bucur ca totul a fost asa cum ti-ai dorit. Esti o curajoasa!

Fetelor, multumesc de explicatiile legate de nastere in apa. Eu aveam impresia ca e mai usoara nasterea in apa.



36+ saptamani cu Ada Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

maria bunica..........imi pare rauca nu te simti binecam in aceeasi situatie sunt si eunumai ca vineri sper sa scap.Cred ca nici la tine nu o sa mai dureze mult.Si nu are rost sa te enervezi..lasa-i sa vorbesca si tu nu-i baga in seama..si la mine "clanul trio"taica-meu ,bunica(mama lui) si matusa(sora mamei)s-au trezit dupa un an de zile ca vor sa vorbeasca cu mine si ca de ce nu i-am anuntat ca sunt gravida,dar ei nu s-au intrebat ..oare merita sa le mai vorbesc?


dani3ella................lasa-l draga ca noi o sa fim bete inaintea lordar de fericire.Sa stii ca si eu am niste cutii de gresie si chiar mi-ai dat idee..poate asa o sa scap si eu mai repede


baby-first.............ma bucur ca se vindeca degetelulsi asteptam in continuare vesti despre voi


LauraOana............. lenes mititel..ceva huta-huta nu ati incercat?..daca nu treci la viol


Ramona...............ce ai facut la control?


philip..............asteptem vesti de la dr. si mai lasa trebaluiala ca primesti na-na


alynta............cand poti sa mai intri sa ne dai vesti despre voi..si multi lu Matei


mada77............cred ca de la oboseala te simti asa..dar totusi,promi-i ceva ca sa stea cuminte


relusha...........multumesc de cafeluta..tensiunea ta e foarte bunaasa ca stai fara griji ..ma bucurca sunteti bine


tiana............La multi ani!!!!!!!!!


annkkaa............superba camera..te asteptam cu vesti de la monitorizare

37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

mh.........ma faci sa plangdar de bucurie pentru voi..felicitari inca odata pentru printesa si tie mamico refacere usoara

37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Nu am reusit sa citesc din urma, ca am fost plecata toata dimineata, cand eu deobicei citesc ce ati scris voi.
Nu am fost la plimbare, ci cu treaba: a avut loc sedinta de pretrasferari (cine lucreaza in invatamant stie despre ce e vorba) si am reusit sa ocup un post mai aproape de casa. Nu e chiar in Suceava (nici nu era nici un post in Sv), e cam la 20-25 de km, se poate face si naveta. Eu eram titulara, undeva la marginea judetului, nu am profesat acolo deloc ca nu puteam sa ajung nicicum. Pentru adeverinte si ce a mai fost nevoie, traiasca faxul.
Deci, trebuie sa dau de baut!

Ma duc sa citesc din urma si revin cu completari.



Andreea 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Serialbastre, felicitari pentru postul "mai aproape de casa"

37+

AMR 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Buna burtici si mamici!
In primul rand... ... la cate am citit acum...plang ... de emotie pt MH (felicitari si sa fiti sanatoase),de nervi pt durerile Maria si ale Cristinei,pt socrul Carlei ,pt Clody ... etc...
La multi ani Iubita Tiana!!!sa intrii mai des sa ne dai vesti
Aseara la control... m-am cam enervat ca m-a durut putin... dar m-a durut de la faptul ca eu eram destul de uscata si nu si-a uns cu nimic manusile alea de cauciuc (scuze pt detalii)....dar a trecut.Col inchis momentan,dar a zis ca arata f frumos,ca este destul de elastic...si ca parerea ei este ca mai dureaza cam 2 saptamani si ca ma voi dilata usor,repede... asta vom vedea... adica...nu stiu.Deja frica este atat de mare incat nu cred ca voi rezista si voi cere cezariana.Nu sariti cu rosii si cu oua (cu totate ca o merit).... vom vedea.Mai merg odata miercuri seara sa mai vedem ce se modifica.Si Cris ... offf...am zapacit femeia aia la urgenta ca am o prietena pe nume Cristina,blonduta,care trebuia sa nasca ieri o fetita prin cezariana...si aia ma tot intreba....dar unde locuieste( sa te caute dupa adresa),nume de familie,cu ce dr trebuia sa nasca etc...eu...dadeam din umeri si nu stiam sa-i raspund...asta ca nu ai lasat nici un semn...si am ajuns acasa f nedumerita ca nu te gasisem...dar m-am lamurit dupa ce am citit postarile tale.


MARIA






CRIS




Ramona 36+ cu Bianca Maria

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Chiar sunteti harnicute la scris ca niste adevarate mamici de albinute!
Draga Carla, mie mi se umfla picioarele de prin luna a 7-a.Zici am am doi cozonaci bine dospitit pe post de picioare.Doc mi-a zis ca asa sunt fetitele...isi umfla mamicile.dar daca nu a crescut tensiunea (sa nu depaseasca 14/8)e in regula.daca creste tr sa vorbesti cu doc sa iti recomande un diuretic.Stii ca avem DPN in ac zi?si tot galusca am si eu.a mea Sofia, a ta Sabina.Nume de printese!
Felicitari Alyinta pentru bebe, pentru curaj si putere!

Gabrilici in 35 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna fetele,

Intru si eu putin, asa pe fuga ca am mancarea pe foc si cea mica da deja semne de trezire....

Maria, nasol cu durerile, ti-au verificat colul? Ti-au monitorizat contractiile? Uite un mare de la noi ca sa apara contractiile regulate si pana in weekend sa ne dai de veste ca bebe e la tine in brate.

Cris nasol ca dilatatia e numai 2 cm...stiu cat e de groaznic...si daca pana vineri nu se dilata...ce e de facut? Treci la operatie sau iti dau ceva ptr dilatare? si curaj, o sa uiti de toate cand vei tine bebele in brate...

Tiana La multi ani, iti doresc nastere usoara, bebe sanatos si incearca sa intri su tu mai des sa ne spui ce mai faci

Carla bun venit de la mare...vazut poze si asa m-am suparat...ca vreau si eu acasa la mare.......Nota 10 ptr mamica sexy si fetita mumoasa

Mh, voicu_bebi felicitari ptr bebei...sanatate multa, refacere rapida si mult laptic

Fug sa vad ce face mancarea...cea mica s-a trezit si deocamdata se uita in stanga si drepata...inca nu a inceput sa planga...asa ca o mai las....

Sper sa pot reveni mai tarziu...pup

Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrilici

Chiar sunteti harnicute la scris ca niste adevarate mamici de albinute!
Draga Carla, mie mi se umfla picioarele de prin luna a 7-a.Zici am am doi cozonaci bine dospitit pe post de picioare.Doc mi-a zis ca asa sunt fetitele...isi umfla mamicile.dar daca nu a crescut tensiunea (sa nu depaseasca 14/8)e in regula.daca creste tr sa vorbesti cu doc sa iti recomande un diuretic.Stii ca avem DPN in ac zi?si tot galusca am si eu.a mea Sofia, a ta Sabina.Nume de printese!
Felicitari Alyinta pentru bebe, pentru curaj si putere!

Gabrilici in 35 saptamani


Sa-ti traiasca Sofia, cat are? Poze, ceva?

Cred ca ti-am spus intr-un mesaj anterior ca avem acelasi dpn, sau cel putin asta a fost intentia . Tensiunea mea sta la 10/6 sau 9/5, cred ca bebelina apasa pe o vena cumva, pentru ca dimineata am picioarele normale. Prima data am nascut pe o caldura ingrozitoare dar n-am stiut ce inseamna picioare umflate niciodata. Deh, varsta .

Carla, s.36 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput