Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Ia, ziceti, gospodinelor, cum dreg io acu' busuiocu', pardon, friptura de miel? Nu sunt offtopic, sunt sigura. La sub. specializate sunt numai profesioniste, nici nu ma baga in seama cu pocinogu' meu.

La fel si problema lui Mayan. Nu am vazut pe DC nimic specializat, se vb mai mult despre probl cu pasaricile. Despre poponete tot aici la noi s-a vb.... Asa ca ....
Iar daca mai scapam prin papusoi, nu e vina noastra, ci a hormonilor, suntem senioare cu greutatate. Administratorii, dupa cate am obs, sunt persoane foarte deschise. Le multumim ca ne suporta pe-aici. Dar am devenit dependente. Si daca ne poftesc afara pe usa,intram pe fereasatra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

da, fetelor si eu stiam de orgametril ca poate amana sangerarea, dar da si dereglari de care nu am nevoie acum in nici un caz. cm. meu era de 29 de zile, si acum 2 luni a venit la 32 zile, si de atunci este punctual, la 29 zile, dar intr-o zi nepotrivita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Simonia, fa-ma sa inteleg! De ce vrei sa-ti modifici data CM?

Mayan, maine sa te prezinti cu diagnosticul de la dr!Nu amana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna fetele..am venit si eu acasa si ma asteptara cumnata,fratemiu si nepotelu de numai 9 luni..un scumpic...
asa ca..in loc de haine de gravidute azi am primit tot lotul de hainute de bebe-cica urmez eu!
pe langa asta si fetele mele dragi din cluj in loc de 2 liniute au venit cu rusii la inaintare..nu pot sa cred!
asa ca acum ma retrag..azi o sa ,sa ma descarc pana nu mai am lacrimi si promit ca maine voi fi fresh..imi cer scuze..
pup toate fetele optimiste!macar voi sa veniti cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

pentru ca atunci cand ai 40 aproape 50 ani si vii seara un pachet de nervi de la servici si-ti mai suna telefonul de cateva ori dupa ce ai ajuns acasa, nu mai pui ceasul sa sune dimineata pentru a te trezi si in vederea dobandirii unui " animalut urlator si sacaitor 24 ore din 24" .
dar sambata, dumunica, parca viata este mai frumoasa !
poate mai e loc si de altceva !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Uratica, fruntea sus! Ai tot timpul inainte! Fii optimista! Nu te lasa!

Simonia, e simplu: cand ajungi acasa, inchide telefonul. Pune familia pe primul loc, nu deveni sclava job-ului. Si atunci cand ai de prestat (in cazul nostru, prescris de dr), du-te mai tarziu la serviciu. Nu se va muta din loc, draga mea. Pt 2-4 zile, cat tine biata perioada fertila, tb sa fii inteleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

neataaaaaaaaaaaaaa
va rog, viitoare mamici si burtici, sa va prezentati la , si suc!!!! pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Neata inimoaselor,

Galli,multumim de cafeluta

MayanMistica,tinem pumnii azi pt.tine,sa vii cu vesti bune de la doctor.Doamne Ajuta!

Guzelnico, cum ai facut cu friptura de miel pana la urma?A mai fost comestibila? Hai ca si eu fac deastea,netu' asta bata-l vina
Promit sa-ti cumpar si eu haine bb,sa nu fii suparata,si eu cumpar pt.toata lumea,o sa cumparam si pt.ai nostri,ai sa vezi tu

Soricica,cum esti?Un bors,ceva...Ti-a citit printesita din cartile potocalii?

Frumusica din Brasov,of,of,of daca tu esti suparata toate suntem,lasa ca toate trec,ai incredere ca o sa fie bine,TOATE o sa fim MAMICI,punem pariu?Saptamana trecuta am bagat si eu un plans,parca toate lucrurile din jurul meu imi amintesc ca nu avem bb,DEOCAMDATA.Hai ca noi te intelegem perfect si suntem aici pt.tine.Pup fata faina

pt.Mona,BlueFlower si toate celelalte inimoase!

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Buna dimineata, fete dragi!

Galli, cafeluta mai e calda? Tu cand dormi?
Recunosc, zilele acestea si eu ma trezesc devreme, in jur de 7, dar astept cuminte in pat pana la 8, sa ma intalnesc cu termometrul. Desi nu-mi pun mari sperante! La FIV, imi faceam primul Bhcg la 12 zile de la ET (adica 17 zile de la punctia foliculara). Daca mi-as face un test la 10 zile de la ovulatie, ar iesi ceva sigur? Sau ma imbat cu apa recejavascript:insertsmilie('') , ca nu pot adopta metode MISA.

Ada, cu fripturica am dres-o, am schimbat tava si am facut un sos.

Asteptam fetele care au avut contact ... cu personal medical, sa ne aduca vesti bune.

Calde imbratisari tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Oare ce s-a intamplat in mesajul meu? Au venit extraterestrii???

Mergi la inceput