Licurici de ianuarie-februarie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Buna dimineata si de la noi!

Aveti idee daca se pot amesteca 2 tipuri de lapte praf de la aceeasi marca?!



Carla
Povestea Carlei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele

ce bine de voi ca va intalniti ... miar fi facut placere sa ma vad cu voi ... dar va astept la mareeeee

bebelusi in schimb poate ne vedem noi ... eu pe 13 iunie tre sa fiu la congresul de geografie din deva .... si poate ne oprim putin in sibiu sa ne vedem ... sau poate dormim o noapte la voi ca e drumul f lung ....

fetele multam de urari ... suntem tare mandrii de crestina noastra careia ii dau acum in fiecare zi cate o lingurita de aghiazma mare ...

miere frumusel aidan ca de obicei

ledi sa va fie de bine cu tot ... mutat, botezat, cununat



Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

bebelusi si eu m-as inscrie pe lista da eu as zice ianuarie-februarie ca in martie cred ca e deja postul pastelui ... si nu vreau sa concep in post bebe ...

trece-ma si pe mine pe lista

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna fetele!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ASTAZI!
Anuc insanatosire grabnica Ioanei si sa dea DD sa va iasa botezul asa cum va doriti!
Leditia Casa de piatra! Felicitari pentru micutul crestin! si sa va fie de bine mutarea!
Cami felicitari pentru botez!
DarkBendis parca ne povestesti filme ... ce viata!eu sunt singura aici uitata de lume,nu tu vecini ,nu tu prieteni nimik...mai facem noi cate o iesire pe la amici mai indepartati dar parca nu e suficient!
Micola cum e prajitura aia imposibila?suna bine nuca de cocos
Lisa crema de zahar ars zici...deja am mai pus un kg doar gandindu-ma
Bebelusi m-as inscrie si io pe lista dar nu stiu daca am voie ...mi se pare prea curand un an (dupa 2 ceza)...
Fetelor care sunteti deja in parc -Distractie placuta!

Pupici de la noi!

Alina mamica fericita de Alex (14/08/1997) si David (12/02/2009)


DAVID LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Salutare mamici! Ce mai faceti?
Noi am fost ocupati cu ultimele pregatiri pentru botez care a avut loc pe 9 mai. A fost foarte frumos si emotionant, abia mi-am stapanit lacrimile cand a inceput slujba.Dupa ce m-am linistit eu a inceput fi-mea . Stiti vorba aia: de ce ti-e frica nu scapi. A avut saraca parte de o balaceala pe cinste, cu un mic zbor prin aer ca era s-o scape la a treia scufundare, si s-a pus fetelor pe urlat si nu s-a mai oprit decat la sfarsit dupa ce am imbracat-o si am luat-o eu in brate.
In rest la restaurant a fost cumintica, cam 2 ore a stat cu noi, a trecut cam pe la toti invitatii, iar spre seara a cazut lata de nu am mai trezit-o nici la tort.
Va pup, ma duc sa citesc din urma sa vad ce ati mai facut in lipsa mea.

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

arriel sa iti fie de bine si tie cu botezul .... ce daca a plans ... a trecut ...

alina2700 da nu aveti vecini sau sunt la departare mare de voi???e super greu asa ... stiu ce zici ... sunt aproape in aceeasi situatie

eu tot asez de 2 zile hainute de fetita frumoasa in sifonier ... am primit multe la botez si suntem tare incantate ca ii luam din locul de sifonier al lui tati .... ahahaha ... rochite, incaltari, pantalonasi, puloverase ... toate sunt super haioase ...



Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Prajitura imposibila

Ingrediente
se ia ca masura un pahar de 225 ml.

4 oua
1 pahar faina
1 pahar zahar
2 pahare lapte (450 ml)
1 pahar nuca de cocos (100 g)
125 g margarina
1 zahar vanilat
1 lingurita praf de copt
ulei si faina pentru uns tava
Mod de preparare
1Intr-un castron se freaca margarina cu nuca de cocos. Se incalzeste cuptorul la foc mic-mediu 350°F.
2Faina se cerne impreuna cu praful de copt si se pune peste margarina impreuna cu zaharul si ouale. Se amesteca pana se omogenizeaza. La sfarsit se pune si laptele care se amesteca pana se incorporeaza. (Nu va speriati ca este asa lichid aluatul, nu-i mai trebuie faina).
3Compozitia se pune intr-o tava unsa cu unt sau ulei si tapetata cu faina.
4Prajitura este gata in aproximativ 40 de minute cand incepe sa capete o culoare aurie. Se taie rece. Prajitura va avea blat si crema (nuca de cocos se ridica la suprafata devenind cremoasa).

e de pe vulpeabucatar.ro. acolo e si cu imagini. Spor la treaba, Alna2700. eu pe forum aici am citit de ea, parca de la Bebelusi? E fff gustoasa daca iti pla ce nuca de cocos.

Nu cumva asa trebuie sa se aleaga crema, si de asta se si numeste "imposibila"? Ma gandii eu acu'

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Cami avem noi vecini dar nu prea ne bagam in seama...noi locuim aici de un an jumate si nu prea am avut ocazii sa ma bag in seama cu vecinii (alte locuri,alte obiceiuri),si oricum cred ca noi suntem cei mai tineri de pe strada!E adevarat ca e o strada tare linistita fata de cea pe care am locuit inainte asa ca ....nu am ce face...noroc cu forumul ca mai socializez si io...virtual.
Micola multumesc de reteta ! i-am dat un copy paste ca nu ma pot apuca acum...e marait rau David,nu stiu ce are...si plus ca ieri am bucatarisit toata ziua...asa ca mai fac si ioi pauza!Nu de alta dar o sa ma fac cat China tocmai ce am bagat 2 ciocolate mici...

Poop!

Alina mamica fericita de Alex (14/08/1997) si David (12/02/2009)

DAVID LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI la Nathalie de Iris, Bianca de @lex@nra si Ioana de Catisto!

Anuc, cum se simte Ioana? Sper ca e mai bine

Distractie faina la fetele care se intalnesc in parc

Kristinuz, sa stii ca daca mai alaptezi organismul tau deja "prepara" anticorpi pentru bebe. Iti zic io, aia cu nas rosu de Dumbo, care in ultimele saptamani am racit cobza de 2 ori da' uite ca bebe a fost OK (ultima data chiar nu a luat nimic de la mine). Sanatate multa sa scapi repede de raceala

Bebelusi, daca isi gaseste tati lu' bebe job super-bine platit ma inscriu si eu pe listuta (am vrea noi bebe2 cat de iute, da' la situatiunea financiara de acum mai devreme de 3 ani nu "incape").

Oooo poze noi cu bebelusi frumosi! Ce imi place
Rein, e tare dulce Alexutu... baltica o curata mami, nu?
Arriel, felicitari pentru botez

Azi e zi de vaccin la noi, si sper sa il si cantareasca pe bebe, sa vedem "cum stam" cu greutatea.

Intr-alta ordine de idei, m-am cam suparat una buna ieri seara, amicii care aveau pana acum grija de pisicile noastre cand eram noi plecati se pare ca nu vor mai putea sa le ia(poveste luuuunga, enervanta si complicata!) si va trebui sa gasim o alta solutie. Probabil cam costisitoare, sa cazam 3 madame la "hotel de pisici" timp de 3 saptamani nu va fi ieftin.
Si colac peste pupaza trebuie sa renunt la inelul pe care-l purtam langa verigheta, luindu-l azi-dimineata in brate pe bebe am reusit sa-l zgarii usor pe pielicica cu el .Uuufff... noroc cu ce m-a invatat tipa de la reiki "inspir aerul pe nas...il expir pe gura..."



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sorry, Dark pt matzele tale.
Aici mai exista o varianta si anume o persoana autorizata careia ii lasi cheia vine o data/doua ori pe zi acasa la tine sa hraneasca pets si sa le socializeze. E mai ieftin decat boarding-ul.
Mi se pare o varianta mai umana decat hotelul de pisici, care pana la urma inseamana o cusca mai mare. Eu de cate ori o las acolo mi se rupe inima.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput