Burtici fericite de septembrie-octombrie (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Din pacate dupa o saptamana de concediu medical, mi-e imposibil sa recuperez ce ati scris, asa ca....

Ata ete, va pupam!

19+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna dimineata
Sa aveti o saptamana usoara si placuta
Noi suntem bine in special eu ca acum o simt pe printesica in fiecare zi si mai in toate momentele zilei:dimineata,pranz si seara
Maine merg la doctor sa vedem ce ne mai zice
va

20+ se pare ca va fi AMALIA ANDREEA



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

AM uitat sa dau si eu marea veste

Am gasit si eu cateva picaturi de colostru in varful sanilor. SAmbata, dupa ce am facut dus... apoi de cate ori m-am uitat era cate un pic. Sunt foarte incantata pentru ca sarcina trecuta nu am avut asa ceva, iar dupa nastere mi-au dat imediat pastile pentru ablactare
MA simt asa ciudat ca din fericire am dat-o intr-o mica depresie. Incep sa realizez ce ma asteapta, m-am speriat, am inceput sa plang. M-am apucat sa caut eu filmuletele de la eco de la bebe ingeras sa fac eu comparatie ca el dormea mereu la eco iar asta e atomic. Evident ca i-am vazut fatzuca si mai rau m-am depresat. Si acum am o stare de zici ca mi s-au innecat toate corabiile. Mi s-a facut o frica de-mi tremura underwear-ul pe mine
ORicat de mult mi-ar place perioada cu burtica parca vreau sa se termine o data si sa ma vad cu puiul in brate bine sanatos si cu noi doi alaturi de el sa avem putere sa-l crestem...
Incep sa-mi dau seama ca viata noastra se va schimba definitiv si irevocabil. NU vreau sa par egoista sau in vreun alt fel dar m-am bulevrsat putin...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

va salutam si noi gagicele!!! foarte frumusele ati fosr in cismigiu, v-am vazut in poze. sper ca data viitoare sa pot si eu sa va insotesc, sper sa nu se mai gaseasca nimic sa ma opreasca, desi se preconizeaza pt luna viitoare si nunti si botezuri....
astazi este o zi deosebita pt noi ca e sefu' (cel rau si hain la suflet) in concediu si e mare veselie la noi

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Am uitat sa schimb semnatura.....offf, suntem deja la jumatatea drumului si paranoia este in continuare in floare, mai ales ca sunt zile intregi in care nu il simt pe bb.....mama ei de treaba, ca nu am ce face cu capul asta al meu prost.....si mai am 2 saptamani pana la eco!

Offff, Monica fii tare, cu toate cred ca trecem prin starea asta, eu plang din orice, mai ales cand imi dau seama de responsabilitatea pe care o voi avea!

20+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vai monica, bucura-te de bebeloi si gandeste rational: sa ne bucuram de ce avem acum pentru ca niciodata nu stii ce va fi. si mie mi-e frica mereu si ma inspaimanta idea ca de acum incolo mereu o sa am o emotie pentru ceva, mereu ne rugam sa fie ceva bine: "sa iasa bine dublu test", "da doamne sa iasa bine amniocenteza", "da doamne sa nu am exces de fier" dupa care vor urma: "da doamne sa fie sanatosi" si dupa cateva saptamani "da doamne sa auda si sa vada" si muuuulte altele . important e sa savuram viata!!! sunt probleme mult mai grave pe lume decat sa ne facem si noi ganduri negre
eu asa gandesc....si ma ajuta sa nu o iau razna.

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



monica sunt sigura ca totul va fi bine si ca o sa-l cresteti sanatosi si fericiti pe atomix! te rog .. nu-ti mai face tot felul de ganduri .. bucura-te de ghionturile bebelusului si ai incredere. uite o de la mine!

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 19+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ce frumoase ati fost in parc!!!!!

20+ se pare ca fluturasul va fi Alessia
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Monica gandestete ca totul va fi bine. Ca va creste mare sanators si destept.
Ma fetelor care stiu mai bine legislatia, am o intrebare. Daca intru in concediu prenatal in august si pana atunci sunt in concediu medical, cate zile de concediu de odihna am voie. Noi in contractul de munca avem 22 de zile, dar pt ca am fost mai mult in concediu medical si pe urma in cocediu prenatal , nu stiu sigur cate zile de concediu o sa am.

17+ cu Eduard Thomas
Evolutia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

titi, eu am intrebat la noi la RH si mi s-a raspuns asa: zilele de concediu de odihna se calculeaza in fuctie de cat ai muncit in anul respectiv pana ti se incheie postnatalul. de ex la mine: eu am 24 de zile de CO pe an. DPN este 12 sept. eu vreau sa intru la prenatal la 7 luni si sa pastrez doar cele 42 zile obligatorii pentru dupa nastere. deci 12 sept plus cele 42 de zile s-a face ceva cam sfarsitul lui octombrie, adica luna a 10-a. 24 zile pe an, eu muncesc 10 luni, deci mie mi se cuvin 20 zile CO.
sper ca m-am facut inteleasa...sincer....chiar am incercat

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (22+) de 2 copii cu putze baietzesti

Mergi la inceput