Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (120)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Ce idee buna cu laptopul Ada, saru'mana
carucior de pe net nu pot sa iau decat daca merg inainte prin magazine sa caut, sa fac flotari cu el in spate, sa imi fac idee cat e de usor (kg trecute pe site nu imi spun mare lucrudin pacate)

Giuli, te hartuiesc si eu cu tricicleta, are un nume? sa o caut si eu prin zona

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Ieeeeee suntem in finala. Cam slabutz Elena , parca n avea putere.Sa vedem poate isi revine totusi ca e pacat de melodie

Lidia m ai vazut si nu ai strigat?Sa sti ca tot Laureta sunt si in realitate asa ca intorc capul daca imi aud numele
Imi pare rau pt surioara ta. Nu mai stiu unde citisem ca era o mamica cu asa ceva care n a avut voie sa alapteze dar in rest bebe era ok, unde am citit oare la noi sau la alta odisee

CD zici ca miroase rau masca? Ma mai gandesc atunciDe cadou ma gandesc la masinutza Chicco, are mai multe chestii in ea, Inisa a primito la 1 an juma de Craciun si se joaca si acum
https://www28.safesecureweb.com/zwetiwear/productImages/510_1.jpg



de http://b5.lilypie.com/NKkUp3.png" target="_blank">Inisa Ana-Maria si http://b1.lilypie.com/HuLCp3.png" target="_blank"> Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Buna seara

Nu am mai intrat demult si acum de cand am intrat savurez din capitolele trecute si nu ma mai satur.
Evident ca primul lucru pe care l-am facut a fost sa vizionez clipul.

Babytza meriti toata lauda, foarte bine facut si combinat cu melodia de fond, excelent. Iar vor mamicilor , aveti niste copii frumosi ca nu ma pot decide deloc care e cel mai frumos . TOTI sunt frumosi, au niste ochi de-ti vine sa-i...
Am voie sa trimit si eu o poza cu Anna? Unde s-o trimit, pe ce adresa?

Mai citesc un pic si revin.

fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

CD, la vremea cand am facut eu statistica (august 2008) cel mai usor carucior era brevi b-fly, 4kg200. Nu se lasa spatarul, si daca scoti gluga e si mai usor.
Se pliaza umbrela, si cam atata face...

4k200 e destul de usor. L-am folosit pentru Teo, cand eram gravida in ultimele luni cu Radu, si nu mai puteam cara nimic. Oricum, mai usor n-am cunoscut... n-am vazut, n-am auzit...

Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

ingros si eu randul cucuvelelor

spuneti-mi si mie o chestie....gresesc daca insist sa ii dau copilului laptele meu cu lingurita si nu cu biberonul?

Logica mea a fost ca nu are rost sa o invatz si cu bibebronul la varsta la care oricum trebuie sa se invete cu linguritza si la care poate incepe sa bea cu canitza cu cioc.

Problema e ca face fitze la lingurita....ieri a acceptat sa bea direct din pahar insa astazi l-a respins categoric.


Un motiv contra biberonului ar fi ca o eventuala bona nu ar mai insista asupra linguritei la supa sau cereale, le-ar baga dierct in bibe ca ar fi mai simplu iar eu nu as avea control....

Ufff mi se parea ieri un asa mare progres cu paharul ca sa regresam acum la bibe.....

As vrea niste raspunsuri fara menajamente......mama imi face o mare morala zilnic ca o sa slabeasca copilul din cauza incapatanarii mele


LE: pro lingurita: cu bibe s-ar putea intarca precoce, lucru inadmisibil deaorece doar prin alaptat o mai tin in forma (cu pompa nu reusesc sa scot mare lucru (120 ml la servici din ambii sani dupa 3 -4 ore de la ultimul alaptat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

ada, multi pupici curajosului de teo
am citit si pe blog povestea
sa stii ca si eu imi pun aceiasi intrebare legata de acele jucarii...mai ales dupa ce am vazut un episod din dr house in care niste bebelusi au fost grav infectati prin intermediul unor ursuleti de plus si a unei infirmiere mucioase......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

eva, incredibil cat a evoluat luca noah, felicitari

apropo, ceva tips despre mancat? pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

cd, deci te-ai mutat p-acilea pe langa herastrau.....

zi-mi si mie pe pm pe unde, poate ne intalnim si in parc daca iesi dupa 16-17....temporar suntem vecine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Piolica multumesc de info cu ochelarii, eu vazusem aici pe nasul bebelusilor dar nu stiam de unde si ce firma sunt, acum stiu de la tine si o sa caut tintit .

O veste buna, Anna de vreo 2 saptamani doarme toata noaptea.
O veste rea, de cand am inceput diversificarea, nu mananca mai mult de 50-60g si legumele nu prea ii plac. A incercat tati mar cu biscuite si culmea ca din acela a mancat cu placere. Tine de tati sau de gust, inca nu stiu. Din ziua aceea i-am dat numai mar cu biscuite si cu putin morcov si mananca. Maine vreau sa incerc iar fenicul, pe care l-am testat deja dar a varsat tot dupa ce a mancat.

In rest, ne asteapta in 2 saptamani mersul la cresa caci eu maresc procentajul de lucru, si mi-e o mila de ea ca o voi lasa acolo. Sper sa fie bine si sa-i placa.

Avem si noi doi dintoci, la primul a plans cateva reprize bune, la al doilea nu prea. Acum roade tot ce prinde, isi foloseste din plin dintisorii.

Revin maine ca acum imi cad ochii pe tastatura de somn...

Pupici la toate, sanatate la toti bebeii si somn usor!


fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

TREZIREAAAA!
si pt toata lumea.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput