Timisoara Impreuna(148)Purtam in suflete un inger!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

o saptamana usoara va doresc si eu

... si

Aida ... 20+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata si de la mine....sa aveti o zi faina si o saptamana cat mai buna!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Aidutzo te pup si eu !
M-am gandit ieri la voi si azi te-am vazut in pozele de pe site-ul Agendei. Chiar ma gandeam la coincidenta dintre E.M.M.A. si Emma.

O saptamana frumoasa si usoara la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Salutare fete dragi,
va tzuc in grup si va doresc o saptamana usoara.

Aidute pup, fata.
Licu mic si drag..ce sa mai zic, te iubesc pui de om...

Noi am venit ieri de la Deva, am fost in excursie la maman. Nu mai fusesem de foarte mult timp...M-am simtit ca alice in wonderland...am gasit acolo totul exact asa cum le-am lasat, neschimbat, mai apare cite un butic nou, dar strazile, locurile, oamenii parca tot acolo, neatinsi de timp...Gasit visele mele inainte de-a ma face om mare , gasit fluturii din cap, toate alea frumoase adunate in sertarul copilariei si adolescentei...pe cind credeam ca lumea-i minunata, parintii nemuritori si toti oamenii sunt buni, drepti si blanzi...
Ei well a fost o intalnire...rascolitoare ca sa zic asa.

Dar sa revenim in realitate, de azi cura e pe lista, mai danzeaza cineva cu mine au ba??
Ia hai cu planul de bataie...

tzuki la evribadi






Emma este iubire in sufletul meu.
Feelings.
www.piduk.blogspot.com" target="_blank">Piduk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Pai, da...
Ando, de azi incepem operatiunea Gogoasa infuriata!

Nu mai deschidem la Femina intim, ca nu are sens...ne sustinem aici...
numa va rugam pe cele care nu tineti cura sa fiti blande cu noi, nu veniti aici sa va intindeti retetele culinare, aveti mila de noi...

Pentru inceput, hai sa vedem cine ni se mai alatura.
Deocamdata:

1. IO
2. Anda
...............




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet Povestea unui Licurici!

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickip spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doris-Alina


Pentru inceput, hai sa vedem cine ni se mai alatura.
Deocamdata:

1. IO
2. Anda
...............




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet Povestea unui Licurici!

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories


eu

=>

1.Doris
2.Anda
3.Vicki
4....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Vicki, tu ce dieta tii?
Anda, dar tu?

Pe a mea o stiti...cu scrumiera...
In plus de scrumiera fara paine...fara catrofi...fara dulciuri...




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet Povestea unui Licurici!

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... mai nu fiti rele si primiti-ma si pe mine , io nu o sa tin o cura dinaia ... dar macar painea si dulciurile sa le scot ca si asa masa de seara e doar un fruct deja de mult timp ...
pliiiiiiiz si io ... ca daca nu doar retete va bag aici hehehe

Aida ... 20+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Bine, te primim...cu conditia tu sa fii aia cu fructele, cu cosul plin, fara banane...





www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet Povestea unui Licurici!

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickip spune:

Eu am uitat sa dau neatza, asa ca dau acum: 'Neatza

Eu am o dieta ce a mai dat rezultate asa ca tot pe aia o sa o tin:

--cat mai putina paine,fainoase,cartofi, daca se poate chiar fara ar fi ideal
--orez de max 2 ori pe sapt sau chiar mai putin
--fara dulciuri, fara mezeluri, fara prajeli
--cat mai putine branzeturi grase (cas, cascaval, telemea)

--mananc: piept de pui, peste, pulpe dezosate si cu toata grasimea taiata, la gratar, la cuptor, fierte sau eventual daca imi este f pofta de mancare asiatica un pic prajite in ulei
--legume, fructe
--lactate degresate sau cu putina grasime
--cereale
--apa si ceaiuri min 2l/zi
--pe langa asta incerc sa ma incadez si intr-un numar de max 1500 de calorii pe zi (atat as avea nevoie ca sa ma mentin fara sa fac miscare). Caloriile le calculez cu aproximatie si ochiometric...asta pt ca am mai tinut o cura asemanatoare si atunci le-am invatat.

--sport: bicicleta statica, sau aerobic (cd-urile de care va spuneam de sport cu florentina) acasa, inot si POATE o sa incerc si alergare, cu toate ca pana la varsta asta nu am fost niciodata in stare sa alerg mai mult de 300m

TARGET-ul meu e sa du jos vre-o 4 kg, max 5, asta pt ca am mai dat jos 5 la cura precedenta.
Oricum eu cel mai mult imi doresc sa dau jos din centimetrii de pe coapse si solduri, asa ca eu trebuie sa ma axez in primul rand pe miscare.

Aida te primim cu conditia ca sa ii dai lu bebe tot ce are nevoie si sa nu exagerezi.
Adica, tu sa nu renunti de tot la paine, ci numai sa o reduci, dulciurile sa le inlociesti cu fructe inclusiv banane, ai voie sa renunti de tot la mezeluri, prajeli, carne grasa, sucuri acidulate, produse de patiserie.

Mergi la inceput