Licurici de ianuarie-februarie 2009 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Miereeeeeeeee!!!!!!Te-ai suparat????Sper ca nu, si ca te intorci sa mai povestim.

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna seara fetelor

Anca, frumoase poze, frumoasa familie Felicitari pentru botez

Lisa, sa stii ca si jupanu' mai face uneori mofturi la san... ca nu ii e foame cand cred eu ca ii e foame Da' stie el ce-i bun si nu renunta el la lapticul lu' mami

Miere, mie mi-ar parea tare rau sa nu te mai "vad" pe la Odisee

Alina, joi cand ma duc la clinica la cantarit o sa intreb de ce ei nu recomanda ceaiul - intotdeauna cand merg la pediatru/health visitor imi fac listuta cu ce intrebari am, ca altfel uit, mama lor de neuroni care fusera si se dusera! Am pus si chestiunea cu ceaiul pe listuta.

Bebelusi... se mai intampla fantani din astea Las' ca aduce noroc (si bineinteles hainite noi )

Noi azi ne-am pus pe colindat imprejurimile... si am descoperit un loch/lac unde se poate face canotaj, wind-surfing, dat cu barcuta cu pedale... si toate astea la douaj'de minute de noi. Iac'aci: http://www.southlanarkshire.gov.uk/portal/page/portal/SLL_WEBSITE/Home/Outdoor_Recreation/James_Hamilton_Heritage_Park

Acu' numai vreme buna sa fie, sa ne dam si noi in barci Si cu un drum, ne-am uitat si la cateva case... informativ ca deocamdata nu ne permitem sa ne mutam. Da' peste 2-3 ani, ne bate gandul (si noi pe el) sa ne luam ceva mai mare... ca deh, daca vine bebe2 ne trebuie spatiu marit




Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Fetelor, ce va veni de-odata la toate cu ceaiul?? sau cu apa?? si cu alaptatul exclusiv cum ramane?? eu ma duc pe o banca retrasa si scot tztitzi si gata...

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Buna dimineata
Micola eu sincer as vrea sa ii pot da ceai, v-am zis de ce: pe caldurile astea ma gandesc ca te deshidratezi si e nevoie de lichide. Vlad mananca la 3-4 ore, nu ii pot da o gurita de laptic atunci cand ii e sete. Cel putin asa ma gandesc eu ca e bine....Oricum ne chinuim sa bem 30-40 ml pe zi (daca ii bem si pe aia), dam banii degeaba pe ceai ca nu ne place.

Fetelor eu incepand de azi timp de o saptamana sunt dadaca a doi copii:fiu-meo si Stefan - nepotelul meu de 2 ai si 10 luni. Tineti-mi pumnii, sper sa ma descurc. Asta e ca un test, sa vad cum e cu 2 copii.

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Buna dimineata
Micola eu sincer as vrea sa ii pot da ceai, v-am zis de ce: pe caldurile astea ma gandesc ca te deshidratezi si e nevoie de lichide. Vlad mananca la 3-4 ore, nu ii pot da o gurita de laptic atunci cand ii e sete. Cel putin asa ma gandesc eu ca e bine....Oricum ne chinuim sa bem 30-40 ml pe zi (daca ii bem si pe aia), dam banii degeaba pe ceai ca nu ne place.

Fetelor eu incepand de azi timp de o saptamana sunt dadaca a doi copii:fiu-meo si Stefan - nepotelul meu de 2 ai si 10 luni. Tineti-mi pumnii, sper sa ma descurc. Asta e ca un test, sa vad cum e cu 2 copii.

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"


Pai daca nu vrea sa bea ceiut inseamna ca nu-i e sete..nu?

Bafta cu piticii, eu de cand am nascut am stat si cu Alexutu si cu nepotelul de 4 ani jumate, Vladut (Vlad Mihai ). e greu cand se trezeste Vladut si striga dupa mine si vrea sa ma duc atunci-atunci la el...in rest e ok, e el un copil cuminte cuminte si-l iubeste mult pe "velisolul lui Alesutzu" sau "valu' Sandel"...

Praji de la tine a ramas pt joi, ieri am facut Musuroi de cartita ca ii place lui Vladut f mult. :)

Dar ce, s-a supart Miere?
Miere

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

care a largit pagina asaaaa?

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Pai ia biberonul pana simte gustul....si cand il simte se stramba...

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna dimineata fetelor!!!!

Alinuk SA fii sanatoasa, frumoasa si bucuroasa. Sa ai o viata frumoasa, iar baietii tai sa-ti aduca numai bucurii si impliniri!!!!

DAVID CHRISTIAN de Leditia
Daria de Selene
Carla Ioana de Ileana Cosanzeana
Hera Sofia deRalumold
Mara de Deanny

Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!!!

Miere Eu stiu ca esti fata de treaba si ca nu te-ai suparat

Dark e ffff frumos la voi! Vreau si eu multe parcuri si verdeata

Aalina bine ati revenit acasa. Aspet si eu poze de la mini intalneala noastra Pupam baietii mult mult de tot


Sa aveti o zi frumoasa fetelor!!!


Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Neata

La multi ani alinuk
La multi ani sarbatoritilor

Noi am ajuns aseara. Eu sunt zombii. Aproape ca nu am mancat si nu am dormit zilele trecute asa ca o sa am nevoie de ceva timp de recuperare. Astazi vad ca Fabian e matait rau de tot. Dar important e ca a fost super cuminte in plimbare. A dormit peste tot pe unde l-am carat, a mancat in mall in restaurante sau in parcuri fara probleme. A ras la toata lumea. La botez a dormit toata slujba, chiar si cand l-a udat el a continuat sa doarma


Ada iti trimit pozele pe mess ca imi e mai usor neavand timp sa le micsorez ar dura ca atasament. Fetelor vreau sa va zic ca io ma duc la Ada in petit. Copilele ei sunt superbe si au niste ochi albastri de te topesc. Iar Ada nu stiu cum reuseste sa se descurce. S-au pus astia mici pe urlat amandoi la intalnire, Daria evident dorea sa mearga in directii diferite cat mai departe de carut, Dorian vroia sa o protejeze dar ma speriam sa nu cumva sa o darame cum incerca sa o opreasca...Asa ca a fost foarte activa intalnirea noastra.
Zau Ada te admir cum le faci fata la ambele fete.

Va mai dura pana o sa reusesc sa pun eu pozele, trebuie sa le recuperam si pe cele de la nasi si de la prietenul nostru. Noi nu prea am facut, eu am vrut filmulet

Am reusit sa fac cam tot ce mi-am propus la Iasi, Dorian si-a primit plimbarea cu masinute in Copou si distractia la locul de joaca din mall. Eu l-am salutat pe nenea Eminescu, iar restu sper ca au gasit un oras frumos pe care sa il viziteze. Ieri ne-am oprit si pe la Campulung Moldovenesc, zona care mie imi place tare mult.

La botez... ce sa va zic...am fost impresionata de tot, iar micile amanunte nu au facut decat sa desavarseasca tabloul. Lumanarea pascala avea pe ea motive albastre, cartea de rugaciuni era ablastra, nasii fara sa stie de piticii mei i-au daruit lui Fabian un rozariu intr-o cutie albastra iar la predica de botez s-a vorbit despre catedrala albastra.

Ma bucur ca totul mi-a depasit visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Neata,


ALINUK,
LA MUUUUUUULTI ANI!!!!
Sa fi sanatoasa si sa te bucuri de cei doi copii
minunati pe care ti i-a dat D-zeu!!



Dariuta de Selene, esti o floare frumoasa!

LA MULTI ANI si sa cresti mare.
Sa ai parte de noroc in viata si multa sanatate.



Bebelusi, ce tareeee faza . Bine ca nu te-a udat si pe tine ...ca trebuia sa-ti iei si tu hainute noi.

Dark , saru'mana.

Micola, bebeii alaptati exclusiv nu au nevoie, asa e. dar noi aici vorbim si de bebei alaptati mixt sau numai pe formula...la care ESTE nevoie de apa/ceai in timpul zilei...mai ales vara.





SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput