Copilasi de iulie-august 2004 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Fetili, va rog sa nu ma dati disparuta, mai exist dar am niste zile turbate (daca se putea sa fie si mai incarcat programul, iata ca este ), acasa nu prea am eu timp de calculator si imi mai zboara si niste avioane prin cap...fac combinatii de 3 luate cate 2, poate reusesc sa scap de la etajul 9...

Poate reusesc sa citesc ceva din urma, am reusit doar sa aflu ca Roxi vrea sa se deghizeze

Matei e OK, rinita alergica zburda insa libera si ii tot curge nasul, astept cu interes sa vad ce facem cu el in vacanta

V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, musai costum negru ? Poi ala rosu` e sefu`

Roberta, acum e plopul de vina , pupici multi sa-i treaca lui Matei rinita

Corianai, voi cum sunteti ?

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pupam iesheanca bizi si Mateiul zburdalnic !
Mey, da pi unde umbla cuscra mea ?? Ca parca nu o zarii ieri paicea !
Ioana, sinteti ok ??
Cori, ai reusit ceva cu medicamentul acela ?? Ce mai face Eva ?

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

laif iz bici;)) sufar ca leu`n cusca cin` se lasa cu plecari in strainataturi si fara mine da` l`am avertizat ca concediu` il aranjez io dupe sufletelu` meu singerat:D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Salutare fetele.

Si eu ca Roberta ... very busy. Am citit, am vazut si poze dar nu mai am timp sa scriu...

Andreea nastere usoara. Suntem pregatite sa te sustinem (virtual).

Lia, eu te inteleg perfect la faza cu mofturile la imbracat ale Deei pentru ca si la noi e la fel sau chiar mai rau . De cateva saptamani (sau luni ca nici nu mai stiu ) ne exaspereaza... A inceput cu "ma deranjeaza cusatura de la ciorapi", am cautat ciorapi cusuti cat mai fin, dar nici astia nu sunt buni pentru ea. Incet, incet au inceput sa o deranjeze toate: chiloti, maiouri, fuste, pantaloni, geci, coditele din par (!), dar mai ales incaltamintea E un chin dimineata sa o pregatesc de gradi. Dureaza in medie o ora jumate tot circul asta si in fiecare dimineata se lasa cu plansete si suparari. La gradi circul reincepe la incaltatul cu pantofiorii / sandalutele de interior, iar la plecare aceeasi poveste cu pantofii de strada ... Pur si simplu nu mai stiu cum sa abordez problema. Am lasat-o sa isi aleaga ea hainele, i-am cumparat pantofi cu un nr. mai mare decat are nevoie, am "amenintat-o" ca nu o mai duc la gradi - nimic nu functioneaza. Cu ignor nu pot sa o tratez cand trebuie sa mearga la gradi ca nu am mai ajunge never ever, in week end o lasam in pace, se echipeaza cind vrea si face niste combinatii total nepotrivite ... si nu ma refer la chestii estetice.
So, ceea ce vroiam sa iti spun e ca se poate si mai rau si sa te consolezi ca nu e si la voi asa.

A, si cand vorbeati de trotinete, ziceai ceva de o troti in v din aluminiu ... te refereai la trikke? Daca da, incearca mai intai la magazin daca Danut poate sa il manevreze, e o miscare specifica care il pune in miscare. Alessia nu se descurca singura anul trecut cu el, Feli in schimb merge bine, dar ea e mai mare.
Uite aici doua poze cu al nostru sa vezi daca despre asta e vorba:
http://family.webshots.com/photo/2399525460044250153mWjJZL

http://good-times.webshots.com/photo/2500784030044250153DnCofV

Roxi pentru ce costum, pentru serbare sau doar asa de fun? La Ale la gradi se face piesa Alba ca Zapada, ea era (pana azi dimineata ) povestitor, aveam deja o rochita potrivita. Dar dimineata ne-a spus educatoatrea ca fetita care avea rolul printesei nu vrea pt. ca ii e frica de vanator si s-ar putea sa faca schimb de roluri cu fii'mea (care nici ea nu vrea, ca daca cealalta fetita nu vrea, ea de ce sa vrea ). Asa ca astept ziua de maine sa vad daca trebuie sa ma agit din nou pt. rochita (noi avem doua ramase de la Feli, dar una e prea mica si alta prea mare).

In rest ne pregatim pentru evenimentul de duminica ... Feli are "prima impartasanie". Ieri am luat rochita, a iesit binisor. Flori pentru par am comandat si primit tocmai de la Oradea (Daria, sa nu te mai aud ca zici ca nu gasesti nimic frumos la tine in oras, uite eu am colinat tot bucurestiul si in final am comandat de la Oradea ).
Acum sper sa fie vremea frumoasa duminica si apoi nu mai am pretentii la nimic (referitor la vreme ).

Gata ca am scris un pomelnic
Sanatate tuturor si numai bine.

Incerc (nu promit ) sa pun azi cateva poze de la ziua Feliciei in album. Pun link daca reusesc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alice, da, hihihi, ptr mine
vrea plodu negru ca pretenu cel mai bun Dimi are rosu.,.. si el trebuie sa fie negru. si nu se ezista... aia de la azoldo nu au decat albastru si rosu. o sa iau albastru in ultima instanta..
Caro, pentru serbare si ptr ziua lui vreau....altceva nu se concepe.
Lia, si noi avem mastile si sabiile de pe lume... costumele ne lipsesc acu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna ziua!

3 zile nu v-am citit. Sambata dimineatza s-a trezit Victo cu mucii in gat. Multi si aposi. Fara febra, dar cu bazdaci. Si stranutat des. Am reusit sa terminam 2 cutii de servetele. Duminica a fost mai putin, aseara deja mai usor. Dra, pentru ca il iubeste mult pe frac'su si a stranutat in nasul lui Paul, duminica noaptea am facut planton. Ca Paul a facut febra. Prima din viata lui. (parca ar fi citit el DC-ul ). Si tuseste. Febra mica, 38-38,2, dar e marait rau de tot. Si pe la 2 dimineatza eu am cedat nervos si l-am captusit cu nurofen. Si am adormit la 4 dimineatza. Si ieri am fost la dok. Si ne-a bagat o gramade de medicamente: ambroxol, eurespal, zyrtec etc... Din care am luat ambroxol si eurespal, dar renunt la eurespal si l-am bagat pe aeosoli cu ser fiziologic, pentru ca ii descarca mucozitatile. Si azi noapte pe la 1 a facut iar 38,1.
In plus mi s-au dat vitamine pentru plod. Ca, deh, avem doar 6200 g la 7 luni jumate. Incercam niste infant formula de la forever living. E supliment alimentar. Da' daca copilu' asta are metabolismul ca al meu? Io ce sa-i fac, sa-l indop ca pe gashte?

Ma scuzati de elucubratii, n-am dormit bine de 3 nopti si ma incearca un inceput de raceala

Altfel, pregatim serbarea de sf de an, cu rol de lup
Ma gandeam de ziua lui Vic sa fac o escapada la mare, cred ca ar fi cel mai cel cadou pentru el . daca ma hotarasc anunt trupa din Constanta

Roxane, unde cauti costumul? era un site, fabrica de magie parca unde se gaseau cam toate. Zic si io.

Andreea, pregatim pampoane, nastere usoara!

Cat despre plecari pe alte meleaguri, daca se aproba un proiect regional e posibil sa locuiesc 2 zile pe saptamana in varsovia pana in iulie... Om vedea.

Daria, super ca v-ati hotarat pentru casuta!

Ma'c la conf call si apoi la coafor, sa acopar fire albe

Ne mai auzim. Pupici si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pfff, deci tre sa ma categorisesc drept fericita ca mie una nu mi se cer costumatii dastea de prin desenele animate ! Sper sa nu cobesc, hehehe !
Acu, Roxi, copilul are dreptate, rosu se potriveste mai bine cu negru, da merge si albastru in cele din urma, daca ar fi fan Steaua ar fi mult mai usor ! Bafta la cautat si gasit !
Dana, pentru baietii tai si sanatate multa !
Caro, ce tricicleta haioasa, mie mi se pare complicata ! Vreme frumoasa sa aveti duminica !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kro, daca vreti costum de AlbacaZapada, da un buzzz vi-l imprumutam noi cu mare drag, avem doo
Tinem pumnii pentru vreme buna pentru Feli, abia astept sa vad pozele
Wow ce futuristica e trotineta, imi place
Iar Alessia e dementiala daca zic criminala poate te superi Iti doresc nervi de otel.
La noi nu e asa de grav, inca functioneaza ca ma turez si o las balta si atunci se misca.
Am oaresce probleme ca se misca in reluare si noi mereu ne grabim
Am impresionat-o aseara la dintzarosh ca i-a zis doctorita ca are dintii frumosi si se vede ca totusi ii spala in ultima vreme, deh, nu stia ea motivul principal, si`anume ca o face sa se dea cu gloss

Roller, si sanatati la voi !

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput
Mergi la inceput