Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (124)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile legate de biberon, am luat aminte la experienta voastra, insa mai pun o data intrebarea pentru a afla si parerea lui babymom.
Asa ca va rog scuzati repetitia....

Babymom am o mare mofturoasa acasa, nu mananca mai nimic cat sunt la servici. Asta ca asta, ma gandesc ca e normal, mica poate nu e pregatita inca de diversificare...insa grijile vin din faptul ca nici lapte nu vrea sa bea. Parerea mea e ca nu suporta lingurita sau e prea obositor pentru ea.....chiar daca o accepta o cantitate semnificativa se duce pe hainute. Nici canita cu cioc nu o accepta...o pliba prin gura se face ca trage ceva din ea, ins ain final lichidul e tot acolo...

Ce sa fac? sa mai am rabdare ca s-o invata cu canitza cu cioc sau sa incep sa o invatz cu biberonul?

Desi poate fi mai usor cu bibe, ezitarile mele vin din 2 motive in principal:
1. imi e teama sa nu se intarce....nu ar fi deloc benefic pt copil mai ales ca e alergica la lapte praf (a facut recent o reactie la LP din cereale)
2. e foarte aproape de varsta la care copii trebuie dezvatati de biberon si invatati cu cana

In situatia in care incep acum cu biberonul, ce sa aleg,am inetls ca exista niste tetine speciale ca sa nu se intarce copii...unde se gasesc si cum se numesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

babymom ce-ai gatit pana la urma? eu ieri varza calita cu carne tocata, azi bors de gaina

Ce-am gatit? Pt. ca ieri m-am razgandit si n-am mai facut cartofi piure, ci cus-cus cu pulpe, am facut azi cartofi piure cu chiftelute de curcan - cele din care i-am fiert si lui Dragos, dar pt. noi le-am prajit bine-nteles si salata mexicana la wok,din care a papat Drgos la cina ( n-am pus sare ). Lui Victor i-am facut piure din cartof dulce fiert la abur in sita. Eu supe/ciorbe nu fac decat rarisim ( cand vin ai mei in vizita ) pt. ca noi nu mancam.

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

babymom nu v-am uitat, nu am putut....insa Thea este o fire calda si prietenoasa si nu ar vrea sa supere pe nimeni. A fost impresionata ca Mikul s-a intristat la plecarea ei....

S-au intalnit in parc iar Mikul a facut-o sa rada in hohote :)))


Uite ii transmite mai multi lui Dragos si abia asteapta sa vada pozele....

sa imi zici unde ai ramas....parca ai creat albumul si acum trebuia sa alegi pozele din calculator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

Eu am vazut-o pe Ania asta seara. Copil mai vesel si mai zambaret demult timp nu am mai vazut.

Miruna, mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)


, mai, pai zimbea la Dimitri si la socri .
Oricum, si eu si Ania am ramas fermecate de ochii lui Dimitri.
Miruna si merci inca o data.

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

babymom thea e o scumpa, ea si Mikul sunt prieteni, dar sa stii ca si el are pe cineva, pe Alexia, asa ca Thea si Mikul o sa se ia de manutaza si o sa vina la Oradea amandoi sa isi vada alesii

anamona tin pumnii cu mofti mic

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Am vazut reclama la TV: de luni 25 mai, in colectia Adevarul vor aparea 12 carti cu povesti ilustrate pentru copii. Prima va fi cartea Junglei, care va fi gratis, celelalte 11, fiecare cu 12 Ron. Eu o sa le iau.


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Vesti bune . A adormit uapiricul din prima, fara sa plinga absolut deloc.
Azi am schimbat total programul: am iesit pe la 11 jumate, am luat masa de prinz in parc, pe paturica, pe iarba (yes, we can). Pe la 2 am venit acasa, ne-am mai jucat in camera ei, iar la 3 si ceva am culcat-o de dupa-amiaza. A dormit pina pe la 6 , cu ta-su cu tot. Apoi am fost in vizite, ne-am plimbat prin Cotroceni, am incercat sa intram la Palat de ziua portilor deschise, dar erau deschise numai portile de sus, de la Leu, asa ca am renuntat ca deja incepuse sa se intunece.
Iar in camera ei i-am dat jos pe o latura protectia aceea din jurul patutului, ca sa vada afara. Nu stiu daca asta a ajutat sau schimbarea programului, cert e ca fata a adormit imediat. Uraaa!

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Bravo Ania !!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Babytza, Ania e ok cu caldura, dar nu-i place sa-i bata soarele in ochi. Azi chiar ma miram, cind am intrat in masina, pt ca era ingrozitor de cald, si ma asteptam sa inceapa sa plinga sau cel putin sa se mire.
Oricum, Ania a inceput sa transpire de-abia acum citeva zile.

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Giuli please,please sa mai zici de colectie ca si eu le vreau

Cuscraaa va asteptam la Oradea cu frumoasa Thea,noi nu suntem geloase,ntz ntzVazut Mikul ce se distreaza el in scaun si frumusete de dintzuletz

Anamona va asteptam la noi

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput