Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,cele care sunteti anemice sau aveti lipsa de fier,ce valori v-au iesit la analize?Moniland,parca tu ai scris undeva valorile tale de la analize....la mai postezi inca o data te rog?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 32+AMR 8 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Pooh, uite si eu eram(sunt de fapt) putin anemica.
Hemoglobina (asta arata daca sunt anemica, nu? sa nu gresesc...) e 12.24, iar intervalul este 12.30-15.30

Iulia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

La mine e asa(defapt valorile la care am probleme:*HGB(crd ca-i hemoglubima).....9.53*HCT...........................30.1*PLT...........................111*FIER..........................5.12Mi-a prescris niste fiole(Tothema),tratament 10 zile,iar dupa aceea Sorbifer Durules,de 2X1/zi....Ah,si mi-e frica de constipatie,de morPooh,mami de Timea(15.06.05) si 32+AMR 8 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia28 spune:

Pooh, valorile normale pt hemoglobina sunt intre 11.7 si 15.5, din pacate si eu stau f. prost am doar 10.3, doctorul tipa la mine la fiecare control ca o sa nasc un copil anemic. Dar nu prea am ce sa fac, eu toata viata am ost la limita inferioara, si acum chiar daca iau si fier si elevit si mananc ficat....tot prost stau.

Am inteles totusi ca bebelusul isi va regla nivelul de fier din organism dupa ce voi naste, sper sa nu-l afecteze foarte tare.


In rest fetelor, mai am putin si intru in panica....doctorita mea m-a programat deja pt cezariana, pana la urma va fi o albinuta de iunie, dar pt mine tot zmeurel ramane, asa ca pe 24 iunie o sa-l vad pe bebica.


Cumparaturile imi sunt pe ultima suta de metri, camera e gata, de acum asteptam.

In rest eu ma simt f. bine, nu prea ma pot plange de nimic, nu mi s-au umflat mainile, picioarele, inca dorm bine, kg am 12 in plus, dar in ultimele saptamani pun f. putin. Sper doar bebe sa fie sanatos, nu l-am mai vazut de pe 11 aprilie, si abia pe 23 am programare, mi-e tare dor de el.


Bia 33+ Tudor Mihai

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Wow,pe 24 iunie va veni pe lume primul zmeurel?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 32+AMR 8 Sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

'neatza fetele!

De 2 nopti am insomnii,sunt rupta de oboseala si nu pot sa adorm .Acum lucrez in forta dar revin...

Nicolica,bine ai revenit,ziceam mai demult ca tu nu stai prea departe de mine.De care magneziu iei 3/zi?Eu iau tablete de magneziu Verla,se mai intaraste burtica si la mine dar nu de speriat,din pacate la prinz nu dorm,nu am cum.

A,nici io nu vibrez la numele Patrick si din pacate,nume de baieti imi plac putine si cele care imi plac is date printre cunoscuti dar totusi am ales nume pt baietel defapt fiica-mea l-a ales si de cel putin 2 luni ii zice asa,noi ne-am obisnuit pt ca defapt noi il propusesem pe lista ei.Le-a povestit si la colegi de Stefan asa ca au inceput si ei sa ma intrebe "Ce face Stefan?Cind vine pe lume?".

Revin...



Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Bia, si eu sunt tot o albinuta....cezariana intre 25 si 30 iunie....momentan.
Vedem la inceputul lui iunie daca nu cumva da semne ca ar fi mai grabit.
Mai avem putin.
E cazul sa incep sa-mi cumpar una-alta pt. spital.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Atat e de mare burtica 32+ Robert Constantin
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare, zmeurici!

cum dormiti voi zilele astea? eu nu reusesc sa adorm si pace. ma foiesc pe toate partile, si bebelina e agita din cauza asta sau o fi normal sa dorm asa pe ultima suta de metri?

---------------
Inesa [ 31+] cuBianca
http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Legat de analize mi-a spus dr. ca in sarcina ei accepta valoarea la hemoglobina de minim 10g/dl, si eu am 9,9 ; iar hematocrit am 31% si minimum acceptat de dr e 31,5%. M-a diagnosticat cu anemie gravidica si pe chestia asta iau 1 tb de centrum materna/zi. Fierul mi-a iesit in limite normale, iar leucocitele chiar daca au fost mai mari nu l-au interesat.


28+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Pai eu stau chiar bine cu fierul, e undeva catre 11,4 ultima data. sa vedem poeste 2 sapt. cum va fii. La mine limita incepe de la 12. Dr. a zis ca e ok, oricum.

Eu sunt ok, azi am cam umblat prin oras dupa una alta....tot cu durerea oaselor dupa mine....e nasol cand umblu pe jos, in masina sau pe scaun e cel mai bine.

Danielle, daca sotul vroia, putea sa asiste la nastere...dar dupa ce am vazut eu in sala de nastere si travaliu...ma bucur enorm ca nu a venit. Mai bine sa ma vada curata si cum ma stie...e ceva prea intim..parca. pe bebe il vede imediat dupa nastere...pe mine mai tarziu si totul e ok. Mi-ar fi frica sa nu ramana , traumatizat...caci eu am ramas cand am vazut cum nastea o tipa...dar un barbat???

fug sa ma intind si eu putin, azi nu face fiu-mio inot si il scot la ora 16...asa ca timp mult nu mai am.
e si urat afara......de maine iar se incalzeste.


_
Gio29+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput