Ce filme bune ati mai vazut? (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am vazut si eu slumdog si, desi aveam retineri sa-l inchiriez, mi s-a paru bunut. asa, de 3 stele. azi am vazut dark matter si mi-a placut, mai ales de meryl streep.

Philip
Nicholasin5days
Mommy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Asta cu filmele de la Oscar e cate filme, atatea pareri .

Despre Doubt am mai scris si eu mai demult un pic, atunci cand l-am vazut. Mi-a revigorat dragostea si respectul pentru Meryl Streep .
Ieri parca am vazut New in town cu Renee Zellweger. Comedioara, nimic deosebit; cateva poante dragute si in rest... aceeasi poveste cu happy-ending cunoscuta deja.
Am mai vazut si Adam Resurrected... ciudatel, tare ciudatel filmul. Nu stiu daca-i bun prin subiectul ciudat sau foarte prost din cauza subiectului abordat. Diferit? Da. Bun? E de discutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am vazut astazi filmul Elegy cu Ben Kingsley si Penelope Cruz ...
Mi s-a parut interesant, este un film despre batranetea masculilor, despre infantilism, despre imposibilitatea copilaroasa de commitment, despre teama de a intra intr-o relatie cu o diferenta de varsta de 30 de ani, despre imposibilitatea de a mentine o relatie, fie ca este cu propriul copil sau cu diverse femei de-a lungul vietii si pana la urma, despre singuratate si resemnare. Si iar Penelopa ma surprinde ...placut. Si la cat ma enerveaza figura ei, chestia asta incepe sa fie agasanta ...
Iata un link
http://www.imdb.com/title/tt0974554/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Bine v-am gasit!

am vazut si eu azi Changeling.. cutremurator film.. am plans, imi venea sa ii bat pe aia.. si desi nu ma omor dupa Angelina a jucat ff bine!

ieri am vazut si Bride wars dragutzel..

The reader iarasi un film care mi-a placut..l-am vazut pe avion cand veneam din Ro ..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Buflea, m-ai convins cu ELEGY . Incerc sa-l procur si eu

Azi am vazut He's just not that into you... mi-a placut, m-a facut sa ma gandesc la cate dintre noi nu si-au pus probleme de genul "de ce nu suna?" sau "ce a vrut sa spuna cand a zis ca ..." etc. N-a fost rau deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Super truper Yes man! iti face pofta de viata si te binedispune!
Doubt - Meryl Streep imi place de mor!

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ati vazut The Day The Earth Stood Still? Il am in program azi.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

l-a vazut sotul, eu inca nu.. lui i-a placut..

apropo de filme din astea mai altfel.. ati vazut The Happening? mie mi s-a parut interesant.. aici cand ii faceau reclama cum ca ruleaza in cinema, spuneau ca din cauza ca era intens l-au scurtat..

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am vazut The Happening dar nu mi-a placut deloc. Pierdere de timp.
Mi-a placut The Day The Earth Stood Still, film cu morala
Si am vazut si The Other Boleyn Girl, la care m-am cam jelit dar a meritat, bun film.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

am vazut si eu The day the Earth stood still.. asa e .. e cu morala.. iar Keanu dintotdeauna, desi...

Vai The other Boleyn girl mi-a placut enorm de mult!! dupa ce l-am vazut pe asta mult timp dupa aceea nu mi-a mai ramas vreun film ca lumea la inima.. imi plac genul asta de filme.. tre sa ma apuc si de The Tudors cat de curand..



Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput