FIV 224

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

KITTA in Belgia se da progynova vaginal pentru endometru chiar si in timpul stimularii pentru FIV.Acum se da si la noi,dar nu oricum.Eu a trebuit sa incep sa pun cate o pastila dimineata si una seara numai din ziua in care am inceput cu cetrotide ( zi 6 de stimulare).Se dozeaza LH-ul si progesteronul si se face eco pentru a nu trece de fereastra de implantare.Eu azi am eco si se va stabili punctia pe marti sau miercuri.Daca endometrul a devenit trilaminar si o sa am embrioni buni am sa merg pana la capat,daca insa endo nu e trilaminar am sa congelez embrionii si am sa ii pun in alta luna cand voi face tratament numai pentru endo cu progynova vaginal.Nu stiu daca ai citit ca acum vreo 2-3 luni mi-a dat progynova vaginal din ziua 6 de cm pana la ovulatie si am reactionat bine,endo a fost trilaminar de 8,5 mm in fundul uterului si 8 mm in rest.Dr. Cocei mi-a spus ca unele persoane reactioneaza pozitiv la acest tratament,altele deloc,depinde de starea receptorilor endometriali.Voi lua progynova vaginala pana la bhcg ( pe langa utrogestane).Iti doresc bafta multa!!!!

LA MULTI ANI IOANA!!!!!!!!!!!!DD sa iti implineasca cea mai mare dorinta!!!!

toata gasca!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

IOANA, LA MULTI ANI!!!!!


Kitta, in Austria se da progynova dupa ET si luat pe gura. Bafta multa!!! Sa stii ca si eu ma simteam super relaxata la ultimul FIV. Mergean la eco si-mi ziceam in gand sa termin odata ca am planuri pe azi sa vizitez Salzburg sau Linz sau era o zi de shopping. Chiar si dupa punctie m-am dus direct la shopping. Cred ca transmit austriecii o stare de liniste ce se lasa cu o super reusita.
Kora, sa ai mult noroc! Si e f. buna si varianta cu ET-ul in alta luna daca endo nu e cel mai bun.

29+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Buna fetele!

Am sunat la Giulesti si se pare ca din cei 6 puiuti au ramas 4 (dna biolog a zis ca mai sunt 2 de care nu este tocmai multumita dar ca maine imi va spune dna Cocei exact ce s-a mai intamplat intre timp.)

Sper ca macar un pui sa se prinda! Vom vedea!

Maine va fi iarasi mare nebunie la Giulesti. Vor fi 8 punctii + ...ET-uri.

-ici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Da Huski eu eram nr. 8 trecuta pe lista,
Maine ai sa-i vezi pe monitor ce frumosi sunt,nu-ti face griji.
Ne vedem maine,eu sunt tunsa scurt si camasa de noapte galbena
Iazmin si pt. tine e valabil.
Kora hai cu vestile bune.
Mami vreau ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

IoanaTugs la multi ani multa sanatate si sa iti dea Dumnezeu un bebe sanatos si frumos ca tine.

Bafta multa fetelor in focuri. Va tin pumnii sa reusiti si sa va mutati cat mai repede la odisee.

elena +28 Ana Maria & Matei Stefan AMR 10 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

http://videonews.ro/action/viewvideo/13320/Barbat-insarcinat/
deci sa ma lamureasca cineva si pe mine. asta are uter sau cocosel? bine ca astia nu au probleme. sigur nu o avut depresii in viata lui si nu o pierdut nici o sarcina. nu mai intzeleg nimic, da nimic, nimic. incep sa cred ca nu raman gravida pt ca stau cu geamul deschis.

The only choice in life is love vs. fear. I choose love. ALWAYS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns li_am spune:

Bafta fetelor! Va tin pumnii pt luni.

Kitta, se vede treaba ca esti bucuresteanca, si la noi se saluta lumea in provincie, in special in Ardeal, cu cat e satul mai mic, cu atat mai mult!




_
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - 12 +

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Multumesc frumos tuturor fetelor care mi-au facut ziua mai frumoasa ieri!(se stiu ele) Pentru mine a fost o zi minunata ieri si sper ca si voi v-ati simtit bine pe terasa. Ma bucur ca si vremea a fost de partea noastra si a fost cald pina noaptea la ora 01:00, cand s-a spart gasca.
Multumesc deasemenea tuturor pentru urarile calduroase Goldi, Claudia79, Nusy, Kora, Moniland, Elenada
Kitta multumesc frumos de urari, ti le intorc cu mare drag si multa bafta la punctie. Cat despre intalnire, stiu ca ai lipsit motivat, ai chiar cea mai frumoasa scutire medicala! Sa va intoarceti 3 neaparat, ca intalniri mai facem noi.
Iana_mari, Huski, LilianaFi ma voi gandi la voi maine, va tin pumnii stransi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

La multi ani, Ioana pentru ziua ta! Sa iti dea Dumnezeu un bebel frumos si vesel ca tine!
iana, iazminn, huski multa bafta maine la giulesti!

Va pup dulce si va tin pumnii tuturor celor care sunteti la intepat, punctionat, E-transferat sau asteptat! -ici...


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Buna fetelor. De cand este recomandat sa se inceapa tratamentul cu ASPENTER? Dupa ET sau inainte?

Mergi la inceput