Pepenasi iulie - august 2008 ( 116 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kamelya

cand am ramas gravida aveam 40 kg imbracata...in ziua cand am plecat la spital sa nasc aveam 56 kg jumate la 2 zile dupa ce am iesit din spital aveam 49 kg...acum mi-e frica sa ma sui pe cantar ca am slabit speram sa raman si eu cu ceva kg...cel mai bine m-am simtit cand aveam 47 kg

_

buburuza mea


de Daria Ecaterina 14.07.2008






Vio29 ete bre, vezi pe cine ia vantu' ???

Ia hai uimeste-ne, cat ai acum?


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si[b] un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Neata!
M-ati atins la punctul sensibil cu curele de slabire,ma lupt cu 4 kg ca sa pot ajunge la greutatea de dinaintea sarcinii dar e tare greu...
Ileanna mi-a placut ce ai scris despre slabit.
Flo cand punem de-o plimbare prin cartier cu puiutii?
Ce ma enerveaza vremea de afara,bate vantul si nu m-as incumeta sa o scot pe Ralu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Curand, curand Tecky!

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

am 43.4 kg imbracata intr-un tricou si pantaloni de trening iar in timp ce ma cantaream Daria era in fundulet in patut si ce s-a ridicat singura in picioruse

_

buburuza mea


de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kamelya

am 43.4 kg imbracata intr-un tricou si pantaloni de trening iar in timp ce ma cantaream Daria era in fundulet in patut si ce s-a ridicat singura in picioruse

_

buburuza mea


de Daria Ecaterina 14.07.2008






_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Mneata fetele!!!
Katalyna, m-ai facut azinoapte sa stau pana la 3, m-a prins emisiunea si m-am uitat pana la sfarsit. Te-am vazut, esti o frumoasa! Pacat ca v-a aratat asa de sumar...
Oooo, chiar nu-mi vine sa cred ca s-a scos pragul de 4000. De fapt asta ramane de vazut, multe au promis, putine s-au si vazut infaptuite... nu ca m-ar afecta pe mine cu ceva... m-as bucura pt. mamicile care au peste 4000 sa fie asa.
Vio, ma intrebai ce inaltime am: 1,60 m si 60 kg, inainte de sarcina aveam 52 si tot eram cu celulita dupa mine. Fetelor, nu va mai luati dupa ceea ce vedeti in poze, stiti si voi f bine ca hainele pot camufla f bine o gramada de "secrete" numai de noi stiute. Eu umblu cu blugi stramti si tricouri mai largute de-aia nu se vede in poze ce am pe dedesubt! Dar la mine, 8 kg in plus se vad! Si la mine nu merge faza cu mancatul dupa ora 6, aia e o regula pt. oamenii "normali" care se culca la 10-11 seara, dar eu care stau pana la 2-3 noaptea credeti ca rezist? Mananc pe la 9-10, si tot aia e, 5-6 ore inainte de culcare.
Cuscra, asa sunt si eu, slabesc doar cand sunt suparata, abatuta, stresata... dar atunci imi scade si sistemul imunitar si ma imbolnavesc, asa ca... pas supararilor! Io mi-s de-aia cu gura la urechi toata ziua, nu ma mir ca si fii-miu ma mosteneste.
Flo, bobu de orez se ia indiferent de ora?



Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

'neata...

IRISS...imi pare rau ca nu ne mai putem vedea...
Multumesc pentru aprecieri!! si tu ai 2 copii frumosi!

Cura de slabire
...eu am 1.70 inaltime si 63kg. Am mai putin cu 1 kg decat atunci cand am ramas insarcinata. Eu am luat doar 12 kg pe care le-am dat jos imediat. Am venit acasa fara 9 kg. Iar cele 3 s-au dus imediat. Am dat de fapt vreo 5 jos,dar dupa ce mi-am mai revenit am mai pus un kg. Si eu faceam ex pentru tonus. Acum ma cam doare un pic operatia cand mai fac ex Pilates.Asa ca mai am un pic de burtica.

MONI..si eu zic sa nu-i dai antibiotic.Dar nu stiu ce l-ar putea ajuta..

Vad ca Irina nu mai e atat de mucioasa.

TURTURICA...asa e si sotul meu. El nu are nici o problema ca Irina mananca putin...spune ca daca e vioaie si vesela sa o lasam in pace...eu incerc tot felul de chestii..poate,poate papa si ea ceva.
Si eu parca am creierul adormit...abia ca mai citesc cate ceva,dar in rest...nimic.Mi-e groaza cand ma voi intoarce la serviciu...

FLO..felicitari pentru cura de slabire! La mine nu tine..exact ca si ANKA..daca nu mananc si sunt stresata slabesc imediat. Eu in general mananca destul de putin. Pai sa va spun meniul meu intro zi.
Dimineata la ora 10 mananac un iaurt cu cereale. Apoi mai mananac la 18 ceva(ciorba sau un fel 2 sau daca nu am ceva mezeluri dar foarte rar) si cam atat. Mai beau o jumatate de l de apa si vreo 2 prejiturele magura. Cam asta e tot ce mananc eu in fiecare zi.Nu beau cafea.Acum ca o sa vina vara o sa mananc doar rosii cu branza.

Nu mai stiu ce vroiam sa scriu. Iri nu am apucat sa mai intru pentru ca am avut multa treaba. Si cum avem kineto in mijlocul zilei...

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Kamelya, felicitari Dariei pt. ridicatul in picioare, si Nicholas face asta de cateva zile, dar ce ma dispera pe mine e ca o face si seara cand il pun la somn, rupt de oboseala, el e in picioare. Aseara de nu l-am pus inapoi de vreo 20 de ori... L-am pus la culcare la 10 si el a adormit abia la 11. Faza e ca nu are inca curajul sa se lase inapoi jos in fund si oboseste, ii tremura picioarele si se apuca de plans...
Ma fac ca n-am auzit de cele 43 de kg ale tare. Grrrrrr....

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Am gasit www.femeia.ro/sanatate/dieta/dieta-cu-orez-nefiert.html" target="_blank">aici despre dieta cu orez nefiert, bine-ar fi sa functioneze... Eu una o incerc. Deci, orezul se ia dimineata, pe stomacul gol, eu am luat aseara, inainte de culcare.

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

IRISS...din ce am citit am inteles ca acum vor da 85% indiferent de salariu. Pai de acum o sa se tot faca copii ...

Kamelya..Felicitari Dariei!!!
Irina mea nu are nici un gand deocamdata,dar o sa se ridice si ea...
Fug sa ii fac mancarea...pe care sper sa nu o mananc tot eu

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput