Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (05)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetelor!

Scriu si eu f scrut, ca sunt rupta de somn, mai nou pitica se trezeste iarasi la 3 moaptea sa pape

In legatura cu canalul lacrimar infundat, noi am fost la oftalmolog, la control, ca asa se recomanda prematurilor si suntem ok, dar are canalul infundat si ne-a dat tratament cu picaturi Netacin si unguent Tobrex. Pediatra de la spital mi-a zis sa ii dau doar cu unguent si nu asa des cum mi-a dat ofta. Am zis ca cateva zile ii pun si picatele, pt ca are secretie urata

Kea, plansul poate fi de la regurgitare, poate ii vine lapticul pe gat si il arde, noi am patit-o avand reflux...o sa treaca. Pitica mea de o saptamana e mult mai linistita.

Despre imbracat, si la mine e o dilema, azi de ex a fost f cald, dar la un moment dat a abtut si vantul. Eu ii pun body, fie cu maneca scurta, fie lunga daca mi se pare racorica si pantalonasi subtirei, eventual care se desfac intre picioare complet la nevoie (am gasit unii misto, cu capse pe interiorul pulpitelor). Azi in parc am ramas in body, cu piciorusele goale

Ultimele poze cu noi

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/131605#

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/1705DoiPepeni#


Pupici

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Episodul 3 - bebe acasa!

Deocamdata ne descurcam binisor, am lapte cam 80 g la masa, bb nu plange fara motiv, colici ff putin, max 1 repriza pe zi, ne plimbam pe afara de la 7 zile, cate 1 ora si mai mult, sunt f fericita ca si acest bb e normal, sanatos si pare ff profund in gandire, sta si priveste fix in ochi [stiu ca cica vad doar umbre, nu prea clar], pare ca analizeaza fiecare detaliu din jur, si FACE GROPITA in obraz, ca mine. De fapt, e singurul element de la mine, restul e leit taticul lui, exact asa cum mi-am dorit! Ce sa va zic, ma simt norocoasa si chiar protejata de Dumnezeu...

Acum s-a trezit bb si cam trebuie sa papam, sper ca si voi sunteti toate bine, va mai scriu si inca 1 data va multumesc pentru toata sustinerea voastra, la spital m-am gandit mult la voi!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 10 zile


Felicitari ANCA! Foarte frumos ai povestit. Aproape am vizualizat ceea ce ai scris

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Ayla, Olishka - multumim pt urari.

Eu am fost ieri mai toata ziua plecata (pana la Selgros, apoi repede acasa sa o iau pe Gabi de la gradi si sa ii dau titi Sophiei, apoi fuga in Titan sa-i iau Gabrielei un pluovaras-bolero si pantofi), ca suntem pe ultima 100 de m inainte de botez (duminica 24 mai).
Si noi suntem destul de bine, mai are Sophia perioade cand ori mi se pare ca mananca putin, ori ca nu ii ajunge (si mai dam laptic din frigider/congelator). Poate maine facem si noi controlul de 2 luni si vacinul, ca pana acum am fost cam mucioase .... deh, are surioara mai mare grija sa ii aduca acasa de la gradi.

Ayla, sa stii ca am luat in calcul pt botez si melodia lui Celine Dion - merci mult ( si lui Alex).
Pupici la toate.

ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

Voinicul meu s-a trezit la 3 si a adormit pe la 5.30. Acum mananca iar. Imi pica ochii in gura de oboseala...

LA MULTI ANI Antonia si Iulia!!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza
La multi ani Antonia & Iulia
haideti sa va arat ce baietel am
ANDREI
ANDREI


Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Am reusit sa recuperez ce s-a scris peste we, cand am lipsit de la raport. Noi am inceput sa plecam in we-uri la Targoviste, unde e mai racoare si avem curte mare, sa stea printesa afara. Ii place si doarme sau analizeaza tot ce misca prin jurul ei, mai rau e ca noaptea sta de veghe. (Adica erxact invers fata de Bucuresti unde e activa ziua si doarme noaptea). Acum ne-am intors acasa... dar am senzatia ca ii duce dorul statului afara, ca e maraicioasa si se linisteste cand iesim, macar in marsupie, sa plimbam catelul.

Diana, felicitari ca ati reusit sa rezolvati tranzactiile cu apartamentul! Noi am ramas in aceeasi situatie... Ca sa nu ne iesim din mana, ne-am apucat sa renovam casa de la Targoviste, macar de grija asta sa scapam...


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

GALUSTELE MELE la prima iarba verde

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

GALUSTELE MELE la prima iarba verde

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE


Ce frumosi sunt cum dorm, nu stii care-i mai dulce, pe care sa-l papi!

Ada daca trebuie sa-ti trimit ceva sa-mi spui, eu oricum am la profil trecut ID-ul de mess.

Pisik, am vazut printesa ta, e asa frumoasa, si... seamana tot mai bine pe tati.

Lucia, si eu la Victor m-am gandit cand am scris horoscopul
Pt restul de categorii de varsta (dupa 6 luni) este tot pe Blog. La Varsator este tot acolo, Luana este varsator, dar si primii ghiocei din lista, numai daca fetele nu intra am zis ca degeaba-l scriu.
Ce m-a nelamurit, voi de cand stiti ca incepe zodia varsatorului? Claudiu este nascut pe 20 ianuarie, si noi stiam ca e Capricorn, desi clar are 99% din trasaturile de varsator, exact cum scrie.
Mama, ce ma fac eu cu doi varsatori libertini?

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Monica si eu sunt varsatoreu stiu ca incepe in 19 ianuarie

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Monica si eu sunt varsatoreu stiu ca incepe in 19 ianuarie

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE


Asa e justificabil, desi eu am stiut ca e din 20, si stiam de Claudiu ca e capricorn.

Edit ca l-am intrebat pe google, si toate spun din 20, dar totusi, inclusiv 20, deci nu inteleg de ce stiam noi asa. Adevarul e ca nici nu prea sunt pasionata de zodiac.
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput