Puiuti de Randunici 2008!! (260)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Buna dimineata,

Gudinde ! Sa fie sanatoasa mami a ta si sa va sprijiniti mereu una pe cealalta . Iar cu accidentul, starneste-ma, te rog, sa povestesc si eu ce frumos a fost in cele doua dati cand m-au sifonat altii pe mine...Imi pare rau de masinuta si de timpul tau irosit, caci Casco...schimbi asiguratorul si scapi de malus

Naty......ma tot chinui de aseara de cand am citit, sa imi gasesc cuvinte sa te incurajez...Si sa mor de imi vin! Greu iti este tie, si mai greu tatalui. Noi suntem aici, ai telefoanele noastre, adrese de messenger, cere ajutor si o vorba buna atunci cand o sa simti ca nu mai poti. Intra oricand si scrie despre Iulia, despre orice nu are legatura cu nenorocirea asta, despre asta, despre ce vrei tu!

Imi beau si eu cafeluta, va dau si voua , si ceai ( n-am ness... si nici bombocino nu stiu sa fac...), zahar si miere sunt pe masa, lamaie tot pe acolo...mai viu!

Si si saru'mana pentru felicitari! O sa i le transmit capritei, sa ii mai creasca coarnele nitzel .

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Neata!

Cuscra, am citit despre necazul tau... Imi pare foarte foarte rau si sper si eu sa se mai poata face ceva. Suntem alaturi de tine!.

Fetele, va pup cu drag si dor

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!
dupa-masa/noapte mergem la un party/gratarel la prietena mea graviduta care s-a casatorit acum 2 saptamani si acum face cinste! trebuie sa ma duc sa-i cumpar un cadou ceva, nu am idee ce...am ramas in ultimul moment
gudinde ptr mami tau! eu sunt operata de chist ovarian de 9/11 cm!...a fost una dintre cele mai horror perioade din viata mea, aveam 18 ani..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

neatza!
dupa-masa/noapte mergem la un party/gratarel la prietena mea graviduta care s-a casatorit acum 2 saptamani si acum face cinste! trebuie sa ma duc sa-i cumpar un cadou ceva, nu am idee ce...am ramas in ultimul moment

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


luny, nu e greu: fie ceva lor de "casa noua" chit ca poate nu le e asa noua casa, fie ceva lor in perspectiva viitorului bebelas, fie ceva dragut ei ca sa se desfete ca este gravidutza si nevasta...bani sa fie...

Mie imi dorm barbateii caci sotul a lucrat azi si Patrick a obosind distrugand casa. Astept sa se trezesca si mergem la "nisiiiiipppp" sa isi ia baiatul cina.
Si ca ziceai Luny de calitatea nisipului de aici comparativ cu Bucurestiul...ar fi culmea sa fie pietros, in conditiile in care aici doar nisip exista...pe sub casa, pe langa casa, sub strada, sub autostrada...doar nisip, nisip, nisip...daca vrei sa cresti o planta trebuie sa mergi sa iti cumperi pamant...care de fapt nu e pamant ci e un amestec de nisip cu resturi de vegetatie putrezite...nu zic ca e absolut minunat iarna cand vezi cum rasare din uscaciunea de aici cate o floare cum nu ai mai vazut...

Ah da...si avantaj major al lipsei de pamant...nu exista noroi...nu este necesara crema de pantofi etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ma bucur ca v-au placut pozele si ca ati avut rabdare cu asa multe!

