Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Buna ziua la gravidute
Fetelor eu deja m-am saturat de caldura,nu mai vreau,nu mai pot sa dorm noptile de cald,nu stiu ce o sa facem cu bebe,cred ca o sa transpiram la greu.
Giova si aici se da voie sa nasti cu sotul langa tine,al meu nu prea vrea ,ca zice ca nu vrea sa ramana cu sechele toata viata.
Maine dimineata avem si noi programare la doctor,abia astept sa-l vad pe bebita,si eu sunt anemica si iau de o luna fier,azi schimbam si noi semnatura

Dienuta 33+ Eduardo

AMR 7 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Alina, nu am reinut unde stai, dar e bine daca pe aproape. Iau Magnetrans forte 150 mg si Femibion 400 +DHA. Aceleasi le-am luat si la prima sarcina, doar ca magneziu ceva mai tarziu cand aveam carcei, nu pentru contractii. In sapt 42 mi-au provocat nasterea...Philip nu se grabea deloc sa vina pe lume.
Sa stii ca si Stefan e pe lista mea, pe a sotului doar Paul, ce pe mine nu ma incanta

Giova, al meu sot a asistat la nastere ca asa a vrut el si la cateva zile mi-a spus ca i-a crescut respectul pentru toate femeile care traiesc asa ceva. Acum zice ca vrea din nou sa asiste, sa vedem de s-o descurca Oma cu Philip.



30+
Piersicoiul www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">Philip www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">5 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:


Buna fetele,

Vad ca se inmultesc semnaturile cu 30+ asta inseamna..ultima suta de metri .

Azi daca a fost mai racoare am avut si pofta de mancare..si daca tot am avut am bagat un Tower Fillet de la KFC..nu dati cu rosii ca era nepicant .
Vreau sa repet si eu analizele sa vad cum stau si eu cu toate cele dar abia la sf lunii am eco morfofetala si apoi merg la dl dr.

Sa stiti ca eu dorm noaptea, ma trezesc la pipi de 2-3 ori dar apoi incalec perna de gravida si bag somn. Ma culc destul de devreme 20:00-22:30 si ma trezesc cu noapte in cap 06:30-07:00. Cred ca perna asta ajuta destul de mult caci stau comfi pe ea..fara ea ma dor tate cele ca nu pot sa ma sprijin calumea sau sa ma proptesc pe parti. Ba ieri am bagat si o ora de somn cand am ajuns acasa pe la 16:00..si seara am cazut lata...Dar vine ea caldura iar si vad eu cum stau cu somnul atunci. Oricum eu am de gand sa folosesc AC caci este pus pe hol, nu sufla direct in sufragerie sau dormitoare.

Apropo de caldura, vad ca sambata la intalnirea noastra or sa fie 32 grade (la umbra )..venim in chiloti si burta goala sa ne recunoastem ?.
Si se mentine ora 12:00-13:00 da? La foisorul fanfarei auzisem eu o propunere? Altele......?



s30 Eva

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,care mergeti la intalnire,sa nu uitati de pozePooh,mami de Timea(15.06.05) si 32+AMR 8 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

INUTSA ,si eu dorm f rau dar cica e normal in ultimul trimestru ,toate sunt normale ca daca deschid gura ca ma doare ceva aud: e normal ,lasa ca mai ai putin , da ,dar pana atunci imi cam vine sa plang cateodata ca ma dor oasele si spatele si bantui noaptea ca o fantoma si am si toane...... astea mai mult cand vine noaptea ca ziua nu prea le bag in seama...

Eu nu l-as lasa pe al meu sa asiste,in primul rand ca sigur ar avea ceva de comentat la doctori ca nu fac bine ceva, ca asa e el;sau ma astept ca a un moment dat sa lesine ca il ia trmuratul doar cand vede un ac, e in stare sa ma astepte la poarta spitalului


Meleea 29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetele
giova si eu sunt de aceiasi parere cu tine in legatura cu asistarea sotului la nastere,prefer sa nu vina poate ramane saracu traumatizat,el spune ca daca tin neaparat vine dar se vede pe fata lui ca nu prea vrea cred ca ii este frica
in legatura cu analizele si eu am lipsa de fier mi_a dat sa iau niste vitamine cu fier dar doar pt 2 sap
de dormit vad ca incep sa am si eu probleme si am niste arsuri de azi dimineta de imi vine sa mor
aseara bebica era supe

monica mamica in devenire+32denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi
amr 8sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetele
giova si eu sunt de aceiasi parere cu tine nu vreau sa asiste sotul la nastere poate ramane saracul traumatizatsi apoi cred ca ar lesina sigurasa ca prefer sa nasc singura
in legatura cu analizele si eu am lipsa de fier mi_au dat niste vitamine sa iau doar 2 sap
de dormit vad ca incep sa am si eu probleme dorm cam rau de cateva zile si apoi azi am niste arsuri de imi vine sa plang
aseara bebitul era f activ se misca burta mea in toate directiile

monica mamica in devenire+32denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi
amr 8sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sunt si tatici curajosi. De ex. finul meu vrea sa asiste la nasterea flacaului. Stau in Spania, acolo sunt alte conditii...nu ca la noi...open window catre expulzie.
Eu vroiam sa fie alaturi de mine, sa ma sustina, nu sa se uite mai jos de sani (sa spunem), dar daca asta e dorinta lui..o respect. M-am descurcat bine si prima data, sper sa o fac si acum.
Sunt tatici mandri ca au taiat ei insisi cordonul ombilical....al meu nici la pozele lor nu s-a putut uita.

am stat si eu o ora in pat...nu am dormit ca bb avea program de zbenguiala si nu i-a convenit pe nici o parte.
macar eu dorm noaptea...inca destul de bine. Mi-e greu cu intoarcerile de pe o parte pe alta, dar atat.

Maine terminam si noi sapt.30, intram in 31.
Se ridica parul pe mine... tot mai putin avem.

_
Gio29+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna fete!
nu am mai scris de mult, dar v-am tot citit.

fetele care iau fier si se constipa....incercati sa-l luati cu vit C. mie asa mi-a recomandat doctorita. se absoarbe mai bine si nu constipa. eu nu am avut probleme cu constipatia de la fier...din contra...

la mine sotul a asistat la prima nastere, chiar ma ruga medicul sa-l las sa intre in sala de nastere, ca nu prea eram de acord. si cu sigurnata v-a asista si acum, chiar daca voi naste la alt spital si cu alt medic. a si pus problema asta, chiar de cand aveam cateva saptamani. si traumatizat nu a ramas, din contra, a fost impresionat si incantat. oricum, s-a consumat f mult in momentele alea, ca era parca mai sfarsit decat mine...

cat despre intalnire, blanca, ai dreptate, cred ca cel mai bine e in chiloti si sutien

flosideea, intrebai la un moment dat de eco doppler si ti-am raspuns atunci. dar iti mai spun si acum, am facut asa ceva si m-a costat 95 ron. doar masurarea fluxurilor pe arterele uterine, ombilicala si fluxul cerebral la bebe. asta in bucuresti la sanador.

pup

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si cu Tudor Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

am pus cateva poze la semnatura

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006)
si cu Tudor Petru
poze

Mergi la inceput