Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50Kg(1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

claudia..ce sa fac si eu?daca mai inainte cu forumul asta am ajuns sa manc perisoare prajite in loc de ciorba de perisoare?
am uitat oala cu ciorba pe foc si am acum perisoare prajite!si iaca-asa slabesc eu!acu bagai o rosioara..o branzica..un iaurtel..una alta..sa ma ajute la osteoporoza!
cat despre trecutul de 30,90 60 90..ne-am obisnuit deja cu ideea!acu..treaca de la noi-insa bine sa ne fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui uratica

hihi..galliciana-daca ai sti tu..cat m-am chinuit eu sa ajung la 50 de kg!!eu is disperata sa nu scad in jos!ca peste 50 de kg nu-mi fac probleme!
oana-ce bine ca vii cu burtica pe-aici!poate se prinde si la noi!macar sa vad si eu cum e sa vezi dublu in fata ochilor!bine..mai era o varianta sa vad si eu un test dublu..l-am incercat eu sa vad daca tine figura ..insa nu mi-a iesit..ca mi-a fost rau!
asa ca astept astept si iar astept!insa nu-mi pierd speranta!


mai, fata buna, esti taaaaaaaaaaaaaare simpatica!!!
e important sa vezi dublu, adevarat,dar numai in anumite cazuri....
dar in nici un caz cele scrise de tine.....cu.....
hihihi, uratico, hai ca ai fost tare de tot!!! cu pipilica si batul...
mama, nu ai vrea tu sa stii cat am suferit eu cand am fost de 40 kg..... ufffffffffffff,bine ca a trecut, de mult.....
Oana, eu nu prea fac operatii de-astea.......... mai bine ma mentin....sincer...
Esti bestiala la faza cu picioarele.....
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia79

Bine v-am gasit si la acest subiect ! promitator;)
cred ca limita ar trebui pusa la 70+( si-n fct de inaltime) nu stiu daca e cazul sa iti pui pb la 50 de kile sa iti protejezi inima. poate oasele de osteoporoza:))
eu am sarit la vreo 3 luni dupa fiv de 60 de kile. cam multe praguri anu asta 30(de ani), 60 (de kile).


happiness is a choice



bine ai venit, claudia79, chiar daca treci pragul unei anumite varste!!!
da,intr-adevar, mai bine oasele, ai dreptate, dar, deh....
noi sa fim sanatoase, stiti voi!!!
happiness is a choice, indeed,clau!!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Pipilica pe bat zici, pai eu de cand am reusit sa vad dublu la testul asta, am ajuns sa visez noaptea ca stau la coada la buda, in timp ce ma taie pe rupte. Noaptea trecuta eram intr-o casa imensa, la un bairam de poveste, erau vreo 5 bude, iar eu in loc sa vizionez mesele cu bufet suedez, ma puneam la cozi la pipilica, dar cum apucam si eu sa ma imprietenesc cu colegele de rand, sa mai stam la o sueta, ele intrau si eu tot cu pofta in cuie ramaneam.
Distrusa de disperare, ca deja ma taia de ma dureau toate cele in mine, m-am trezit tipand de durere si neputinta, apoi m-am bucurat nespus pret de cateva secunde ca NU E COADA, DOAMNE LA BUDA, E LA LIBER in casa mea, ceea ce deja era o mare realizare.
De multe ori insa l-as delega pe-al meu sa faca drumul pana la tron, ca tare lung mi se pare si e greu rau mai ales cu ridicatul la verticala.
Mai nou am vazut ca ii deschid pofta lui barbatu'miu, cum ajung eu la caldurica, cum se duce si el, in viata lui nu s-a sculat noaptea pentru asemenea activitati, deci se pare ca se ia totusi, ca si cascatul, sportul asta.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Onisca, esti de coma...........
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

ma..nu-i rau!daca se va trezi sa-i dea si tata ta in gurita micutei bebeline sau micutului bebelas..ar fi si mai bine!
haha..si il sunai pe al meu sot..sa-l pun sa-si faca un test!si ma intreaba pe un ton ff serios-era chiar ingrijorat.."esti iar in perioada de ovulatie si ai luat-o razna sau esti pe cm?"
saracu deja isi facea in minte scenarii-unde sa ma tina sa imi revin!da la cate suporta saracu din partea mea..credeam ca s-a obisnuit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

STITI CUMVA NR DR SORIN ESANU DE LA POLIZU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

galii, pot sa intru si eu ?
apropo de asta, cand eram micuta aveam o carticica"manusa"care mie mi-a placut teribil de mult.era chiar in forma de manusa si o gasise un soricel in padure si isi facuse casuta in ea.si tot timpul trecea un animalut pe langa manusa si intreba "cine locuieste in manusa?"si soricelul raspundea"soricelul chit chit,tu cine esti?/eu sunt broscuta oac, oac ma primesti si pe mine?"
asa si eu ma primiti si pe mine, mai ales ca ma incadrez.

galli, dragamea si cu dieta nu cred ca ajung sub 60 ...pana la 50 numai vb.

va pup si va doresc o seara placuta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

coca, bine ai venit printre noi!!!
sincer, eu nu, dar,poate, fetele te pot ajuta!
soricicoooooooooooooooooooooooooooooooo,
draga mea, bine ai venit!!!!!!!
carticele dintr-alea, frumoase,rau,pe vremea aceea, aveam si eu, si sper sa aiba si bb meu. cum sa nu vii tu cu noi aici???
uratica, te rog sa nu il stresezi prea tare pe dl sotul tau!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hmm..promit sa nu stresez una bucata exemplar masculin cu burtica!ca de..macar "soldatii" lui sunt super ok!apai daca-i stresez si pe aia ne-am dus de rapa!asa ca o sa stau cumintica in banca mea si o sa rad la luna..cand ma apuca pandaliile!
soricico-a venit o prietena la mine si nu stiam de ce turbase mata ei..hmm..simtea ea miros de soricica!hihi..nu va spun ca a trebuit sa plece prietena cu tot cu pisica-ca o luase razna de tot!!da tu esti cauza!stiu eu!
off fetelor..tocmai ma perindasem pe la toate subiectele ca sa-mi omor piticii de pe creier si sa ma relaxez un pic..si ma bucur ca am reusit!insa revin maine cu forte noi!
acum ma duc la o baita..ca poate vine oana si nu mai am loc!!si vorba aia..am asudat apasand intr-una tastele astea!o seara placuta va doresc si somn usor!

Mergi la inceput