Nicoleta am vazut si eu pe cheliutza al tau! Andrei deja i-a dat parutzul.. cand i-am zis mamei azi ca am ras-o ce m-a felicitat ca asa e bine, sa aiba parul frumos si des..
Mimo alias Danila Prepeleac vezi ma? te speriai ca nu stie Vladutz ce vrea.. cand vrea are si glas!
Gudinde LMA mamicii!
Bubu LMA bunicii! deci baietii tai au strabunica?
Olgutza ca mi-am amintit.. apropo de dormitul in pat.. cat am fost in RO normal ca s-a invatat sa doarma cu mine in pat si in prima seara cand am incercat sa o culc in patul ei frateee.. urla de parca era la taiere.. si uite asa cam dormim cu ea in pat.. al meu e super incantat si ma "ameninta" ca vrea si bb2 in pat cu noi.. toti 4

asa.. ce voiam sa va mai intreb: ai vostri scrasnesc din dinti? mai Andra are 3 dinti amarati si scrasneste de numa' iar pe mine cand o aud ma zgarie pe creier.. pot sa fac ceva legat de asta?

acum cate ceva din urma:
mama ce off-road am vazut la Simo!
si excursia lui Luny in Apusenii tare frumosi! ce tare popasul Ghencea! avem tara frumoasa!
am vazut si Eric-pescar si burtica cu Marc! si baby Einstein de Ariel!

si gata ca mi se inchid ochii.. restul maine..
v-am pupat!

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Povestea americancei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

gecko, multam de idei, asa ma gndeam si eu, cev a ptr casa noua, de fapt 'camera lor noua'..mai nasol e ca a fost ff din scurt, bani prea multi, nu am, trebuie sa ma orientez catre ceva simbolic si de efect, ptr casa...nu prea as lua ptr bebe sau in perspectiva asta, o sa vina si timpul ala, acum, ceva pentru ei...si o parte din lucrurile Mateiului la ea vor ajunge ma duc repede in Mall, la Bamboo( e un magazin cu tot felul de decoratiuni si chestii de casa) si scotocesc p-acolo..ce tare la voi, cu nisipul! mie mi-ar conveni!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Mihule, intr-una din pozici am vazut Pingu-rapper, jucaria favorita a Sofiei, nu pleaca niciunde fara ea. Trebuie sa ii filmez pe socra-miu si pe soacra-mea cum danseaza pe "Ice Ice Baby" . Iar cu dormitul in pat ..vezi cum dai dintr-una intr-alta ? Din doi in pat, ce simplu e sa ajungi patru ? Serios acum, eu lesin de drag cand ma intorc noaptea de pe o parte pe alta si dau de truputzul ala mic langa mine Cred ca sunt eu mai legata de dormitul cu ea, decat ea de mine .

Luny, eu sunt VARZA la facut cadouri, asa ca nu ma bag, ca te distrug :D

Gecko, Ioana, hello!!!!

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mihutza si Mufa a avut perioada scrasnitului, pe la inceput, cand a descoperit dintii, si tot apareau..cred ca asa 'ii cunostea' el, vedea cam care-i treaba cu ei, dar acum nu mai face

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

votati aici Romanai la Eurovision, un clasament neoficial, cica se voteaza la 20 secunde!!
http://sbs.com.au/eurovision/
eu ratez finala...sa-mi spuneti si mie cum a fost, cele care va uitati!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

neata!
parca azi e mai bine. am inceput si eu sa respir cu o nara, nu mai "latru" non stop, ci la cateva minute ...azi noapte in chimb a fost horror. am bagat aerosoli cu acc la greu, apoi 1 doza de rofedex, care m-a ametit de m-a pus in fund, dar mi-a gonit si tusea. intotdeauna are efect la mine procaria asta de sirop, numai ca se lasa cu lambade in creierul meu . am facut febra musculara la burta de atata tuse, deci au fost eficiente "abdomenele" .

mucea e si el mai bine, azi noapte a avut doar o criza de tuse, aceea de la ora 4. pot sa-mi reglez ceasul dupa el. mucisorii s-au mai rarit, ieri am bagat BB doar de 2 ori, pana acum trebuia sa pun de 5-6 ori....

acum a plecat cu tat'su in parc, pe mine m-au lasat sa lucrez cica...dar am creierul turmentat si vad dublu de la rofedexul ala, asa ca nu stiu ce mare branza o sa iasa...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput