Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (122)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Fetelor, stiti ceva, au dat cei de la bimbomarket drumul la livrari in Ro?



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Am culcat copilul si acum intrebarea e ce-i fac de papa pe amiaz???

Moni

Giuli sa faci ca ai incercat o gramada de retete si cam toate ti-au iesit

Nerantula...ma bucur ca aveti progrese,sa o tineti tot asa.

Preety



laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello!

ce m-am distrat cu versurile propuse de voi, Nikolici, tu esti bestiala, asta cu ghiara nu o stiam!
Laura, foarte frumos montajul, ai doi copii tare frumosi. Mi-a placut sa o vad pe Alexia atit de mica la inceput, iar la sfirsit rinjind, mindra de dintisorii ei.
Nocom, hai sa-ti spun un secret. Elsa are si acum niste bluzite de 3 luni pe care le poarta super bine. Intr-adevar la 3 luni erau super mari! (Rochita si acei leggins verzi cu care e imbracata in poza din videoclip sint de 3 luni, iar poza e facuta imediat dupa paste). Dar, cu masurile astea eu m-am lamurit, cel putin aici in Franta. O pijama de 1 an nu-i e buna de la o anumita marca, iar alta de 6-9 luni de la alta ii e putin mare! Eu ce sa mai zic. Eu acum mai iau hainele si ochiometric. Asa ca lasa paranoia!
Nerantula, am vazut ca Gruia are tarc ca si Elsa, adica din ala mare patrat viu colorat. Nu se joaca deloc acolo? Eu ii pun Elsei multe jucarii si se joaca foarte bine. Nu o las eu mult acolo ca acum ea exploreaza tot, misuna la greu si ne amuzam. Inca nu s-a ridicat pe tarc, e si cam inaltut, insa ea are niste chestii de care poate sa se agate, alea sint in forma de para. Cit despre mincat si noi trecem prin aceeasi poveste! Eu nu ma mai stresez.
baby-boy, sa-ti traiasca flacaul! deci urmatorul va fi fetita?
Laureta, hihihi, si noi jucam cucu-bau! Cred ca e super pt copii!
Giulianna, sint cu gura cascata. Nu-mi vine sa cred cum se da pustiul tau jos din pat... este atit de precaut. wow, wow, wow! Felicitari! Ce mai, sint muta de uimire! Pupa-l din partea mea! E un dulce! Elsa merge in patru labe in fata, asa ca ea se duce cu capul spre margine patului si eu o tin tot timpul ca mi-e teama ca aterizeaza in cap!
Ratonelu, felicitari! Bravo Sasha!
Lumi, multa sanatate! Ai grija de tine sa te faci repede bine si sa nu dai la huni raceala. I-am vazut pe blog, tare frumusei mai sint (de fapt de pe blogul Adei am ajuns pe al tau, nu stiam ca te cheama Becali)
Bitza, nu stiu cum sa te sfatuiesc, dar eu zic sa-l alaptezi atit timp cit mai ai laptic. Hai curaj!
Laura, vad ca si celelalte fete ti-au spus. Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Si Elsa face la fel, e super dulce cum pune ea capul jos sa se odihneasca.
Moni, tu erai fan la redoute, nu? Acum e si in Romania.
Nikolici, voi cum ati sarbatorit ieri?


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Luminita sanatate multa

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita! si pentru Sonia si Andrei!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

GIULIANA, mai bun e de la altu.....
nu vezi ca si Nerantula, n-ar da un tort....asteapta de la noi
tort cu martipan? facut? de tine?
moama.......

carla,mami de putoiu sasha



Ete, nah .. poate in Corel Draw
Cumparat de la McMoni's

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Da piolica, dar au niste preturi de imi vine sa asa ca am renuntat. M-am desfatat si eu in Prenatal acum si la shopping online am cam renuntat, nu se mai merita. Foarte urat din partea lor oricum.

Mie mi s-a pus pata pe ASTA dar tre sa gasesc o varianta sa-l aduc de afara ca la noi sunt nesimtiti rau de tot



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Piolica ... cu tarcul .. sunt in negocieri dure cu husbandu' , ca singurul loc de instalat ar fi in livig si ar ocupa destul de mult din amaratul de apartament de bloc .. si acum e drept ca sta buni mai toata ziua cu el pe afara, cica dupa ce pleaca buni incercam cu tarcul

Am fost in parc sa-i dau sa pape ... strecurat printre buzele aproape inchise am reusit sa golesc vreo 60ml din borcanelul de mar+mango+scortisoara ... e drept ca mult a fost si pe alaturi, pe bavetica, gat, manute, carucior, etc., dar macar jumate sper ca a luat-o si la vale pe dinauntru

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Da piolica, dar au niste preturi de imi vine sa asa ca am renuntat. M-am desfatat si eu in Prenatal acum si la shopping online am cam renuntat, nu se mai merita. Foarte urat din partea lor oricum.

Mie mi s-a pus pata pe ASTA dar tre sa gasesc o varianta sa-l aduc de afara ca la noi sunt nesimtiti rau de tot



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



pe bune? nu fac reduceri? sint neseriosi...ca aici mai tot timpul sint reduceri. eu ii cumpar Elsei cind sint 50-70% reducere, o mare parte din garderoba ei e de la redoute (si sa stii ca eu sint multumita de calitate, iar la masuri sint super ok).

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Piolica ... cu tarcul .. sunt in negocieri dure cu husbandu' , ca singurul loc de instalat ar fi in livig si ar ocupa destul de mult din amaratul de apartament de bloc .. si acum e drept ca sta buni mai toata ziua cu el pe afara, cica dupa ce pleaca buni incercam cu tarcul

Am fost in parc sa-i dau sa pape ... strecurat printre buzele aproape inchise am reusit sa golesc vreo 60ml din borcanelul de mar+mango+scortisoara ... e drept ca mult a fost si pe alaturi, pe bavetica, gat, manute, carucior, etc., dar macar jumate sper ca a luat-o si la vale pe dinauntru

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade




succes la negocieri, intr-adevar tarcul asta ocupa mult loc. noi l-am pus la elsa in camera, oricum, in fiecare camera avem cite ceva pt ea, ca sintem nomazi, ne mutam dintr-un loc in altul. iar jucarii sint peste tot...
felicitari pt papa.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Da piolica, dar au niste preturi de imi vine sa asa ca am renuntat. M-am desfatat si eu in Prenatal acum si la shopping online am cam renuntat, nu se mai merita. Foarte urat din partea lor oricum.

Mie mi s-a pus pata pe ASTA dar tre sa gasesc o varianta sa-l aduc de afara ca la noi sunt nesimtiti rau de tot



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 22+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



Moni, noi pe acesta il avem...e super..l-am folosit de cand era Radu mic..acum am detasat scaunelul si -l am la bucatarie...il pun acolo cat ii fac mancarea...io am dat pe el gramada aia de bani...si nu-mi pare rau.

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput