Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (214)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Laura Ioana , eu am sa vin destul de devreme cu matei, joi in bucuresti pentru ca sotul iese din tura dimineata si nu il pot lasa sa ma astepte prea mult. in jur de 10 . dam o tura scurta pe la BE si apoi un cora sau carefour, sa vedem ce ne e mai la indemana. putem vorbi la telefon, daca ne potrivim la program, tare mi-ar placea sa va vedem, caci ocaziile vor fi destul de rare.

MATEI

POZE
PITICUL URIAS
BBEAUTIFUL

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">PARTICIPAM LA CONCURS - ERE1 - MATEI SI RATUSCA URIASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Roxana ce rau imi pare ca treceti printr-o asa situatie grea Nu ai cum sa-ti depui de pe acum CV-uri la diverse firme ca sa ai o acoperire in caz ca se intampla sa ramai si tu fara servici? (Doamne fereste, eu sper ca totusi nu se va ajunge pana acolo!) Nu ai cum sa te reintorci in CIC si pana implineste Adeluta 2 anisori sa cauti un alt servici? Mult succes si sotului sa gaseasca un serviciu bun!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ereena din pacate nu cred ca reusim sa mergem dimineata la B.E., ptc Thea trebuie sa doarma inainte sa mergem la dr (ea are ora de somn pe la 12 si as vrea sa i-o decalez pe la 11, ca sa avem timp si sa ajungem la dr, altfel face mare panarama). Iti trimit PM cu nr meu de tel si vorbim joi (sau miercuri seara) ca sa stabilim daca reusim sa ne vedem.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Roxanici, imi pare tare rau de situatia cu job-ul sotului...Sunt si eu alaturi de voi si ii doresc sotului sa rezolve repede problema asta. Sa-l ajute DD sa-si gaseasca ceva mai bun, cum zicea si Lala!
Hai, mai vino si mai povesteste-ne de voi! si poate ne vedem..ce zici?

In alta ordine de idei, vroiam sa spun si eu ca m-am intalnite cu Elle, cateva zile in urma si chiar a fost super fain! Cel putin mie, mi-a facut impresia ca ne cunosteam dintotdeauna sau,in orice caz, de f. mult timp...Eva este o strengarita fara pereche, dulce, simpatica de-ti vine sa o mananci!
N-am mai apucat sa intru zilele astea deloc! Elle este o frumoasa si in realitate nu numai in poze si o persoana tare placuta! Mai vreau intalniri cu voi!
Vorbeam cu Elle sa ne intalnim in Herastrau intre 29 mai si 1 iunie la Super bebe expo..Este in aer liber si este o excelenta ocazie sa ne vedem...
Laura, poate reusim sa ne vedem si noi saptamana asta...eee?

Cum a fost la Bride parade? fetele? POze, ceva?
Diana? Cu ce impresii a venit sotul? Si poze? Cred ca sunt delicioase pozele!

AlinaCt, nu mai stiu daca ti-am zis si eu..ca-mi pare sincer rau ca n-a fost sa fie de data asta... stiu ca esti supi...Oricum, nu dispera. Nu mai stiu daca ai zis sau nu..poate ai mentionat dar n-am retinut eu...Sa-ti faci un set de analize mai complex..cu toti Citomegalovirusii, toxoplasmozele si toate nebuniile astea...Hormoni..etc...ca si astea pot fi cauze ale esecurilor in pastrarea sarcinii...De la nasterea Ioanei si pana in prezent...sa nu se fi intamplat vreun dezechilibru hormonal sau vreun balaur ceva...
Eu sper sa nu fie nimic din astea si sa ne anunti in curand ca esti gravi si sa si duci sarcina pana la termen si bebe sanatos...

Ceska, draguta...deci voi sunteti hotarati pt. mamaia. Eu si prietena mea, cochetam cu o vila tare frumusica din Olimp. Se numeste vila Ciresica, este aproape de mare, are mult teren in jurul ei, verdeata multa, au fazani si loc de joaca pt. copii...Eu depind de o lucrare stomatologica insa, miercuri aflu cand mi-o termina aproximativ si, atunci voi stii mai sigur perioada in care voi merge la mare...Nu stiu ce distanta este din Olimp pana in mamaia...Noi nu o sa avem masina (ne duce sotul prietenei si o sa neaduca tot el..) dar vedem noi..sper sa reusim sa ne vedem, totusi....
Apropo, Elle, sa nu ma uitit cu site-urile cu vile si apartamente...sa mai sondam...
Mi-a zis un prieten ca el a fost anul trecut, cu bebe de un an, la niste casute in Navodari, f. bine dotate, conditii bune...Stiti ceva de ele? Ma bate gandul sa caut sa vad despre ce este vorba...

