Mamici si burtici din BAIA MARE (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hello, hello,
in sfarsit avem si noi carucior, putem sa iesim la plimbari mai lungi, sa ma anuntati si pe mine cand sa ma alatur. Habar n-am sa-l folosesc, in sensul ca nu stiu sa-l inchid/ deschid/ reglez pozitii etc., ma uit la pozele cu instructiuni precum curca-n lemne. Mi l-a lasat vara-mea deschis si cred ca asa o sa-l cobor 3 etaje, ca eu sunt handicapata rau cand vine vorba de "tehnologie". Poate o sa ma lamuriti voi, care va pricepeti la asemenea vehicole.
ID-ul meu, pt. cine vrea: migubigu.
Sa nu uitati sa-mi spuneti si mie cand va plimbati;).
Pentru cine stie modifica listuta, o rog s-o treaca si pe Sophia mea: Sophia Diana, nascuta in 24 aprilie 2009, 3.170 g. 54 cm, cezariana dr. Costin (am uitat prenumele; ala tanar, in orice caz:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Salutare fetelor, cum sunteti? Sper ca bine, ca n-am timp sa citesc din urma. De marti am inceput sa mutam lucrurilew in noul apart., si inca n-am terminat, sa speram ca maine dimineata e ultimul transport, eu sun inca pe baricade la impachetat, sotul la munca iese dimineata, asa ca .....am sa fac o noapte alba.
E nasol ca unde ne mutam netul de la firma de aici nu are acoperire, decat peste vreo 2-3 luni, iar daca nu gasim alta firma , v-a fi nasol, fara internet , desi o sa incerc sa mai merg in oras la net, dar nu e la fel ca de acasa. Macar bine ca am semnal la antena si mai pot veda ce se intampla prin Romanica.
Plec la impachetat, intru mai tarziu, poate nu dormiti toate.




PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Ilinca ce carucior ai? Eu nu-l pliez pe al meu niciodata :D
Mi-ar trebui cam multe maini sa o tin si pe Sofia, si carucorul si ce pun in cosul de sub carucior

Irlandeza spor la impachetat!

Sofia http://b1.lilypie.com/9Cq2p3/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

buna seara tuturor...

noi suntem suparati un pic...marc are niste bubite mici in gurita, doua sau trei, afte sunt, cred, azi noapte a facut febra 39.1 si azi toata ziua a avut 37.9 la pranz, 38.4 dupa masa si acum sigur e mai mare...doarme de mai mult de doua ore, i-am dat laptic si doarme in continuare, saracutul n-a vrut sa manance nimic, doar lapte cu cereale i-am dat si dupa masa a mancat 100 grame de legume cu pui cu greu...de ieri scoate intruna limba afara cand ii dau mancare...mi-e asa mila de el, mi se rupe sufletul, e prima noastra problema...dimineata mergem la doctor...pentru febra i-am dat panadol si pe gingii i-am pus glicerina boraxata dar nu simt ca e mai bine...offffff...altadata m-as bucura ca doarme, acum vreau sa se agite, sa fie vesel, sa se joace...si e asa de molesit....

va dorim sa aveti o saptamana frumoasa...speram sa fim bine sa ne putem vedea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata

Malinka, multa sanatate lui Marc, saracutul, sper ca e mai bine azi. Daca e o infectie in gurita incearca si cu Tantum verde spray, este si in varianta pentru copii.

Ilinca, lasa ca-ti "tomnim" noi carutul, hai la intalnire. Sophiphi. De abia astept sa va vad.

Melly, ce face fluturica? Pe unde ati umblat in weekend?

Mihor, trimit azi mail-ul cu diversificarea, am uitat

Irlandeza, spor la impachetat

Noi suntem OK, Carla are foarte multi nervi si plange cand o las singura, dar niste urlete din acelea cu lacrimi de crocodil. E o smechera. Am fost ieri afara, prin parc, a fost foarte foarte cald, era singura fetita imbracata in pantaloni scurti si tricou. Am vazut copii inveliti cu paturi . Si nu mai bea lapte seara, maxim 50 ml, asa de sete - in conditiile in care ultima masa, cea de cereale e la 18... Cam 300 ml/zi se aduna cu tot cu cerealele. Nu's ce sa fac cu ea... Nici la mancare nu exceleaza, dar macar nu face fitze (multe) . Azi ii introduc pestele, i-am luat pastrav file si il fac la cuptor

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Malinka multa sanatate lui Marc. Incearca glicerina boraxata cu nistatin.

Anca multumesc de e-mail. Acum am ce sa citesc

Sofia http://b1.lilypie.com/9Cq2p3/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_mun spune:

salutare gagici
am reusit sa va citesc din urma, noroc ca nu ati scris prea mult.

ce e cu copii acestia, si alex joi noaptea a facut febra 38.5 si

i-am supozitor de novocalmin iar de vineri ii dau panadol dimi si

seara dar nu a mai facut febra, sper sa nu mai faca, desi am fost la

doctor si l-a consultat si a zis ca nu are nimica, sper sa fie bine.

dar ce sa mai zic de mancare, dezastru total si am fost foarte

multumita ca in urma cu o saptamana asa de bine manca iar acuma dupa

ce a facut febra nu mai mananca aproape deloc, oare chiar sa fie dintii?

noi ne intoarcem in baia mare abia luni dupa masa.

multi pentru toata lumea si sper

cand o sa mai citesc sa fie toata lumea bine


Mami Ana si Alexandru (04.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

ana_mun multa sanatate si lui Alex!

Fetelor ce mai faceti? Asa e de pustiu pe aici...

Am descoperit si eu cartoful dulce. Am cumparat 2 cartofiori mai mici din kaufland. I-am taiat cuburi si i-am pus la steamer 10 minute. Ce mult imi plac!!!!!! Sunt super super super! Mi se pare ca seamana la gust cu dovleacul numai ca mult mai bun. Am de gand sa fac o tarta cu cartofi dulci.

Sofia http://b1.lilypie.com/9Cq2p3/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauco spune:

Salutare!

Vad ca sunt cam bolnavioari copilasii. Si a mea e racita. Stranuta intr-una, ii curge nasucul toata-i muci, nu prea mananca, un pic de febra aseara... Of of. Bineinteles ca a luat de la Bogdi. Asa ca sunt acasa cu amandoi bolnaviorii. Ieri am iesit un pic dar m-a batut soarele in cap si n-am stiut cum sa vin mai repede acasa. Nici nu-mi vine sa mai ies pe caldura asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

da, se pare ca e ceva cu copilasii, cum s-au inteles ei....mai mai
am fost si eu cu Stefi la medic azi si are un pic gatul iritat dar se pare ca motivul principal al grevei foamei sunt niste masele
sper sa treaca cat mai repede ca asa o sa inebunesc incet...

deci multa sanatate piticilor si o noapte linistita va doresc

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput