Burtici fericite de septembrie-octombrie (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

vik-cj, eu iti zic felicitari de pe-acum pt fetita chiar daca nu e sigur. bine ca e totul in regula si bebe in grafic.

Monica 16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monica sunt aici, am ajuns si eu acasa dar trebuie sa recupereze omu' ce-ati povestit voi azi

Adimercedessa-ti traiasca familia ca eram asa trista si suparata din cauza problemelor care nu vor sa se mai opreasca....apar una dupa alta....asa ceva nu mi s-a mai intamplat. Cred ca trebuie sa ma duc la biserica sau nu stiu ce sa fac ....sa mai scap de ghinionul asta ......iar tu mi-ai luminat ziua cu muzica ta. Acum sunt la maxim melodiile si mi-ua schimbat pe loc starea de spirit intr-una placuta si usor melancolica.
Multumesc !!! sunt o mare devoratoare si iubitoare de muzica.

Cea mai fericita 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Auzi la ele ce se ingramadesc la poze.....hmmmm, cand stateam singura acolo ca o trista in albumul de perete nu venea nimeni sa ma insoteasca
Sunteti toate niste frumoase si acum parca randurile au alt inteles cand le asociez cu figurle.
Cel mai mult imi place cum sunt ....asa fete de toate genurile, mai mici, mai mari, mai bronzate, mai nu, mai tocilare, mai slabe.....mai sexy......ador aceasta "adunatura" de tipologii ca sa folosesc si eu cate ceva din vocabularul lui Biaz ....si nu din al meu



Cea mai fericita 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Moni eu zic sa nu te ingrijorezi..medicul iti spune daca ceva nu este in regula; de exemplu mie nu mi-a spus pana acum cat cantareste si cand am vazut ca ieri era mare discutie pe forum cu greutatea bebelui, mi-am zis "musai sa aflu si eu"..dar cum ai spus si tu, astazi vazandu-mi puiutul parca mi-a luat Dumnezeu mintile..nu mai stiam ce trebuie sa intreb..noroc cu sotul, ca stia el!
Deci greutatea tot nu am aflat-o...parerea mea este ca daca as stii, probabil as incepe sa caut, sa vad daca corespunde si in cazul in care doamne fereste nu...infloreste paranoia! Oricum ecografele acestea au o marja de eroare; asa, ca eu stau linistita, imi spun ca puiutul meu creste frumos si sanatos...si am incredere in dl doctor ca nu degeaba a facut atata scoala!

Vik felicitari si tie pentru fetita! Ai grija de tine!

Multumesc ca m-ati trecut si pe mine cu carut rozosin!


Dana 19s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monica sau cine mai intra pe contul comun poate imi puneti si mie acolo la listuta un "surprize surprize" ca sa am si eu un mot ca ma enervati la culme cu carucioarele voastre colorate.
Sau pot sa o fac chiar eu ???? nu cred.
Sper ca stiti ca glumesc si ca ma bucur pentru fiecare dintre voi in parte cum aflati ce este.

Fara legatura cu subiectul azi am mai produs o plasa plina de paturici senzationale pufoase, moi si pe care iti vine sa le mananci. Daca nu cu totul, macar ursuletii aia din colt, brodati
Cred ca ocup primul loc la capitolul pomanagioaica insa asa se poarta aici si eu nu stiam. Lumea ma intreaba politicos daca vreau, daca accept, daca ma deranjeaza sa imi dea ceva lucrusoare bune iar eu accept. Sotul deja cand ma vede ca apar cu cate o plasa zice ca sunt nebuna.....Am facut rost si de o paturica dinaceea groasa cu mutunachi, zanganele si oglinda etc...sa stea pe jos pe ea sa se joace.....dar asta mai tarziu.
Le-am bagat pe toate intr-o geanta de voiaj ca avem totusi o mica problema cu spatiul de depozitare si cand va fi timpul le scot si le spal frumos, le calc ....si ma joc cu Bebitza.



Cea mai fericita 23 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Monikus si Dana FELICITARI PENTRU FETITELE SANATOASE!!
Adimercedes multumim pt dedicatie! E super, o ascult incontinuu!
Diana da, din pacate cam asta e mentalitatea prin tarisoara noastra. Cumnata mea are 30 de ani si nu vrea sa aiba un copil deocamdata pt ca nu au o casa ori din alte motive pe care le stiu ei.In continuu primeste reprosuri de la toate "doamnele" in varsta din familie si din afara ca de ce nu face, dar tu ce mai stai apuca-te de facut etc. Pai asa mai fratilor?, fiecare face ce vrea, ca e viata lui si o organizeaza dupa bunul plac.Si dc il face il cresc "doamnele"?Scuze ca m-am cam aprins dar ma supara oamenii care le stiu ei pe toate nu conteaza imprejurarile si conditiile, ci standardele in care tre sa te incadrezi!

24+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Lutoniana si eu am proleme cu spatiul de depozitare si cam la fel procedez! Da si la mine un ursuletz brodat"Motul " tau va fi un fericit cand va afla cat a chinuit-o curiozitatea pe mami a luiPup si la tine si la minunea din burtica

24+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

ketteryna, multumesc frumos. Eu una cred ca fiecare ar trebui sa isi vada de treaba lui pt ca fiecare isi va face copiii cand va crede de cuviinta. La mine nu a contat deloc ca toata lumea ma intreba saptamanal daca vine barza. L-am facut pe bebe cand mi-a venit mie cheful si nu numai mie nah, ca mai e nevoie de cineva.
Totusi, chestia cu facutul copiilor in functie de proprietatea pe care o ai.... mi se pare putin deplasata dar, exista si persoane care tin foarte mult la aspectul asta. Pana la urma e vorba si de stabilitate. Cred ca si eu as mai fi asteptat putin daca nu puteam sa fac un credit ceva sa imi iau un apartament. Nu vreau sa judec pe nimeni dar mi se pare logica si treaba asta. Vrei sa ii poti oferi ceva bebelului pe langa dragostea si grija ta. Sper sa nu fi suparat pe nimeni.

Dana ms pt incurajare. Probabil ca ai dreptate.

Monica 16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Fetelor, eu de-abia astept sa primesc si eu ceva. Inca nu mi-a dat nimeni nik. Dar e timp pt toate.

Lutoniana, poate te ajuta monica cu un carucior colorat pt ca eu una nu ma pricep. Eu am avut noroc cu ea azi.


Monica 16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Kateryna eu am trait ce povestesti tu...cu maritisul....aveam deja 30 de ani impliniti si pierdusem trenul
Gaseam chiar si compatimire in ochii unora ca saraca....ramane domnisoara batrana
Dar a trecut...erau asa de fericiti cand a sosit clipa nuntii ca nici nu mai conta cine e si ce vrea de la viata, putea sa aiba si defecte si sa fie criminal in serie....bine ca ma lua
Eu sunt fericita ca macar a meritat asteptarea
Aici am scapat de toate astea, asa cum bine graieste Doamna Diana

Cea mai fericita 23 + cu

Mergi la inceput