Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (126)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Cum a ramas pana la urma: ne scot sau nu alocatiile, stiti ceva???

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

lumi...deci sasha n-are dinti...hopa si voi sa va laudati ca n-aveti....buuunnnn...
acum si voi ...hopaaa......ca nu dormiti noaptea....
beeeyyyyy...plagiat!

si ma intereseaza si pe mine ...faza cu alocatiile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008


giulianna, nu-s 600 in plus ptr fiecare copil, ci inca 600 ptr unul din fratiori, in caz de gemeni... adica 600 ptr gemeni, 1200 ptr tripleti, 1600 ptr cvadrupleti... +85%.



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi






Asta am vrut sa zic dar nu m-am exprimat bine.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

cd, acum am vazut pm-ul de la tine.
ti-am raspuns.
giuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata

Ce zumzaiala pe aici . Si ce poze frumoase de la intalneala voastra . O declar pe Izabella cea mai eleganta fetita din gashca.

Eva, m-a dat gata Noah, Doamne cat e de scump . Poza in care doarme cu funduletul in sus e superba. Ma declar iremediabil indragostita de mutritele pustiului tau

Babymom, in primul rand felicitari pentru papacios, bravo Dragos, sa o tii tot asa. As vrea sa te intreb cam cat lapte/produse din lapte ar trebui sa consume un bebe de varsta Carlei, adica la 9-10 luni. Iaurtul, branza se adauga la formula ca sa dea necesarul total? Eu sunt total in ceata si nu pot intelege de ce pitica mea nu mai vrea sa bea lapte si de ce se tot repeta perioadele acestea de refuz.

Eu am renuntat de cateva luni sa mai urmaresc tembelizorul, ma uit doar la muzica, filme soft si ... desene animate. Canale precum Realitatea & Co. nu mai sunt demult pe lista mea . Si care e treaba cu alocatia pana la urma?

S-a trezit Carla, fug sa-i pregatesc fructele.



Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

rox...acuym am citit ca trenu vostru...a mai facut si escala de la 6 pana acum....mi-e pofta de asa ceva.dar, vorba lu sasha...mai pune-ti pofta-n cui, mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata

Claudinna la ce varsta ai introdus painica?
Eu i-am dat ieri capsuni pt. prima data lui Raducu si au fost yamii..i-au placut mult..combinate cu banana,,apoi cu cirese..tot din gradina proprie..si a fost o.k…nici o reactie la nimic. Acum ..tu faci cum crezi.

Ideea cu mancarea la Radu e ca nu mananca la 4 ore..ci mai des..la 2.30 ..si daca mananca des nu inseamna ca mananca mai putin..nu…supica..tot spre 300 ml..fructe.130-150ml..
Dimineata nu mai vrea lapte..vrea mancare..iar pe parcursul zilea..daca ii dau lapte adica tzitzi..sau iaurt(pe care i-l dau doar o data pe zi )nu se satura..vrea mancare consistenta..sa zic asa

Azi ne-am trezit la 7 ca deobicei..la 8. a papat 4 capsuni cu jumate de banana si un biscuite. Acum la 10 am incercat sa-i dau tzitzi pentru ca am vazut ca-i era iar foame..n-a vrut-ceea ce spunem- refuza laptele dimineata..atunci i-am desfacut un borcanel de mar cu mandarina..a halit inca 50 de ml...gata nu-i mai dau nimic..la 12.30 supica..

Giulianna, orezul il fierbi cu legumele si carnita si le blenduiesti pe toate? sau cum?

Lumi, Giulianna, Claudinna multu pentru raspunsurile cu papica

Vazut intalneala din IOR..ce sa zic Izabela..e fotogenica rau..o scumpa..Anduta si Karina pisicutza ..superbe ca deobicei...iar pretiosii...intr-adevar pretiosi

Babytza felicitari pentru mama

Babymom imi pare rau pentru suparari.. sa treaca repede

La multe lunite
Izabela de Lidia ,
Sergiu de Lucutta



Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

babymom o sa-l supraveghez pe pui. sunt sigura ca nu o sa mai faca febra...ca am dat peste alta Alexa e plina de niste bubite mici si rosi pe burtica si ma astept sa se umple si frat'su. ce poate sa fie?

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Ratonelule
Sa stii ca nici noi nu avem dinti..dar sunt pe vine




Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Ratonelu, multumesc de sustinere

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank">Inima copiilor pentru Marie Curie

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput