Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Codruta multam de cafea.
Eu mi-s pe baricade de la 4.30.

Clau, neata.iaca ieri, tzaca paca prin casa odihna de duminica.Am vrut sa iesim cu bitziglele, da mi-a fost ca ne apuca ploaia.

Si la noi de dimineata toarna si asa se anunta toata ziua.

Mai fetele eu ma crucesc cand vad "fetele vesele" de pa marginea drumului,parca le vad pe cele din Bucuresti de pe soseaua de centura/fetele din Bucuresti cred ca stiu la ce ma refer).Unele sunt obosit rau de tot, cine le ia nu stiu.Da si cand le vad ca stau in ploaie, foame rau de tot.

Si acum o dedicatie asa de dimineata.Treceti la inviorare





"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

O melodie in ton cu ploaia, da care imi place



Va mai aduceti aminte?



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioana intra pe mess putin daca nu te bagi la somn.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:





"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

hop si eu

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Cu gandul la vara, mare, plaja



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Aloooooo fetele, haideti sa va incalziti, da aduceti si un cokteil, eu m-am apucat serios de curatenie, am o veste pte fetele care doresc mutterkind kur, am descoperit un Verein care se ocupa ei cica de acte si deci reusita e mai mare, deci DidiAlex,Ceska incercati aici : sunati,dati datele si ei trimit unterlagen ce trebuiesc complectate :

http://www.awokuren.de/Resources/baw%fc.pdf

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Scarboasa vreme, ieri am lancezit efectiv toata dupa-amiaza, nu am facut nimic, ca nu aveam ce. As fi vrut sa iesim, dar unde naiba sa iesi pe ploaie, in afara de McDonald's? Asa ca am renuntat la ideea cu iesitul si m-am uitat toata seara la "Cars" cu fii-mea. O sa ajung sa invat fiecare replica pe dinafara.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Neata!

Claudia74,
stii ca eu iti dau mereu teme de casa, nu? Nu pui te rog linkul pe prima pagina (poate facem un index de adrese utile?) sa il gasim si mai incolo? O sa ma uit si eu sa vad ce si cum....moméntan ma bucur de RO si sper sa nu mai am nevoie de MutterKind Kur cand vin inapoi, dar cine stie?

Miralucker,
daca eram ieri la soacra si ne vorbeam poate ne vedeam cumva....pe Rhin. Ei stau in Lorrach si pana la cataractele Rhinului (cred ca acolo ati fost ieri, nu) nu e mult cu masina.....of!

Am vorbit ieri cu mama si bunicii lui B insista sa ne sponsorizeze 7 zile la Marea Neagra, mie si copilului. In Ro nu vom avea masina ( nu are nimeni cu masina concediu in perioada aia sa vina cu noi) si ar trebui sa mergem cu trenul. Noaptea al cuseta sa fim fresh in zori la mare. Ma gandesc ca e mare stress: am o mie si una de sarsanale pentru copil, bagajele noastre etc. Vine mama cu noi dar oricum...
Voi ce ziceti?

De Zeckenimpfung am intrebam fiindca in 45 min cat am stat la dr sa asteptam vreo 3 familii au intrebat....aici e mereu alarma de Zecken. Si ieri cand am vazut dihania in casa.....brrrrrrr!
Vroiam ieri sa merg in flip-flops in livada sa alerg prin iarba cu B dar am renuntat.



Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
AMR 29
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Hellooooo !!! Am intrat doar scurt sa va spus ''Neatza''
Eu si bibi am avut Scharlach, acum suntem inca in tratament. In rest, ma duc la interview-uri, incep un curs pe 25 mai, fac curat in casa...the usual.

I pup you all

Mergi la inceput