Licurici de ianuarie-februarie 2009 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

si cristi merge la DM - eu stau acasa cu bebe

da duminica plecam la ms

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://b1.lilypie.com/hQRfp2.png

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

IrinaC, te-am mai intrebat dar probabil nu ai citit, asa ca mai pun intrebarea din nou: la 4 luni mai trebuie sa iau ceva pe langa vaccinul de stat sa fie similar cu infanrix?
Pentru 2 luni a trebuit sa iau separat HIB.
multumesc de raspuns

Ingrid si mie imi cade parul foooarte tare, adun cu pumnul.

Mie imi plac discutiile in contradictoriu pentru ca din ele se nasc ideile bune. Singura conditie e sa nu se ajunga la jigniri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StelaPopescu spune:

si mie imi cade parul si nucred ca vreti sa stiti ce explicatie am primit de la "babele" din famile : "incepe sa te cunoasca fii-ta"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Rein nu am obs adevarat.Nu stiu f sigur , cu asta incep, dar cred ca la gratuitate este tot TETRAXIMUL--mai mult ca sigur--pt ca obligatorii sunt DTP si polio-- iar Infanrix contine pt 4 luni si pt Haemophilus asadar ar cam tbui acelasi lucru cumparat.Ce e in minus este vaccinul contra hepatitei.Asta e sigurSucces.

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StelaPopescu spune:

rein daca stii ce contine vaccinul de la stat, poate reusim sa-ti dam un raspuns, eu personal nu stiu, ma duc sa caut cutia de infarix sa-ti spun exact ce vaccinuri contine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Oare cand se opreste parul asta din cazut ?. Nu de alta, dar ma cearta sotul ca am umplut toata casa de par, parca-s catel!Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Irina la noi schema de vaccin e un pik diferita: 2 luni,3 luni,4 luni,11 luni,14 luni, 4 ani si 9 ani.La 2,3,4,11 luni se face DKTP-Hib + DKTP-Hib-HepB + Pneu.


Fetelor ma ajutati si pe mine cu o reteta culinara cu piept de pui???

Alina mamica fericita de Alex (14/08/1997) si David (12/02/2009)

http://b1.lilypie.com/q9yhp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StelaPopescu spune:

in carnetelul de vaccinuri scrie asa : 4 luni - DTPa-VPI ; vaccinare antidifterica / antitetanica / antipertussis - DTPa si vaccinare antipoliomelitica - VPI
infarix-ul la indicatii terapeutice are urmatoarele: impotriva difteriei, tetanosului, tusei convulsive, poliomelitei si a infectiilor cu Haemophilus influenzae de tip b(ce naiba o fi insemnand asta).

Sper sa-ti fie de ajutor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

In concluzie cam asta tre sa iei in plus antiHaemoph influenzae de tipB

Stela uite aici:

http://en.wikipedia.org/wiki/Haemophilus_influenzae

Important e ca da pneumonie si meningita si la copii/ si nu numai aceste boli sunt/pot fi f grave

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StelaPopescu spune:

alina pai ia sa vedem , eu nu sunt maestru in ale gatitului, mie imi place tot ce se poate face repede, repede, de preferat la cuptor dar hai sa incercam ; pui sanghai cu susan la cre faci si un sote de ciuperci cu usturoi sau un sos din ciuperci cu pui si legume; snitele cu piure si salata; si preferata mea este tocanita de ceapa cu piept de pui .
poate mai vin si fetele cu alte idei ca ale mele sunt destul de modeste.
Spor la gatit.


Mergi la inceput