Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (03)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Am uitat sa urez si eu LA MULTE LUNITE celor 7 sarbatoriti de astazi. Mooama, ce de aniversari, daca am papa cate o felie de tort pentru fiecare am mai face o burtica

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Si, in final, muuulte zambete de la noi pentru toti ghioceii si mamicile lor http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/91105#

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, Sophiphi a mea e tot mai rasfatzata si santajista, tot timpul ar sta cocotzata pe umarul meu ca o maimutzica. Ce sa fac daca e asa irezistibila! Dar la inceput era usurica precum fulgu', acum o simt din ce in ce mai grea, nu stiu cat a luat de cand a iesit din spital dar se vede si pe haine cat a crescut. Caciulitzele la fel, la inceput ii erau ca niste oale imense toate, acum ii sunt bune. Cat ar trebui sa ia in greutate copiii in primele 2-3-4 saptamani?
Noi am primit din maternitate cadou o pungutza cu mostre de Mustela, crema de funduletz, de fatza, ceva gel...Crema de funduletz e grozava, cred ca de-aia au dat cadou mostre ca stiau ca da dependentza. Cand s-a terminat mostra am dat 2 zile cu pasta Petrini dar mi s-a parut mult prea grosolana pentru curuletzul ei de regina, deja avea tenta roshiatica asa ca am mers val-vartej si i-am luat o Mustela ca aceea primita in spital, dar maaare. Nu stiu daca functioneaza la toti, dar pentru noi e grozava.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Multumesc pt urari. A fost foarte frumos la botez; intim, doar familia. M-am bucurat mult ca l-a botezat fratele meu.
Raaluca o sa pun si poze Multumesc si pt sfaturile legate de mersul cu masina. Insa tot nu stiu cum sa fac sa fie mai bine...Va pupam si noi

LA MULTI ANI GHIOCEILOR DE ASTAZI!!!

Ayla ieri nu am putut fi alaturi de Alma si de voi, decat cu gandul si cu sufletul .

Am si un mesaj de ieri de la Anca:
"De ieri suntem acasa, mai am ceva dureride cap de la rahie si in rest dorm si alaptez. Peste miercuri sper sa imi revin. Bb e frumos si cuminte. Pup mult "
Anca te asteptam cu drag sa ne scrii despre nastere si bebe.

Dyana felicitari pt casa noua

Kea si la noi a functionat ucatorul de cateva ori, dar acum parca s-a cam plictisit de el.

Cativ13 noi folosim crema de galbenele de la Plafar Sibiu. Cica ar fi cea mai buna. Noi nu am avut prob pana acum.



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Multumesc tuturor fetelor pentru urari!
Din pacate, Radu are colici intr-o forma destul de severa, in timpul zilei rareori doarme si in general numai cand iesim afara. Am incercat cam orice, dar fara succes. Dupa masa tipa cat il tin plamanii desi ii scot gazele
Va admir si va invidiez ca aveti timp pentru voi, eu am nevoie uneori sa dorm sau sa mai fac cate ceva prin casa si daca nu-l scoate cineva afara, nu reusesc sa fac nimic.
Sper ca odata cu cresterea sa se mai amelioreze.

As vrea sa urez si eu La multi ani tuturor ghioceilor de azi.

Mamica fericita de Radu Stefan (11.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Maria, pentru noul capitol. Ce mai faci? Esti ok?

Carmenada, sangerarea mea da semne sa se fi oprit..sau cel putin curge din ce in ce mai rar si slab cantitativ. Dar cu dr vorbesc abia peste 2 ore, cand am programarea de 6 sapt. Sa vedem ce imi spune. Sincer...am mari emotii. Sper sa imi zica numai de bine.


Ayla, unde esti??? Raspunde, te rooog!!!


Simina, ai fost la dr? Ce are Mazarica? Bobitza de cafea sau lumanare???




Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)






Nici acum n-am plecat de acasa
Aveam programarea la 18:40 si mi-a zis sa mai sun pe la 20:00 ca s-a decalat mult programul. Probabil ca pe la 10 intru si eu!

Spun si eu La multi anighioceilor de astazi!!

AYLA aici suntem toate, daca simti nevoia sa vorbesti cu noi te asteptam , daca nu, iti respectam dorinta!

13+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, Sophiphi a mea e tot mai rasfatzata si santajista, tot timpul ar sta cocotzata pe umarul meu ca o maimutzica. Ce sa fac daca e asa irezistibila! Dar la inceput era usurica precum fulgu', acum o simt din ce in ce mai grea, nu stiu cat a luat de cand a iesit din spital dar se vede si pe haine cat a crescut. Caciulitzele la fel, la inceput ii erau ca niste oale imense toate, acum ii sunt bune. Cat ar trebui sa ia in greutate copiii in primele 2-3-4 saptamani?


Cunoastem treaba cu maimutzik! Ba Adela are pretentia sa stau si in picioare la faza asta. Acum kipurile mi-a dat voie sa stau pe scaun la calculator, cat mananca ea... A mea a luat 500g la 2 saptamani (comparativ cu externarea, nu cu nasterea); 880 la 3sapt; 1000 la 4sapt; 1200 la 5 sapt. Cu alte cuvinte, la 5 saptamani de la nastere avem si noi 4kg.


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Haha..Ilinca...welcome in clubul "mamicilor plimbarete" (a se citi care fac kilometri prin casa). Eu nu mai stiu sa iti spun pe de rost cit a crescut si cum, dar stiu ca la o luna de la nastere luase 1 kg.

Si la noi a functionat fooaarte bine crema de galbenele luata de la plafar (3,4 ron). Cu ea am "reparat" funduletul cind s-a iritat, acum o dau preventiv la fiecare schimbat, dar numai in zona in care se murdareste daca face bashinutze "umede", si nu avem probleme. Talcul, sapromedul, bepanthenul etc nu au fost ok pentru noi - nici rau nu au facut dar nici nu ne-au ajutat.

Ayla, pupam mamica !

Am pus poze noi pe blog... de la baitza si din weekend.

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Haha..Ilinca...welcome in clubul "mamicilor plimbarete" (a se citi care fac kilometri prin casa). Eu nu mai stiu sa iti spun pe de rost cit a crescut si cum, dar stiu ca la o luna de la nastere luase 1 kg.

Si la noi a functionat fooaarte bine crema de galbenele luata de la plafar (3,4 ron). Cu ea am "reparat" funduletul cind s-a iritat, acum o dau preventiv la fiecare schimbat, dar numai in zona in care se murdareste daca face bashinutze "umede", si nu avem probleme. Talcul, sapromedul, bepanthenul etc nu au fost ok pentru noi - nici rau nu au facut dar nici nu ne-au ajutat.

Ayla, pupam mamica !

Am pus poze noi pe blog... de la baitza si din weekend.

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)


PISIGRI m-am delectat pe blogul tau !!! Ai talent la scris pisico !!! mi-am amintit de copilarie cand saream elasticul si din pacate pare asa indepartata dar asta e , o sa traim a doau copilarie in pas cu fetele noastre !! sa fim sanatoase !!!


Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Of, bebe al meu s-a iritat la fundulet, are si kk cam iute asa ca i-am dat 3 lingurite de suc de morcov.La fundulet am dat cu sudocrem, sper sa ii treaca repede.
Era pe forum cum se prepara orezul pt.bebe mici (Stefan are 2 sapt.), imi poate zice cineva?

Am mai adaugat niste poze pe acest link ...
http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?start=0

Mergi la inceput