Monicaa? Ce faci? Ce face Clara?

La multi ani Mitsule si Micsunea! Sa fiti sanatoase si fericite alaturide puiutii vostri dragi si scumpi!



SUFLET DRAG
Intr-o zi de 13...[/red]

----------------------------------------------
www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
----------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Scriu 2 vorbe la miez de noapte, ca abia acum m-am linistit dupa un week-end de alergatura continua. e drept ca am alergat cu masina, dar caldurile astea excesive si colindatul magazinelor de constructii m-au daramat.
Printre toate astea, am reusit vineri sa stau cu Andrei juma de zi, ca mama a avut drumuri si am fost tare fericita, nu mai puteam de dorul lui. Incarc acum poze din parc cu soricelul meu iubit.

Ginette, imi pare nespus de rau ca sunteti nevoiti sa treceti prin experienta asta urata. Sa va ajute Dumenzeu sa treceti cu bine si intr-un timp cat mai scurt. Te inteleg f. bine si noi suntem la pamant cu finantele, iar treaba sotului nu prea merge.

Ma duc sa fac un dus de refacere si revin cu pozele.




Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata, poftiti la o cafea, eu imi fac portie dubla

Andrei s-a trezit in urlete la 5 dimineata, abia acum s-a culcat la loc dar dupa ce ne-a dat scularea la toti. Asa ca eu cu jumatatea bem cafea iar Bogdan se uita la desene.
Iar "inculpatul" doarme ....

Sa aveti o saptamana frumoasa .

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Buna dimineata!

LalaD, macar inculpatul vostru e baiat de comitet si pentru binele lui a adormit la loc. Inculpatul nostru s-a trezit la 05:45 azi si desi a baut lapte n-a mai fost chip sa adoarma....si eu tot la cafea sunt.

Danonique,
ce draguti trebuie sa fie cei trei muschetari de Paris. Cum povestesti tu suna haios dar si harmalaia pe care o fac Vanessa si Albert cred ca e mare....uite cum deja ne gandim la gradinite si scoli pentru ei....eu am depus din martie cererea-formular de inscriere la gradi, sper ca in septembrie cel tarziu cand incepe noul an scolar sa am raspuns pozitiv.
La cat mai multe luni de alaptare lui Darius!

Cati,
inca nu e batut in cuie nimic la noi. Era vorba ca oferta de hoteluri era din Mamaia, la Eximtour. Acuma deja eu ma gandesc de cateva zile tot la vreo pensiune, sa am acces la o bucatarie ceva. Daca primesti informatii de genul te rog sa le impartasesti si aici, ok? Multumim.

Ginette,
cred ca e greu psihic si financiar sa te stii fara venit dar nu va pierdeti speranta, precis gaseste sotul un job cat mai repede. Si poate incepi si tu sa cautia alternativa.... fantoma asta cu locul de munca ma bantuie si pe mine, ca as vrea de la anu sa intru in campul muncii german si nu e deloc usor sa gasesti ceva accetabil.

Ieri dupa masa nu am mai iesit ca tot ameninta sa ploua. Cand si-a dat drumul a fost rupere de nori, furtuna cu grindina, am crezut ca imi inunda balconul si imi intra in casa....

MIercuri avem programare la vaccin... am emotii. Data trecuta doar la consultat si urla ca din gura de sarpe acuma daca il inteapa o sa fie si mai rau. Mi si frica de posibile reactii dupa mai ales ca ne ies masele si se cam aduna pentru el saracul cam multe. Daca vreau sa ajungem insa la zi cu ele pana intra in colecticvitate (nu stiu daca va avea si imunitatea formata) trebuie sa incepem.

Revin



Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
AMR 25

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Buna dimineata si de la noi(desi aici e 10 seara )!
Vad ca pe Pletosel il chinuie Zana Maseluta! Off..greu si cu maselutele astea. Pupam mamica si pici sa treaca mai repede!
Nu puteam sa pierd pozele cu Stefi care a crescut mare .Din poze pare tare ghidusa, oricum si ea si Ana sunt doua frumusele de care mami e mandra.
AM vazut si pozele cu Andrew si noul partener de joaca.Se impaca mai bine cu pisica sau cu catelul? Va invidiez ca ati avut curaj sa le luati, Emma e topita dupa animalute, dar eu nu mai am energie si pentru asta. Sper sa nu ajunga ca fetita unor priteni care zice "mami daca pisicuta nu ne permitem, macar un calut sa ne luam!".
Roxana imi pare rau ca aveti probleme. Din pacate in situatii din astea nu ai ce sa faci nici sa previi nici sa eviti situatii din asta. Sunteti trei, aveti o papusa de fata, aveti cel putin un motiv in plus sa zambiti in fiecare zi chiar daca vremurile sunt cum sunt.

Noi suntem mai bine un pic tot cu un pic de mucisori...si de maine inapoi la gradinita. Cu toti virusii si mancarea lor americana pe care ea nu o inghite(le propriu) cred ca i-au lipsit copiii. Am trecut pe la gradinita si i-am luat pozele facute saptamana trecuta si s-a veselit toata cand a vazut poza cu ea si ceilalti copiii, plus ca se invartea saraca fara tinta prin casa. Tineti-ne pumnii sa luam virusi intr-un ritm mai lent(ca sa nu luam de loc e imposibil).


Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineataaaa!!!
Multumesc de cafeluta lala draga ! Chiar am nevoie... si impricinata mea s-a trezit pe la 4.30 intr-un plans de nestapanit Cred ca-i ies canini ca alta explicatie nu gasesc la starea ei de maraiala continua... A baut laptic ( tic cum spune ea ) si a adormit intr-un sfarsit la loc. Mai bine nu ma mai culcat si eu caci asa... mai mult m-am chiaunit de tot

Si, ma jur pe rosu ca astazi voi munci ! Adica, am tras mata de coada vineri cand ma simteam si bine si ma apuc de treburi serioase astazi cand ma simt extraterestra

Intrasem plina de nerabdare sa citesc vesti despre parada Mi-a spus sora-mea ca a vazut un reportaj pe tvr1 dar eu nu am apucat nicio stire. Din pacate nu am reusit nici duminica sa ajung pana acolo ...

Roxanici, scumpa, mea, ma bucur mult ca ai "aparut" !! Ti-am spus si eu ca nu superi pe nimeni, ... Ai niste probleme, sunt niste reale probleme... este normal sa fii suparata, este normal sa fii deprimata, trista... Ramai alturi de noi ca, poate daca te "descarci" un pic te vei simti mai bine! Si, in curand va rasari soarele si pe strada voastra! Eu asta va doresc! Din inima!!!!

Honey, lui Aj! Chiar mi-era dor sa-l mai vad! Cum se impaca cu noul membru al familiei ? Nu-l trage de coada ?

Roli, ai adormit azi noapte....Unde's fotografiile ?

Cati, chiar la tine ma gandeam aseara. Hai ca vorbim la telefon sa ne vedem zilele astea! Si, sper sa mai ajunga in parculet si elle, burtica, si fetita ei! ( pssst, sa nu ne auda elle... si eu am ramas fermecata de cat de frumoasa este si in realitate, atunci cand am vazut-o prima data.... mi-amintesc ca-i spuenam sora-mii ca are o fata de papusa )

Diana, cu muuuult drag !!! cum au iesit fotografiile sotului tau de la parada ?

Ceska, cred ca de abia astepti sa ajungeti in romania, sa mergeti in vacanta... si sora-mea cauta pensiuni la marea neagra...

Laurici, offf ce rau imi pare ca sunt la serviciu si din pacate nici nu am procese saptamana aceasta sa pot fugi un pic sa ma intalnesc cu voi.... tare mi-ar fi placut sa va cunosc! Mai ales pe theuta - papusica !!! Si, stai linistita... ceva imi spune mnie ca vei fi tare fericita miercuri dupa vizita la nenea doctorul... O sa va spuna ca nu este nimic grav si se va rezolva de la sine problemuta !!!

Ereena, aceasi situatie... ca mi-e tare dor de mateias ... Dar, cel putin pe voi sunt sigura ca va voi intalni in vara asta
Este musai !

Nicole,... asa de putin ?! Ce mai face mihaita ? Pune-ne fotografii cu el... Povesteste-ne de el, de tine !

ma duc la cafeluta !

Roxanici, iesi din butoi !Vino sa faci prezenta ! Elle, ai ajuns la irou ? Alinush, ai fost la parada pana la urma ?

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

neata, zuze buburuze

offf lala , pe zana maseluta inca n-a batut-o nicio mamica cum trebuie, sa nemai lase picii in pace

lauraD
, spor la treaba si zici ca te faci fata harnica??? si da, e musai sa ne vizitati vara asta , si alina a zis ca vine sa se scalde in dunare. daca mai sunt doritoare

ginette ,un pupic si de la noi

MATEI

POZE
PITICUL URIAS
BBEAUTIFUL

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">PARTICIPAM LA CONCURS - ERE1 - MATEI SI RATUSCA URIASA

Mergi la inceput