Licurici de ianuarie-februarie 2009 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Lisa, BRAVO!! . Ma bucur cand aud vesti bune. Ai vazut ca Anuta si-a revenit.



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'neata fetele,

Sper ca sunteti toate bine.

La multi ani lui Andu si Dariutei, sa cresteti mari bebelusi frumosi.

Mai fetelor intrebarea mea de ieri in nici un caz nu a vrut sa mai starneasca o polemica noua pe forumul asta, si asa destul de activ.

Eu doar vroiam sa stiu cum procedati cu ceiutul. Asta este alegerea mea, nu trebuie sa fie obligatoriu pt toata lumea.

Ieri am fost la fratele meu la curte, a fost tare frumos, la iarba verde si aer curat din plin. Ne-a placut tare mult, am dormit, am mancat, ne-am plimbat cu mtusica prin gradinita de flori.

Asta m-a facut sa-mi doresc si mai mult sa ma mut la casa, dar pt asta tre' sa castig la loto.

Va pup pe toate

Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Razvanica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Neata fetelor,

Ouau, ce de sarbatoriti pe ziua de azi! Sa traiti si sa infloriti!
Lisa, ma bucur ca bebelina si-a revenit si papa tzitzi. E tare bine ca pape si tzitzi cat mai mult.
Micola, eu ii dau ceai Alexiei doar cand sughite sau cand suntem afara si este cald. Folosesc Baby Drink si mai mult de 30 ml pe zi nu bea. O sa incep sa ii dau apa fiarta acum pe caldurile astea.
Bebelusi, tare poznas Vladut al tau! Bafta saptamana asta! Dar dupa cum te stiu eu, o sa te descurci perfect!
Cami, sa va fie de bine! Vrem poze!

Noi am avut un weekend frumos, l-am sarbatorit pe tati si sambata si duminica si a fost tare frumos. Am stat mai mult pe afara. Am reusit sa ii cumpar si cadou pe foarte fuga dar i-a placut muult.

Sambata seara, cand am fost la restaurant cu prietenii, a stat soacra cu Alexia. Alexia a inceput sa planga si soacra s-a speriat si a fugit cu ea pe scari ca cica era moale si nu respira. Cand mi-a spus sotul, era de mor si imi venea sa plec de acolo. Din fericire, bebe a inceput sa rada si a adormit. Plus ca nici nu a vrut sa pape. Asa ca a sarit peste masa, dar macar a stat cuminte. De atunci, soacra a zis ca nu mai sta cu bebe, ca ii e teama. Deci, daca nu este mama, si eu am vreo treaba, sunt in pom, ca sotul meu lucreaza cam zi-lumina. Trebuia sa merg la servici saptamana trecuta sa fc cererea de suspendare si nu am putut, deci...sunt in pom.




Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Buna dimineata
Micola eu sincer as vrea sa ii pot da ceai, v-am zis de ce: pe caldurile astea ma gandesc ca te deshidratezi si e nevoie de lichide. Vlad mananca la 3-4 ore, nu ii pot da o gurita de laptic atunci cand ii e sete. Cel putin asa ma gandesc eu ca e bine....Oricum ne chinuim sa bem 30-40 ml pe zi (daca ii bem si pe aia), dam banii degeaba pe ceai ca nu ne place.

http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"


eu exact asa fac...
mie oricum mi se pare ilogic sa dai ceai de sete

alina bbul lui bebelusi e alaptat exclusiv, deci nu ar avea nevoie de ceai

pe mine ma dispera vremea asta... e mult prea cald pt mai si piticu dimieaneata vrea sa doarma, si dupa 9-10 cand da trezirea finala pana mananca, pana ii fac gimnastica, pana mananc e se face 11-12 si nu imi vine sa il scot pe soarele de la mijlocul zilei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Bine fetelor, atunci nu o sa ma mai stresez cu datul ceaiului

Mai gagici trebuie sa ma ingrijorez ca fiu-meo doarme de la 10 seara la 7 dimineata si apoi pana la 11 el incxa nu s-a trezit???Zici ca sunt nebuna...aci vreau sa doarma,.....aci ma stresez ca doarme...

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Alinuk - , sa te bucurii de cei 3 baieti ai tai!
tuturor picilor sarbatoriti azi!

Bebelusi, dc Vladutz e alaptat exclusiv si nu intetionezi sa te intorci la serv. curand si deci vei continua alaptarea cat vrea el, lasa ceaiul si scoate tzatzi de cate ori vrea. Laptele tau e cel mai bun si o sa vezi ca 3-4 guri ii ajung ca sa-l hidrateze. parerea mea .

Porumita si eu sunt in aceasi situatie. Ma oftic ca trece mare parte din zi si noi stam in casa .

Mai fetelor, pai parca vorbeam de maturitate in abordarea polemicilor si acceptarea dreptului la opinie al fiecareia, nu? acum vom continua ca pt fiecare pb care se dezbate aici, sa ne ciondanim ? hai, reveniti-va in simtiri .
Io azi astept tort de la Alinuk .
ma duc sa vaz poze.

aaa, noi tot cu muci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Fetelor..vroiam sa va spun ca noi de o saptamana cerem insistent sa mergem in picioruse, ba chiar facem si cativa pasi sustinuta de mami sau tati..e de belea..deja mor de spate..e scandal mare daca nu o las sa mearga..si nici macar nu a implinit 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

'neata la lume!

LA MULTI ANI Daria de Selene, David de Leditia, Lucas de Asparagus, Carla de Ileana Cosanseana, Hera de Ralumold, Mara de Deanny

si LA MULTI ANI Alinuk, sa fii sanatoasa si fericita impreuna cu ai tai Si trimite niste tort si pe la noi

Bebelusi, cand lu' jupan bebe i se face sete, el ia o gurita-doua de laptic de la mami... drept e ca la noi calduri ca in Romania sunt doar in my dreams He-he mi-ar place si mie sa doarma MisterMister asa ca Vladut, da' no ne mai trezim noaptea, asta e...

Flowerbee, ce spaima trebuie sa fi tras! Bine ca nu s-a intamplat nimic. Stiu cum e sa nu ai cu cine lasa pe bebe - noi suntem chiar singuri aici, avem prieteni bineinteles, dar nimeni cu care sa-l puteam lasa acum pe Mister - dar sa stii ca nici nu e rau: uite asa il luam pe bebe cu noi peste tot (pana acum doar la cinema nu ne-am dus) si ne e tare drag sa iesim "toata trupa". LA MULTI ANI la tati frumoasei tale

Porumbita, Ciufik... la noi e invers. Bebe se trezeste de dimineata...cu chiu cu vai mai dormim pana pe la 8 si apoi incepem ziua da' afara ploua si e racoare bine... iar el e treaz si are chef "de facut ceva". Poate se face vreme mai frumoasa mai incolo. Oricum azi astept doua prietene in vizita, deci atentie va avea din belsug



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

buna dimineata,

cred ca ne-ati uitat de cand n-am mai scris, dar noi citim in fiecare zi tot ce scrieti voi!

In primul rand, licuricilor care implinesc lunite azi (printre care se numara si al meu) si lui Alinuk! Multe fericire si sanatate alaturi de cei dragi.

Cat despre noi, sa spunem ca suntem bine. Am avut si noi botezul pe 19 aprilie, exact de Pastele ortodox. A iesit totul minunat si am petrecut o zi superba.

Lucas a fost tare cuminte, a dormit tot timpul sau a ras la invitati. Poze gasiti aici:

http://www.foto-la.de/Lucas/


Azi implinim si noi 4 luni. De vreo cateva saptamani suntem numai pe formula, caci lapticul meu s-a dus treptat treptat pana n-am mai avut deloc. Pana acum 2 saptamani am fost foarte bine, luam frumos in greutate. Pe 6 mai am avut primul vaccin. Dupa, a facut un pic de
febra, dar a trecut a doua zi. La o saptamana insa a fecut iar febra 38,7 si a avut diaree.
Am fost la doctor si a zis ca are un virus digestiv. Febra a trecut dar de atunci iar are scaun la fiecare masa. Nu stiu ce sa-i mai fac. Partea proasta e ca de 2 saptamani n-a luat deloc in greutate, nici un gram.
Asa incat azi la 4 luni avem 6320g si 63cm. Nu-i nici foarte rau dar nici foarte bine.


In rest, puiul meu e vioi, invata in fiecare zi ceva nou, sta deja bine pe burtica(am exersat mult, ca nu ne placea deloc si plangeam imediat),baga totul in gurita, ar vrea sa stea numai la verticala, se ridica aproape fara ajutor si face podul de nu-l mai pot lasa deloc singur.
In general e un copil foate prietenos, rade tot timpul si e foarte interesat de totul din jur.

Venim si noi in Bucuresi, de pe 3 pe 22 iunie, asa inacat daca faceti vreo intalnire in timpul asta, ne-am bucura tare daca am putea participa si noi.

Pupam toti licuricii si promitem sa scriem mai des.

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009

http://www.foto-la.de/Lucas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Am primit si banii (cei 85%).Deci au venit dupa 2 luni. Profit ca doarme puicuta..ma duc sa bag somnic ca m a rupt

Mergi la inceput