Burtici fericite de septembrie-octombrie (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Monica, pumnii stransi la morfo 2. Abia astept sa ne povestesti despre bebitul tau. Asteptam amanunte.

Dana 21+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna fetele,

Bafta celor care azi merg la eco.
Sanatate celor bolnavioare.
Inlegere la serviciu celor suparate.

Va pun si eu pozici cu bebelul meu dar si cu mine cu burtica.

Va pup si miscari placute in burtici

Noi doi



Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ioanna, am facut la Catedrala Sf COnstantin si Elena la Piata Muncii. Intr-adevar este frumoasa si spatioasa, nu moare lumea de cald la slujba, a fost super. Preotii in schimb zici ca erau din filmele cu Stan si Bran



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 21+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Monicutz, n-ai plecat sa vezi randunelul?

Tinem pumnii si asteptam numai vesti bune .
Saluta-l si din partea noastra, ii pregatim niste zane de generatie de mai mare frumusetea!!!

Pupam cu drag!

Starchi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doro76 spune:

Monica-tin pumnii la eco. Tu de cand nu l-ai mai vazut pe bebe?

Ioana-eu nu rad deloc de pistrui ...ca mie mi-a aparut masca aia de sarcina, adica pete pe nas, pe obraji...la fii-mea mi-au aparut pete dupa ce am nascut si le-am avut cateva luni, dupa care au disparut..

Fetelor, vreau si eu parola de la mailul comun. A propos, care e mailul comun? Eu, de la sarcina, sunt cam tampitica..

Doro 22+ cu si Eva Maria (28.04.2005)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Doroteea&year=2009&month=9&day=16&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:


Cand nu-l simtiti pe bebe miscand, beti un pahar de apa si culcati-va pe partea stanga. Va incepe sa miste in 5-30 min.

Daca nu si nu, ori doarme si incercati mai tarziu, ori sunati la doctor.
La prima sarcina asa am facut de fiecare data cand ma speriam ca nu misca (de cateva ori pe zi ), doar 1 data i-a luat 20 min. sa miste, in rest misca in cateva min. Acum am reusit sa-i invat programul de somn, asa ca nu ma ingrijorez decat foarte rar.
Aici daca vreau sa merg la dr. intai trebuie sa vorbesc cu asistenta care ma intreaba daca am baut apa, daca nu, sa revin. Niciodata n-am mai revenit, a functionat de fiecare data.
Eu am terminat cu ecografele, data viitoare il vad cand il nasc. La fel toate celelalte gravide din tara asta. E diferit sistemul, am fost foarte speriata la inceput ca nu semana cu ce ziceau fetele din tara, dar la fel ca Lutoniana m-am linistit singura ca trebuie sa stie ce fac, n-o fi Romania singura tara din lume unde se nasc copii.


Diana 23 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DEci tocmai m-a sunat soatza din dotare ca el e in MIlitari si nu ajunge in timp util sa ma ia Ma apuca toti nervii pamantului... am al 5 jumate eco.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 21+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

daca va zic ceva nu radeti de mine nu-i asa?

mi-au aparut pistrui pe nas!

Ioana 21+ cu

bebe Carol Ioan




Pistruii apar de la vantul de primavara!

Gianina 20+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Monicutz, nu te agita, linisteste-te. Mai ai o ora la dispozitie. Stabiliti un loc convenabil de intalnire si ia un taxi pana acolo.

Hai ca o sa fie bine!

Pupam cu foc !!

Starchi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

diana, sa sti ca eu am tinut minte sfatul tau de prima data. Da nu bagasem la cap faza cu 5-30 de minute si evident ca nu misca imediat



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 21+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput