Vitamine romanesti in Germania (24)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

alex, sper ca nu m-ai inteles gresit, n-am vrut sa zic ca nu variati deloc programul si ca obligi "bietul copil" sa se uite la desene tot timpul. ma gandesc insa ca cititul e mai "bonding" decat tv-ul si ar fi fain sa ii deschizi apetitul pentru carti

miki, felicitari pentru schimbare! odihneste-te si ai grija de tine. ce ti-a propus seful, poti sa ne spui?

puiul, ma bucur ca a iesit bine operatia! recuperare usoara lui matei!

diseara am o petrecere tupper si ma duc sa impachetez geanta, sa ma aranjez un pic si sa fac ceva de mancare pentru seara.
va pup, nu stiu daca mai intru astazi, depinde cand ma intorc acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Iulia esti reprezentant tupperwarre? mai eu sincer prefer patida de cocos decat limete ala cu gheata but tks? si viel erfolg la prezentare .
Miki is mai de capul iarasi cu sinusita dupa mine, iarasi mi-a luat probe, mi-a bagat ace prin nas, Gott sei Dank nu mi-a facut punctie, am primit antibiotic iarasi.
Ioana ma bucur ca a fost totul ok? Doamne Ajuta!

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

hallo fetelor
intru mai greu zilele astea,am destul de multe pe cap si trebuie rezolvate pina sambata cand plecam in romania.
voiam sa va intreb insa o chestie.m-am decis sa mai raman cu puiul cateva saptamani si sotul va veni singur inapoi.noua ne trebuie ceva imputernicire ca matei e minor si ies din romania fara tata?matei are pass individual,nu e trecut la noi,dar nu vreau sa am prb la aeroport.

va pup,ma duc sa termin tonele de haine care le am de calcat.

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Miha nu ai specificat cetatenia copilului, daca e deutscher nu iti trebuie nimic daca e roman da.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

da claudia,e roman inca.noi abia anul asta in martie am facut cei 8 ani si nu am aplicat inca de cetatenie.dupa ce venim din romania voiam sa ne ocupam si de asta.

edit:imputernicirea o fac in ro la notar,nu???

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

stai!!! mai o chestie Matei ce domiciliul are pe pass da ca e roman cu domiciliul in de si voi la fel atunci nu iti trebuie, daca aveti domiciul in ro atunci iti trebuie,hai sa-ti zic cum am facut eu ptr Deni, io nu am bani de dat pe la notari, am facut eu actul, imputernicirea doua texte pe o pagina sus romana jos germana,am scis ce ma durut pe cine imputernicesc sa o aduca pe Denisa din tara (asta cand ea nu a a vut domiciului aici) m-.am dus la Rathaus la noi si mi-a stampilat hartia cum ca se atesta ca a mea e semnatura si ca locuiesc acolo, si bla,bla, nu iti trebuie neaparat de la notar ci doar un act stampilat, mie astia de la Gemeinde imi stampileaza orice act, la ochii mei verzi , just kiding.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ptr meine süsse Miki :



INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

weiter ptr Miki si ptr toate fetele cu suflet roman, deci cand am fost cu masina la plimbare cu ardeleanca a butonat la cd playerul din auto mai tare la melodia asta,deci sigur ii place,cui nu ????



INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:




Daca m-ai provocat

Mergi la inceput