*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (49)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

http://www.petitieonline.ro/petitie/petitie_pentru_demiterea_din_functie_a_ministrului_muncii_marian_sarbu_datorita_faptului_ca_nedreptateste_si_isi_bate_joc_de_femeile_cu_copii_si_institutia_familiei_nealocand_nici_pana_acum_cei_85_pro-p04653049.html

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

David-Andrei
BOTEZ
Povestea nasterii






http://b1.lilypie.com/iOAIp2.png
http://lilypie.com/pic/090116/7IMD.jpg




pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

858 - 2 euro/SMS - INIMA COPIILOR
Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Monicus, votat si eu una-ntruna. Cat despre ajutor, mame....si la mine e cam la fel. Zic eu cu gura mare ca n-am nevoie de ajutor, insa, de multe ori, citindu-va, nu neaparat astept un ajutor, cat tanjesc dupa ce si cum ar trebui sa fie acum mama, sau bunica. Pe zibe o ia cu frica in brate, sau doar daca i-o dau eu, prea multe nu ma intreaba despre mine sau ea, si din toata relatia mea cu ea, incerc sa invat ceva - doar totul se intampla cu un scop, nu? - sa fiu eu pt zibe mama dupa care uneori tanjesc, prietena, confidenta, cea mai importanta persoana din viata ei, si TOT ce inseamna mama.

Mav, tin pumnii la condus, e asa de fain, dupa cum spune si Eli

Olivia, si la mine e nebuloasa cu dive, si-nca n-am inceput. Azi am luat un steamer si un storcator de fructe. Strocatorul e Moulinex, l-am incercat, e super, se poate colecta si pulpa ca sa nu-i dau suc chior, steameru e no name, dar pare ok, maine il testez si va mai spun. Mirtha, te-am intrebat ceva de steamer pe mess, ignora mesajul, ca planta de mine nu citise toate instructiunile.

Bravegirl, cum esti astazi?

Babyzapi, nu-mi aminti de ministrul muncii, ca azi efectiv de frustrare ca ne iau si cele 2 mil - si la mine situatia e cam ca la tine - mi-au dat lacrimile de frustrare, si l-am injurat cum n-am mai injurat demult...

Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

am o intrebare incendiara

mamicile de bb2, voi l-ati exclus total pe bb3 din planuri sau va mai ganditi? eu trebuie sa pun in pod hainutele masura 56-62 si ma ia asa o nostalgie cand ma gandesc ca nu o sa mai imbrac nici un bebe cu ele ...

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Fetelor, l-am auzit pe ministrul muncii declarand ca totul a fost o neintelegere si ca nu se pune problema sistarii alocatiei pt copiii ale caror mame beneficiaza de indemnizatie de 85% din media veniturilor profesionale.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Am uitat sa multumesc pt urari.

Bertha, nu m-am uitat azi deloc la stiri, sper sa ai dreptate.

Alra, si eu fac la fel, o pasez la toata lumea. Eu sunt fericita fara soacra, Dzeu s-o odihneasca, insa am doua mame, care fac cat o soacra grozava, ma termina cu sfaturile , le-o tot retez da` tot nu se prind.... ramane sa-mi imaginez ca le-am pus pe `mute`.

Bebecris, oare nu poti da un edit la mesaj sa-l modifici sa revenim la pagina normala?

Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Oliv, pediatra mi-a spus sa ii dau primele 2 luni de dive papica proaspata (adica preparata zilnic). Apoi poate fi tinuta o zi la frigo. Cauta o sita prin care sa treaca legumele ...eu asa le fac...zicea alra ca se baga aer daca le blenduiesti. Ulei de masline e ok sa-i pui (de trei zile ii pun si eu. Lamaie nu ii pun, sare nici atat (pana la 1 an).

http://community.webshots.com/user/annes06

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Diamisha este vorba de ordonanta nr. 96/2003 privind protectia maternitatii care spune la art 17 ca poti sa reduci programul de lucru la 6 ore pe zi pana la implinirea varstei de 1 an a copilului pt alaptare. In plus trebuie o adeverinta de la medicul de fam prin care sa ateste ca alaptezi. Daca nu ma insel, textul ordonantei se gaseste pe adresa de mail comuna pe la mesajele de inceput, un mesaj trimis de Mirtha.
M-am amuzat de patania cu soacra, poate Alra are dreptate, trebuia sa o lasi sa-i faca baie sa o treaca toate apele, noi asa am facut Acum, desi stam in acelasi oras, spune ca e asa de obosita si nu poate sa vina sa vada nepoata dar ii este un doooooorrrrr de ea de nu mai poate

Mihaela de Miruna Cosmina (13.11.2008)

Pozele mele

Mirunica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:


Diamisha, m-am distrat cu soacra ta de numai... dar te inteleg, chiar daca eu nu am asemenea probleme. A mea nu se baga in treburile astea (locuieste si in alt oras, este adevarat), nici cu mama nu am vreo problema.
alra am ras cum pasezi tu Nicolu la musafiri sa il schimme si alte cele, si sa nu dea cu el de pamant . Mda, cunosc senzatia... Azi pt. prima oara, bona l-a schimbat pe Remusica, dar eu m-am UITAT cu atentie. Sunt multumita de ea (in locul netoatei care mi-a facut atatea).

http://community.webshots.com/user/annes06

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Eli Mav bafta la sofat, fetelor!

Eli sper sa nu mai ajungi iar la mastita.

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

mey, faceti ceva cu pagina asta ca fac mouse arm si pe stanga de cat dau scroll.

aaa, diamisha stai ca a fost o discutie pe undeva cu 6 ore si parca concluzia a fost ca nu sunt legate de alaptat. am o prietena care a stat pe program de 6 ore timp de 2 ani.
apropo de soacre. tot soacra prietenei asteia, inainte sa nasca fata, inca nu era decisa daca o sa vina sa locuiasca cu ei sau sa ia copilul la ea la tara evident ca mama subiectului dilemei excludea ambele optiuni, dar asta era dilema soacrei, ce sa ii faci?
cand a nascut a venit soacra plina de entuziasm in vizita si ei au profitat si au lasat-o singura cu bebe sa iasa. au gasit-o stresata si transfigurata si le-a zis sa isi contramandeze excursia la venetia planificata in cateva luni ca ea nu se descurca cu copilul.

eu pur si simplu nu bag in seama sfaturile. chiar si cand a fost mama aici, daca imi zicea ceva cu care nu eram de acord ori nu comentam ori luam la misto si ziceam categoric (nu cu argumentatie) - eu asa ceva nu fac.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput