Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (126)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Aniversare frumoasa Bitza si la cat mai multi ani frumosi impreuna !!!!!!!!!!!

Roxule si voi va apropiati de prima aniversare ca sot si sotie Cand faceti anul ?

Ratonelu mai mai ce vise ai Pupici

Alina BIne ca ati scapat de febra

Laureta te muti la odisee ?

Moni

Noi am avut tren la 6 si am papat laptic, ne era foame Apoi a adormit la loc si acum ne-am trezit ! Asa da !!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Toata lumea doarme ????

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Alina, daca nu mai face febra nu mai e nevoie de antitermic, dar fii cu ochii pe pui in continuare. Ma bucur ca sunteti mai bine.

Eu am avut o noapte tare dificila - Dragos se ineaca cu muci in timpul suptului si abia respira => treziri f. f. dese, iar pe la 5 a stat treaz o ora. De ciuda pe taca-su, i l-am depus in brate cu relpica: " macar o data in viata ta linisteste-l tu!" Bine-nteles ca a fost un esec total si pana la urma m-am dus sa "salvez" copilul, ca prea urla neconsolat. M-am cam saturat de barbati de-astia.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Moni, pupici pe burtica. Malina este nepotica Feliciei.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

la multe lunite Izabela! Sa fii frumoasa, desteapta, iubita, cu noroc si cu bani. si cel mai important, sa fii sanatoasa!
si pentru mama Lidia

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank">Inima copiilor pentru Marie Curie

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

babymom....sa treaca supararea.
baietel,sa treaca mucisorii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Alexa, ma bucur ca este mai bine puiul!

Am vazut poze. Foarte frumosi toti puii. Astazi poate ajung si eu in IOR intre 2 mese de-ale fetei adk intre 12 si 3.

Sergiu de Lucutta, la multe lunite si sa fii sanatos!

am vazut emisiunea cu Sarbu dar n-au zis nimic decat ca se platesc in continuare alocatiile de stat... eu le-am trimis mesaj dar se pare ca pensiile au fost mai importante decat alocatiile copiilor mici.

In alta ordine de idei, astazi incep cura. intai imi curat tubul digetiv si apoi trec pe orez .. cat m-o tine. M-am gaindit si daca nu trec la o cura drastica nu fac nimic. tot de astazi, gata cu laptele ca si-asa din 3-4 mulsuri faceam un biberon plin ...

sa aveti o zi frumoasa!

www.inimacopiilor.ro/campanie/ajuta.php" target="_blank">Inima copiilor pentru Marie Curie

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

monica
ai rezolv cu serv? bravo
mihaela, bafta...tinem pumnii ..la curadovedeste-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Neatza.

nikolici, multam, au incaput, si-au facut loc, sunt baieti destepti... au fost mititei oricum, 2600gr... si io inca am ceva burtica... pe acolo. apropos, io am visat-o pe karinutza azi noapte... nush cand, ca am dormit doar intre 04.00 si 06.15 din cauza de huni extrem, extrem de plangaciosi si fomisti, Edi a papat de 2 ori azi noapte si cu tot cu masa de seara a baut 500ml de lapte in 6 ore!!! in fine, m-am trezit spunand 'karinutza pisicutza'...

cd, noi va vrem, dar ne deplasam extrem de greu. totusi, daca-mi spui unde iti e cel mai usor sa ajungi, ma incumet sa vin. sau ne vedem direct la super bebe targ? as vrea sa ajung... si ptr Mik, nush cum am putut uita ieri...

lidia, pozele sunt intradevar superbe!! multumim!!! eu azi nu le pot trimite pe ale mele, aparatul e la sot, pozele inca in aparat, n-am avut ieri timp sa le descarc...sau sa mananc, sau sa merg la baie, vorba Adei....

claudinna, dap, primesc inca 600 ron ca am gemeni. dar daca imi iau cei 400 ron din alocatii, mare branza nu fac... oricum, in cazul meu, mi se pare discriminare pe fata, ar trebui sa primesc DOUA indemnizatii, adica 2x 85%, nu inca 600, ca ptr fratica-sau nu iau doar 600... in fine, nu mai comentez...

giulianna, nu-s 600 in plus ptr fiecare copil, ci inca 600 ptr unul din fratiori, in caz de gemeni... adica 600 ptr gemeni, 1200 ptr tripleti, 1600 ptr cvadrupleti... +85%.

Ada, despre ce tip de Olynth vorbesti? Si cum mai e Teo azi??

Babytza, felicitari ptr 'mama'!!!!

Bitza, ce frumos, aniversare frumoasa, sa fiti fericiti si sa va iubiti mult!!!

Babymom

Ratonel, Dya, Feli, Laura


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:


La multe lunite sarbatoritilor de azi!! Pupici speciali ptr Iza!!



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput