Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50Kg(1)

Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50Kg(1) | Autor: galliciana

Link direct la acest mesaj

buna seara!
va invit sa scrieti ce va pofteste inima, va invit la discutiile zilnice, daca doriti; temeri, nelamuriri, si tot ce vrea sufletelul vostru!!!
Va pupic, va imbratisez, va astept la discutii, si la o listuta, daca doriti,cum vreti voi!!
Scopul, este acelasi!!!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

no..si eu daca am 50 de kg fix nu pot sa postez??nu e corect!vreau si eu sa-mi protejez inimioara!da mai ales capul!ma primesti si pe mine???please please please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

A, am uitat sa specific:
Aici au intrare doar cei sau cele cu inima mare, cu suflet bun, aspirante la bb1,sau bb 2, sau bb 3, cum vrea inima noastra!!!!
Deci, sa ne protejam inima, si sa ne ferim de oamenii rai!!!!
Este o vorba: Fereste-ma Doamne, de prieteni, ca de dusmani ma feresc eu!!!!! Sper ca nu ati uitat-o, nu??


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Draga mea, poti avea o inimaaaaaaaaaaaaaa f mare, te poftesc, aici cu noi!!!!!!!!!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Vin si eu cu vreo 57 de kile, dar jur ca acu' vreo luna aveam chiar 52, oare am sanse la buna dispozitie, ca sufletul inca nu mi l-am cantarit, dar inca n-am avut plangeri......
N-am prea inteles eu ce se da, dar daca e de luat, fiind femeie gravida mi-am pus si eu scaunelul aici, ca la toate celi imi pofteste inimioara......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Bun venit, Fata Mosului, te rog, multumesc, pt faptul ca te-ai asezat, dar, draga mea, tine minte la vorbele babii, totusi, 5 kg e putintel cam mult, puiucule!!nu face excese, te rog!
Uratico, dar, daca maine depasesti 50 kg, ce faci??? ne parasesti, asa, tam-nesam???
pupici la gagici, la voi, toate!!!! cele cu inima mare si f mare, mai ales!!!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hihi..galliciana-daca ai sti tu..cat m-am chinuit eu sa ajung la 50 de kg!!eu is disperata sa nu scad in jos!ca peste 50 de kg nu-mi fac probleme!
oana-ce bine ca vii cu burtica pe-aici!poate se prinde si la noi!macar sa vad si eu cum e sa vezi dublu in fata ochilor!bine..mai era o varianta sa vad si eu un test dublu..l-am incercat eu sa vad daca tine figura ..insa nu mi-a iesit..ca mi-a fost rau!
asa ca astept astept si iar astept!insa nu-mi pierd speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

A, pai stai ca alta-i matematica, e cu operatiune de scadere si apoi cu adunare, ca invers mai am multe de mancat in urmatoarele 4 luni, pana sa incep sa scad.
Plecai la drum cu 57 de kilisoare, care numa' rau nu-mi stateau la fizicul meu de vrabiuta de liceu, de nici cu un saru'mana nu ma alegeam cand ma etalam in locuri mai serioase si am coborat timp de vreo 17 saptamani pana la vreo 52, de nici picioarele nu stiau cum sa stea drepte cand le puneam pe verticala.
Acus, am ditamai burdihanul, niste bete de picioare la set cu niste scobitori de maini, de zici ca sunt fiinta aia atarnata in spanzuratoare, din jocul cu acelasi nume...
Deci am luat cu imprumut de pe toate oscioarele corpului si am pus pe burdihan, nu stiu cum s-au distrubuit kilele, dar asa arata cantarul bunei mele dispozitii.....

Mai, asta cu luatul gravideniei, eu tot incerc smecheria asta cu barbatu'miu de cand sunt grea, ii tot dau si lui sa bea dupa mine, doar doar il las si pe el greu, ca el zice ca tare frumos e sa fii gravida si tare bine arat si ca imi zambeste tot corpul si numai raze de soare eman, desi eu numai o muma a padurii vad in fata ochilor. Dar zau daca-mi iese si desi el nu e greu, eu il vad frumos cum zice el ca as fi eu, cred ca undeva ceva tot se intampla, dar inca nu va dau formula pana nu o testez pe toate animalutezele familiei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hihi..si eu care aratam ca o umbra..la 42 de kg nu acum mult timp in urma!!uff..ce face infertilitatea asta din noi!
dar..treaba-i buna daca daca vom fi si noi posesoare de burdihan!abia astept!insa pana atunci sa ne bucuram de viata si de inima asta mare mare pe care o avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

mai..si poate sotulica meu e gravidut..ca ceva burtica poseda!la asta eu nu m-am gandit!ia las ca vine el acasa din delegatiuni si il pun sa faca un pipi pe bat!poate e gravi si eu ma chinui degeaba!
hmm..oana m-ai bagat la idei!acum ma gandesc..sa-i propun sotului o cezariana,epidurala sau sa nasca natural?
haha..abia astept sa-l pun in tema!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Bine v-am gasit si la acest subiect ! promitator;)
cred ca limita ar trebui pusa la 70+( si-n fct de inaltime) nu stiu daca e cazul sa iti pui pb la 50 de kile sa iti protejezi inima. poate oasele de osteoporoza:))
eu am sarit la vreo 3 luni dupa fiv de 60 de kile. cam multe praguri anu asta 30(de ani), 60 (de kile).


happiness is a choice

Mergi la inceput