Burtici fericite de septembrie-octombrie (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Monica la ce ora tinem pumnii ca nu mai tin minte? Oricum o sa fie super si abia astept sa vii sa ne spui cat de dulce era bebe si cum o saluta pe mami pe ecran.
Sincer, sunt tare dulci asa cand ii vezi la eco, dar in primele saptamani de la nastere te intrebi unde era bebele ala mic si bun si cuminte cand asta tipa tot timpul si nu intelegi de ce pentru ca asta e treaba lui de bb.

Crissbebe, serios acum, eu as spune, nu acuzator, nu urat, nu nimic, le-as spune sefilor ca ma simt rau din cauza ca am racit si ca aceste conditii din birou nu numai ca nu ma ajuta dar imi agraveaza starea. Pe bune, doar sa fie consemnat undeva (chiar si prin vorbe) ca tu i-ai anuntat ca nu-ti face bine mediul in care lucrezi si sa fie un pic speriati in caz ca te vei simti si mai rau. Poate, cine stie iau vreo decizie, te muta undeva, iti dau un paravan, un birou liber, etc. Mai ales ca nu le convine sa iti iei medical, dar nici sa suferi in tacere, copilul tau ce zice?

Clau 21+ si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Salutare burticutelor
MONICA bafta la ecograf si sa vi cu vesti bune
Sanatate tuturor mamicilor care sunt bolnavioare sa speram ca se vor reface repejor
Mandra mea se pare ca e tare lenesa azi dar nu ma mai panichez ca nu are rost,oricum face ce vrea
Azi am facut si noi 20 de saptamani fix si sa speram ca o sa fie bine inca pe atat,Va si o zi frumoasa tuturor

19+ se pare ca va fi AMALIA ANDREEA



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Bine v-am gasit!
Eu am lipsit vreo doua zile...Am fost si eu la ecograf, dar n-a vrut bebe sa-mi arate ce e...Stratea asezar chiar cu spatele....
In rest, e bine, ,doctorul i-a studiat mai ales inima, cordonul ombilical, spinarea....
E dezvoltat in parametri normali, exact atat cat trebuie.Eu am calculat 19 saptamani, ecograful la fel.

oricum pe la sf lui mai-inceputul lui iunie merg la 4D si acolo spe sa vada si mai bine restul organelor, inclusiv putulica...
Monica, succes la eco!
fetelor, eu iar ma numar printre bolnave....iar am racit!

Sper sa treaca repede si sa nu fie ceva grav.

Va pup pe toate, fara nicio exceptie!!!

Mariaanna
19+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mariaanna, las ca bine ca e bine fata ca o sa iti arate ea pe pasa data viitoare



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 21+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Am incercat sa trimit niste mesaje si mi s-a blocat accesul la net si am pierdut tot. Nu mai stiu cine zicea ca i-a iesit siderimia crescuta. Si la mine e la fel, dar medicii mi-au zis sa nu ma ingrijorez.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

daca va zic ceva nu radeti de mine nu-i asa?

mi-au aparut pistrui pe nas!

Ioana 21+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Am gasit! Era vorba de Danuta. Ce valori ti-au iesit? Poate poti sa ne povestesti si noua ce ti-au zis medicii.

Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Si inca ceva. Eu am o teorie conform careia Dumnezeu iti da inapoi exact ceea ce ti-a luat. E chestie observata de mine la toate mamicile de ingeri



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 21+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Sideremie...mie mi-a iesit 167.

De regula la femei e pana la 130 max 145 iar la gravide 50-90.

Doctora mea a fost f ingrijorata cand i-am zis si mi-a zis sa repet de urgenta analiza.

Fierul in exces e f toxic pt bebe, plus poate cauza malformatii...chestii.
Vezi ca si pe internet gasesti multe informatii.

Ideea e ca doctora mi-a zis ca daca dupa ce repet e tot mare, trecem urgent pe tratament. Mai multe nu stiu.

Dana 21+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

monica spune-mi te rog la ce biserica ati facut cununia religioasa? este tare frumoasa

Ioana 21+ cu

bebe Carol Ioan

Mergi la inceput