Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza!
Dau eu si

Se anunta o zi frumoasaaaaaaaaa!

Ieri am ajuns mai devreme si i-am gasit in parc, faceau plaja D-na Vio s-a innegrit ca o gipsy, Vladut ca tractoristii
(eu mai fac vizite inopinate, stiu cat se iubesc ei doi si totusi...)
Am stat si eu cu ei, Vladut dormea si cred ca am atipit si eu 15 min langa carucior

Dupa aceea a inceput circul:maraiala, muscat si cu greu m-a lasat sa-l caut: Avem un dintishorrrrr! Culmea este ca a iesit altul, nu cel pe care il asteptam, a carui gingie este umflata ca o gogoasha de la 4 luni jumate. Acela il doareNu i-a ars lui nici de baie, de mancat a vrut biscuiti doar, nu a vrut piure sau lichide. Cu chiu cu am reusit sa-l culc pe la 21,30 si apoi se trezea la 15 min, plangea un pic, iar adormea si tot asa. L-am luat cu noi in pat si se trezea, se uita la noi, chicotea, ba o gura de ceai, ba una de apa, am dormit toti trei de ne-am rupt si de la 6 este pe metereze.
Nu deschide gura sa vad daca a spart nesuferitul acela care-i da atatea batai de cap.

babymom: bine ai revenit! Sa stapaniti sanatosi si fericiti casa! Asteptam filmuletul

mimihoo: ieri au sosit rushii si la mine, iar astazi sigur sunt cei mai nervosi din toata perioada vizitei, incerc sa ma reprogramez sambata viitoare, sper sa plece nesuferitii pana atunci.

In alta ordine de idei: se intampla ceva cu Fox, are inapetenta si o stare de blegeala, cand vreau sa-l duc la dr, isi revine brusc M-a pacalit de doua ori saptamana asta, azi nu mai scapa, mergem la cabinet si la analize.
Acum ma bag la o repriza de calcat, am avut MSR cu ceva probleme si de cand am reparat-o, doar am spalat. Incerc sa mai reduc din mormanul de rufe necalcate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

am citit in urma si nu mai tin minte: scria undeva ca este permisa carnea de miel la bebei?
Am scos la decongelat o pulpa si de-o ciorba si ma gandeam sa-i dau si lui Vladut ciorba, fara carne totusi, doar zeama ca eu o fac cu multe verdeturi ceapa verde, stevie, loboda verde si am si bors de casa.
Babymom: please, iti dai cu parerea?
(mare greseala ai facut ca ne-ai spus ca ai net, nah, nu mai scapi, dar sa stii ca eu m-am oferit sa vin sa dau o mana de ajutor numai sa termini mai repede cu mutatul)

In alta ordine de idei, am in meniu ptr el dovlecei+pui+smantana. Fac o mancare de dovlecei, ca si tati este mare amator si scot si ptr el inainte de a pune sare sau condimente.Singurul lucru cu care nu sunt impacata este ca ar trebui sa calesc o ceapa mica in ulei de masline, dar nu cred sa fie big problem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neatza!
Felicic sar'na de cafea!Daca mai esti pe receptie mai pune te rog link-ul cu apartamentul de la mare al prietenilor tai, please!
FELICITARI PT DINTZISOR!!Cu carnea de miel nu stiu, dar de calit putin nu e nimic, doar nu o prajesti!
Babymom sunt tabele, cum nu, si pe yahoo si pe gmail.
O zi insorita va doresc!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

bitza: uite www.infoturistii.ro/anunt.php?cazare=Cazare%20apartament%20Olimp" target="_blank">aici si pentru munte este cel din Busteni, langa Silva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

bitza: uite www.infoturistii.ro/anunt.php?cazare=Cazare%20apartament%20Olimp" target="_blank">aici si pentru munte este cel din Busteni, langa Silva.

Multumesc!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neata!
Eu am o problema

Mai e cineva careia nu i-au intrat banii?
Sau sunt singura si cine stie pe unde or zace?



Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Neata!
Eu am o problema

Mai e cineva careia nu i-au intrat banii?
Sau sunt singura si cine stie pe unde or zace?



Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi



nu ti-a intrat nimic, nimic?
Daca nu ti-a intrat nimic, trebuie sa iei "urma" dosarului, poate lipseste ceve pe undeva. Poti sa o rezolvi si la telefon, numaisa ai rabdare pana prinzi liber.
mie trebuia sa-mi intre recalcularea ieri si nu a intrat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Neatza...
scriserati ceva aseara, cucuvelelor....

io tot asa sunt, cu mucii atarnand pan' la pamant... si, mai nou, hunii cam stranuta.... sper sa fie doar paranoia mea si sa nu fie nimic.... oricum, preventiv, in afara de oscillo si vit C, nu stiu ce as mai putea sa le dau, ca n-au simptome de raceala... of.

Ada, esti mortala! Imi place casuta mult de tot!! Intotdeauna am zis ca ai cele mai faine jucarii ptr pici....

Babymom, acum chiar pot sa iti spun 'welcome back'!!!

Nikolici . Eu dorm cu hunii de pe la ora 04.30... cam atunci se trezesc ptr papa si, desi eu ii pun constiincioasa in patutul lor, ei se incapataneaza sa se roage de mine pana ii aduc cu mine in pat... cedez f usor si ma doare spatele de numa'... plus impins zilnic carut de 17kg la care adaug 19kg de huni si vreo 3kg de catrafuse cu mancare, paturici, jucarici... io m-am resemnat, cand pic, pic si asta e.

Feli, multam de . dintosul, sper sa fi iesit dintele cu problema si sa nu-l mai chinuie!

Giuli, nici mie nu mi-au intrat banii..... da' eu ma refer la luna asta... pana acum au venit.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Neata!
Eu am o problema

Mai e cineva careia nu i-au intrat banii?
Sau sunt singura si cine stie pe unde or zace?



Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi





Nici mie nu mi-au intrat pe luna asta.Dar sunt convinsa ca imi intra luni ca de obicei mie imi intra cam pe 18 numai de Paste i-au bagat mai devreme,pe 15,asa ca eu zic sa mai astepti pana luni dupa pranz,mai mult ca sigur intra atunci.



de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata,am uitat,m-am grabit sa-i raspund lui giuli.


Lumi daca le-ai dat oscillo e posibil sa nu raceasca si ei,chiar daca mai stranuta nu e neaparat simptom de raceala.Tin pumnii sa nu i-a si ei.



feli







de Luca



Mergi la inceput