Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Deea si eu zic ca Darian e tot tati! Si al meu seamana cu taicasau si sunt fericita ca e al meu! Asta se pare ca imi va semana (dupa 4d)!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 38+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

carla imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva.Eu zic sa fii tare pt ca s-ar putea sa te refaci repede.Nasa mea nu a avut nevoie de sonda iar bebelu i-a fost adus la alaptat dupa 2 ore.Intr-adevar dupa e putin mai dificil ca nu ai voie la efort dar eu presimt ca tu esti puternica si te vei reface repede

DANA 34+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Petitie pentru demiterea ministrului muncii:

http://www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/petitie_pentru_demiterea_din_functie_a_ministrului_muncii_marian_sarbu_datorita_faptului_ca_nedreptateste_si_isi_bate_joc_de_femeile_cu_copii_si_institutia_familiei_nealocand_nici_pana_acum_cei_85_pro-p04653049.html

Imi fac deja mea culpa ca am labartat pagina

Carmina 37+ cu Andreea si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Poze noi

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Hello.fetele!
Vai ce veste proasta mi-ati dat cu alocatia....,astia sunt de-a dreptul nesimtiti ,cum pot sa faca astfel de diferente intre copii?Asta-i dreptul fiecarui copil ,indemnizatia e a mamei ,banuti pentru care a muncit si a platit datorii la stat ,nu-i primeste de pomana de la ei.Eu sincer nici nu stiu cum sa fac,nu stiu cum se calculeaza cei 85% ca sa-mi pot da seama pt ce sa optez.Salariul meu in ultimele 12 luni a fost cam de 100-110 plus anumite prime in unele luni.O fi bine sa optez pt 85%?Vine mai mult decat 600+200 alocatia bebe?Se pricepe cineva?
Oricum am de gand sa-mi iau postnatal toate zilele care imi mai raman din cele 126 (chiar ,cand esti in postnatal cat iti dau alocatie?)si apoi s-ar putea sa imi mai iau zile din concediul de odihna(ca mi-au mai ramas destule ,cum in invatamant nu ai voie sa-ti iei odihna decat in vacante).In ce tara traim , Dumnezeule!!!
Deea,este superb Darian.Si mie mi se pare ca seamana cu tati.
Yioana,Maria,Nicuratze,Cris,multumesc mult!Si eu sper sa fie asa ,cu toate ca de dimineata am avut contractii dar neregulate si simt dureri si intepaturi cam ciudate jos .
Maria,felicitari pentru noua semnatura.Ai ajuns la termen deja,mai ai asa putin.
Daniella,pai eu am tot vorbit cu ea dar daca o semana cu taica-su incapatanata iti dai seama ca face ce vrea ea.Sa dea Dumnezeu sa nu fim nevoite sa devenim vedete la stirile de la ora 5.Daca ai vedea totusi ce e in agenda telefonului meu...numere de la min sanatatii ,colegiul medicilor , televiziuni etc +nr voastre bineinteles.
Clody,arata bine listuta asa.Hai ca o scoatem noi la capat si cu banutii ,ai sa vezi!
Alinutza,eu m-am gandit ca-i folositor si leaganul .Oricum,il poti face si fix,nu se leagana mereu.Da, rock'n roll e modelul.
Alynta,bebe al tau nu da semne ca vrea afara , nu?
Serialbastre,sa stii ca dimineata cand ma luasera durerile si eu ma gandeam la acelasi lucru...daca nu-mi dau seama ca sunt in travaliu si plec prea tarziu la spital ,mai ales ca sotul e la munca.Dar eu zic ca totusi o sa ne dam seama mai ales cand devin mai intense si la intervale regulate.Cred ca sunt inconfundabile.
Carla,important e sa fiti sanatoase amandoua,lasa ca treci tu cu bine si peste cezariana.
Abia astept sa-l vad pe bebe grasunel al Oanei_du.

Laura sa treaca gandurile negre.Dd si ingerasul tau vegheaza asupra voastra .Totul o sa fie bine si in curand o sa o tii sanatoasa pe Maya in brate si ai sa plangi de fericire.


Mirela 35+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Salutare!
Lauraa acum e deja altfel! Iti inteleg emotiile! Un pic si o tii pe Maya in brate! Toate am fost alaturi una de cealalta pentru ca ne-au unit aceleasi emotii sau temeri! Sa stii ca eu cred ca ne intalnim pe la maternitate ca termenul meu e pe 17 mai! Nr. meu de orange este 0756843508. Nascand la aceiasi clinica, cred ca ne intalnim! Eu sunt Alina Ipate. Tie cum iti zice familia?!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 38+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!



Laura Carstea; nr meu e la agenda in mail; multumesc mult;O sa te sun

36 + minune de Maya Teodora
AMR 3 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Deea, ai un print superb; sa va traiasca

Oana abia te asteptam cu pozele cu grasunel

maria, sa te auda DD;Daca vin in Spania sa stii ca nu scapi necautata

sunteti superbe; asa zic si eu: TREBUIE sa fie bine; sunt o persoana joviala de fel, plina de viata si nu o sa ma las eu tocmai acum nu? mai ales alaturi de niste persoane minunate ca voi dor anumite amintiri, dar le vom inlocui noi cu altele frumoase...

ma pregatesc sa merg la banca, asociatie, plati, etc

pupici

36 + minune de Maya Teodora
AMR 3 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Strunfita,gata ,am semnat petitia.Multumim.
Eu ma apuc de invatat pentru examene.Nu stiu cate voi putea sa dau , ma gandesc ca daca apuc sa invat inainte sa nasc poate ma duc la examene si sta sotul un pic cu ea.Vom vedea.

Mirela 35+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

LAURRA,,o sa fie bine!

DEEA,e tare dulce Darian,si expresiv!

MIRELA,eu cred ca e mai bine in varianta cu 85%,doar se calculeaza 85% din venitul net,si daca ai mai avut si prime...Chiar,fetele care deja au depus cerere pt 85% si le reiese indemnizatia cu putin mai mult de 600 ron,ce fac? Ca "dl" ministru acum s-a gandit sa schimbe legea,dupa 4 luni.

MARIA,,sotul tau nu are de lucru de 4 luni si tu nu spui nimic? Tinem pumnii sa gaseasca repede ceva.



elena, s.35 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Fetelor,eu am gasit niste hainute pe un site,vroiam sa va intreb daca e cineva amatoare ( ca daca se face comanda de minim 5 mil se da cu pretul de en-gross )
Sper sa nu-mi zica ca e reclama: www/imbracamintecopii/com

elena, s.35 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Strunfita si eu am semnat desi sunt pesimista rau din acest punct de vedere...

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi si Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput