Pepenasi de iulie-august 2008 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

OOKA, sa va fie de bine tzarcul, si Luca urla de obicei cand il pun, dar asta e, macar il stiu in siguranta cand am treaba. Sunteti in mutare sau v-ati relocat deja?

BOBITA, chiar ca multe coincidente, daca vrei mai povestim pe mess din cand in cand, cine stie ce mai descoperim, nick-ul meu e moni2400 .E drept ca nu prea stau in ultimul timp, ca daca e vreme frumoasa prefer afara, dar poate ne nimerim candva. Maine seara cica e luna plina,poate dupa aceea va fi mai bine.

Eu pana luni sunt doamna ca a venit mama pe la noi si mai am cu cine sa-l las pe Luca.

Fetelor, 2 lucruri vreau sa va intreb, care pe mine ma dispera:

1. Pepenasii vostri stau cand ii incaltati? Ca pe mine ma trec toate transpiratiile, Luca are un stil de a-si incovoia laba ca si gheara de vultur cand il incalt, de ma apuca toti nervii pamantului pana reusesc si imi vine sa arunc la gunoi toti pantofii si sa-l las descult.

2. Dar sa le dati diverse siropuri cu seringa stau ai vostri? Ca noi de catva timp tot cu siropuri suntem, ba de tuse, ba calciu, ba multivitamine si e un chin ca scuipa si se murdareste pe bluzita de numai dar nu vrea sa inghita si gata, nu mai vorbesc de scandal. Deja urasc toate siropurile...

Weekend placut la toata lumea! Se pare ca vom avea supervreme.

Monica, mami de Luca

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

nici la mine nu a mers forumul....

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

AM stat mai mult pe-afara azi ; a fost superba vremea...eu m-am transformat intr-o patlagica la cat m-am bronzat...

Ce bine ca s-a lamurit cu indemnizatia!!!

Kamelya, da intentionam sa mergem si cu \mihaita desi am o strangere de inima...nu ca as avea ceva de mers cu el in lume multa ...eh...sunt rubedeniile lui Daniel care la botezul nostru nu au vrut sa vina, dar vin la cel al cumnatei...

Flori, Maitreti, nici mie nu mi-a mers forumul in jurul orei 18.00

Multumesc frumos de urari...

Cu tarcul...eu am tarc de cand avea Mihaita 6 luni...nu ii placea sa stea in el pana acum o luna, cand a inceput sa se aseze singur in fundulet si sa se ridice tinandu-se de margini...Il mai las acolo cat intind o rufa, spal un vas, desi pe zi ce trece ii place din ce in ce mai mult sa stea sa se joace in tarc.. Inca ceva, am citit intr-o revista ca nu e bine sa le dai toate jucariile de-oadat copiilor , se plictisesc de ele, asa ca si eu ii schimb lui Mihaita de fiecare data cand il las in el jucariile...

Nu stiu daca mai intru in weekend ( noi mereu avem cate ceva de facut in weekedn )... va doresc un weekend minunat !!!
toti pepenasii..

Cristina, mami de Mihaita 30.07.2008




O sansa pentru Stefanel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

moni nici al meu nu prefera seringa, a luat de colici si de atunci nu mai vrea, dar le ia cu lingurita, sau le mai amestec cu fructele...

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

cristina mi-ai adus aminte de rufe am o masina cu rufe ude si neintinse de pe la pranz

moni de incaltat nici a mea nu prea vroia incaltata da' cu o incaltaminte la care se cracaneaza destul de bine in fata pe unde intra talba am reusit si de atunci numai asa ii cumpar papuci. iar siropurile i le dau cand e intinsa pe masa de infasat si bag seringa pe langa obraz oblic si imping cate putin si ia.

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:


MONI..te-am adaugat la lista...Mai ai sa imi dai acceptul...
Irina sta la incaltat,dar in momentul 2 isi scoate orice fel de pantofi. Nu sta cu ei in picioare neam...
De medicamente ce sa mai spun...isi face o sila de zici ca isi da matele pe afara. Si eu trebuie sa ii dau fier acum...dar daca ii pun in mancare simte imediat si vomita...si apoi nu mai vrea mancare si nu vreau sa nu mai manance...Nu stiu cum sa fac...
Eu i le pun in lingurita...ea deschide gurita dar isi face sila...
Acum chiar am plecat. Noapte buna va doresc si un weekend placut!!!

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

Moni a mea sta la incaltat, dar nu sta cu ei in picioare, face ce face si gata pantofii, daca n-are pantofiori isi scoate pana si ciorapii, dar nu cu mana.
Cu siropurile vad ca e mai pretentioasa, dar le inghite pana la urma si din seringa, insa Alex era mai "mancacios". Chiar imi aduc aminte cum radeam de el ca avea doar o saptamana si dr din spital mi-a zis sa-i dau calciu si ii dadeam din ala din fiola nu sirop si el plescaia cu mare placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irolf1 spune:

In seara asta am realizat ca ne confruntam cu o problema. Este a 3a seara in care urla in momentul in care o bag in apa. Atinge apa cu picioarele si incepe, nici n-apuc s-o las in fund. Prima oara am zis ca poate a fost apa mai rece, cat a avut bubitele i-am facut-o mai calduta pt ca se irita mai rau. Ieri seara am zis ca pote e prea obosita, ca apa era chiar buna. Acum a fost mai calda, ca na am zis sa incerc si asa. Imi dau seama ca e un plans diferit, dar nu-mi pot da seama de la ce
Ati patit asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


de pe la noi
-aici cand ploua (sau nu numai) copiii au asa ceva: http://www.reima.fi/collection/papaya/ -la fel si geaca, cand e nevoie: http://www.reima.fi/collection/avocado/ (si dupa cum vedeti si din poza, cizmulite de ploaie si chiar palariuta. Deci nu-i problema! Chiar si manusi de ploaie!
-pantalonii se dau mai mereu... peste hainutele bune... si se joaca si-n nisip si unde o fi...

Sau salopete... http://www.reima.fi/collection/larix/

Hainele sunt pt. primavara/toamna (chiar si vara, la noi e mai racorica, dar sunt tot felul de materiale.. sa nu transpiri, sa poata corpul respira, etc. vant...); si normal de iarna.

Pueti vedea intreaga COLLECTION la www.reima.fi

I,J ,N & E
--------------------------------------------------
"One who knows languages feels home everywhere."
(Dutch saying)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Dragele mele, va multumesc foarte mult pentru urari. Cand voi termina cu problemele o sa scriu din nou, momentan chiar nu am cum.
Copiii sunt bine, stam mult pe afara si ne jucam.

Inca o data va multumesc si va doresc din suflet toate cele bune.


Diana, mami de Iulia si Andrei

Mergi la inceput