Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (120)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Lidia si eu ma gandeam sa merg in ior din acelasi motiv, dar nu stiam nici un copil de-acolo si n-avea fata cu cine socializa. Acu' ca voi mergeti ... o sa venim si noi. Ne primiti?


cu cresa part. vs bona, as opta pt cresa totusi. Socializeaza (am un fix ), nu-mi intra cineva strain in casa si alte cele ... ne mai gandim, oricum

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Anca, imi pare rau ca sarbatorita e racita sanatate

eu am carutul asta: http://www.pegperego.com/page.php?sid=da6b09e3bb48badccd489ef31c4930f3&pageid=IJVNL001&idf=04&idp=0000000214&cl=N de la ei. arata bine SI-ul si 6 kg ... super!

andy.p uuuf ce sensibiloase avem

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata,

Bitza multumim de cafea si tot tacamul, e tare buna!

Feliiii ce posesiv este Vlad!

Lidia legat de hepatita B stiu ca se iau niste masuri speciale in timpul nasterii legat de tratamentul mamei, iar copilului i se administreaza un vaccin. Cand am ajuns la Elias cu travaliu fals era o mamica cu hepatita B care nastea. Natural. Sotul a adus de acasa un vaccin pentru bebe cand s-a apropiat momentul. Am uitat cum se numea.

As mai scrie dar nu ma lasa botzul cu ochi.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Lidia, imi pare rau. Sunt complet paralela nu stiu nimic de Hep B si sarcina. Sper sa fie ok sora ta.

Ancule, multa sanatate Carlei. Cum a racit? A luat de la ceilalti copiluti?
Arata bine Peg Pereggo ala, si culoarea imi place. E ff usor, 6 kg, atat are si caruciorul nostru.

Preety
, wow ce parada modei faceti voi Mai ce ochi are fii-ta, superbi. F mari si profunzi. Bascutele sunt "made by Claudinna" sau cum?

Claudinna, tu pe unde haladuiesti?

Piolica, fi-miu doarme de la 21h00/ 21h/30, pana la 07h30/ 08h00.
Eu zic ca e destul.
Doarme acum, de ex, de pe la 09h00 pana la masa de 10h00. Si mai baga o portie de jumatate de ora dupa masa de pranz si apoi afara.
Cam o ora jumatate doarme ziua, nu mai mult.



************************************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.(Jules Renard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Neata si de la noi

Mimihoo, Babytza, Andy.p

Lidia cand eram in maternitate, la terapie intensiva cu mine era o mamica cu hepatita B... i se spusese clar ca nu va putea alapta... in rest bebelusul era perfect sanatos... vaccinul se procura gratis de la stat... se face o cerere la Minister (parca) si se procura de acolo...







Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008)
Mamica de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita! si Bazar pentru Sonia si Andrei!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

EvaF multumim
Intr-adevar sunt "made by Claudinna" dar din pacate nu sunt toate ale noastre... cateva sunt pentru o alta prietena a mea... noi doar le probam...

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008)
Mamica de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita! si Bazar pentru Sonia si Andrei!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Ref Claudinna - este plecata in provincie ptr o perioada... de-aia nu mai apare momentan... oricum sunt incantata de talentul ei!!!

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008)
Mamica de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita! si Bazar pentru Sonia si Andrei!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Anca multa sanatate printesei !!!!

Preety votat pestiucul

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Eva, eu sunt putin racita, fie a luat de la mine, fie diferentele astea de temperatura soare/vant. Deocamdata nu ii curge tare nasucul iar febra nu mai are...sper sa-i treaca si sa nu se agraveze. Ea nu mi-a mai facut niciodata febra, decat in urma vaccinurilor

Mi, tnx pentru raspuns.

Mamidestefan, multa sanatate surorii tale

Si pentru cine intereseaza (parca CD cauta un carut usor) Peg Perego Si este 835 ron la Chic bebe.ro. Mie una imi place de mor, si culoarea e dementiala, ma bate gandul sa-mi schimb carutul dar al meu imi aminteste mereu ca suntem in plina criza ...

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Anamona, part II

Legat de diversificare, eu ii pregatesc mesele pe loc si incerc sa nu manance nicio zi ca ziua dinainte. Ii fac dimineata banana+ para+ branza+suc porto sau banana+ mango+ branzica, banana in genere e regula dimineta.

La pranz ii combin doar 2-3 legume atat, nu fac supa. Ieri de ex am avut rosie+cartof dulce+branzica+ iaurt.
Sau dovlecel+broccoli+ardei+branzica si iaurt.
Nu ii pot da cartof normal ca nu il suporta, numai cartof dulce. Dar nu la fiecare masa.
Ii mai dau si galbenus fiert tare de 2 ori pe saptamana.
Carnita nu ii dau deloc. Ii voi da in curand si peste.

Daca sunt facute inainte cu cateva zile mananca dar nu se omora, eu de obicei dovlecel fac mai mult si bag la conge, celelate legume gen rosie, ardei, broccoli, le prepar pe loc si accepta dovlecelul facut inainte dar in combinatii cu ceva proaspat.

Seara este regula 1 mar cu iaurt sau o para cu iaurt daca nu am mar. Dar incerc sa ii dau mereu macar un mar pe zi. Daca nu i-am dat seara a doua zi dimineata ii dau cu banana un mar.

Iaurt ii dau Napolact de 200gr.

Nu papa borcanase, nu a incercat niciodata. Eu am o problema cu mansarda, nu pot lasa copilul sa pape daca nu vad cu ochii mei ce s-a pus acolo. Asa sunt eu, ce sa-i faci...Am zis ca in concediu daca nu am conditii ok sa ii fac ma aventurez la un borcanas, sa vedem
Nu mananca biscuiti, pufuleti sau alte snacks-uri intre mese sau la masa, snack-ul lui e tzitzi ritzi.

Nu bea apa la masa nici dupa, asa doresc sa se invete mereu.

Cam asta fac eu..


************************************************************************************
Eva & Luca Noah (08.09.2008)


E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.(Jules Renard)

Mergi la inceput