Pestisori... pestisori... (36)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Corect ,Ely ! Doamne cat imi doresc sa am curte si azi musai mergem sa luam

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da... si eu vreau curte Poate reusim la anu'

Tin pumnii sa gasiti ce tv vreti... si ieftin (daca se poate ) ... vreo oferta, ceva...





Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

da , am gasit la domo , un lcd cu diagonala de 81 cm , samasung , la 1899 ron si cu by back , ajunge la 1500 ....trebuie musai azi sa il iau ca este doar pana maine oferta ...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

va pupicesc tare si apasat si va urez wk-end plakut , ma rog cat a mai ramas din el ...........paaaaaaa

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna! Am intrat sa va salut.
Deci, poze la tortul de ieri inca nu am pe pc, va pun poza cu altul, de saptamana trecuta



Dany, ai luat tv-ul?

Va doresc o duminica frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Neatza!

Babylina, sa stii ca ieri chiar ma gandeam la tine, am vazut un subiect deschis de tine si ma intrebam ce faci ? Ce face Bogdanel ?



'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"[/red]

Bogdanel si-a revenit cu constipatia. Mai are mic episoade dar ma straduiesc sa le evit prin alimentatie .Mananca la fel de putin dar incerc sa ii dau sucuri de fructe, iaurt, magiun de prune. NU prea mai reusit sa intru pentru ca daca dau drumul la calculator vine Bogdan si ori ma cheama in alta parte, ca tot ce face trebuie sa facem impreuna, ori vrea sa se uite la filmuletele Baby Einstein pentru copii. Ori sunt pe afara iar cand doarme 2 ore fac mancare, spal, calc, mananc, etc. Inainte intram mai des pentru ca intram noaptea. DAr de cand s-a defectat calculatorul si bazaie ca un aspirator nu mai pot . DAr il repar eu si recuperez.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Am avut intr-adevar un subiect deschis [entru ca mi-a trimis o prietena un e-mail cu un articol dintr-un ziar care m-a paralizat cateva ore. CA cica a descoperit un destept ca alaptarea pe termen lung otraveste copilul. Va dati seama ca pana am procesat putin datee, eu care sunt super panicoasa si inca il alaptez pe Bogdan nu am fost buna nici de sapun.
Bogdan e un nazdravan. A inceput sa spuna multe cuvinte, repeta usor dupa noi. Nu il spune inca pe "c" si pe "r" si este dulce cand il auzi ca broasca face " uat, uat" si la treaba mare ii spune " tata". MA noi a descoperit cuvantul NU pe care il foloseste in continuu. Uneori mai ma pacalesc si il intreb daca mergem afara si el zice nu si eu il cred pana imi aduc aminte si il intreb daca mergem sa plimbam fluturasul sau elicopterul si atunci e gata la usa indiferent daca e imbracat sau doar in pampersi. MAi am 3 luni de stat acasa legal si pe banii si deja ma gandesc cu groaza la ce faca dupa. Bogdan inca nu sta fara mine si nu am cine sa il las si parca nu imi vine sa il dau la garadinita de acum si nu stiu cum sa fac pentru ca nu imi permit sa intrerup munca mai ales in criza asta si plus din cauza varstei. MA documentez acum sa vad de un PFA . Ma intereseaza sa imi mearga vechimea, somaj, etc . Aveti vreo ideie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

vad ca ati fost harnicute pe aici, ati schimbat deja capitolul. Aoleu asa mult am lipsit?!!??!!
Elly nu te descuraja ca nu ai luat examenul din prima .Si eu l-am picat prima oara. Si nici sa nu te sperii daca a doaua oara ai sa vezi ca este acelasi politist. Eu a doua oara am dat cu acelasi politist si am fost printre putinii care au luat in ziua aceia examenul.
Maramii uite aici in loc de dulciuri daca tot esti la regim si nu te bagi la bunatatile si minunatiile pe care le pune Cryna pe aici. Vezi ce si cum faci si rezolva problemele de sanatate ca avem nevoie de tine pe aici ( uite cine vorbeste , campioana la absente)
Apropo capucino ,cafelutele si ceaiurile pe care le pune Cryna pe aici . Am fost la Mall la Baneasa la Republic Cafe si am baut un super ceai de mere cu scortisoara si miere o bunatate. Recomand cu incredere ceaiul ( nu si pretul)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuulti ani pentru toti piciiiii!
Sa fie sa creasca mari sanatosi si ascultatori!



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR , MARI SI MICI si copiilor din noi!


Asa si acum sa fac cinste , am TV deci am revenit in lumea civilizata cu acces la media !

babylina , sanatate lui Bogdanel si tie sa iti vina o idee cum sa faci!

Pupici la toata balta

Fug sa fac putin smotru pana la 13.30 cand iar plek la munca .

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput